ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
buccaneer 0 0 2

Abecední seznam recenzí:

C
Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7 yo

P
Presidente Marti 15 yo

Recenze:

Láhev: Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7 yo
Autor: buccaneer
Aroma: Vůně už sama o sobě napovídá, že se jedná o slaďoučký rum. Lehce lze rozpoznat medovou vůni, karamel, dále cítím vanilku, švestky.
Chuť: Před napití doporučuji nechat chvíli odvětrat ve sklence. Alkohol se zklidní a ustoupí i taková karamelová hořkost. Naopak ještě více vynikne sladká medovo-mandlová chuť, rozinky, švestky - připomíná hořkou studentskou pečeť.
Dozvuk: Dozvuk je poměrně dlouhý, mandlově kořeněný ovšem né moc příjemný, v puse mi zůstává umělá pachuť.
Shrnutí: K tomuto rumu mám zvláštní vztah, jelikož to byl můj první karibský rum. Rád se k němu vracím a vždycky tu mám někde flášu v záloze. I přes poměrně nízkou voltáž (osobně mi vůbec nevadí) není zcela „nefunkční“ a víte, že pijete něco alkoholického. Navíc s cenovkou do 400,- Kč nemáte pocit, že vás právě přepadla banda beznohých jednookých hrdlořezů. Určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Láhev: Presidente Marti 15 yo
Autor: buccaneer
Aroma: Ve vůni nejvíce cítím kůži, dřevo a koření. Na druhý nádech potom med a někde v pozadí i ovoce. Celé je to hezky uhlazené, plné, nikterak převoněné a pro mě velice příjemné.
Chuť: Chuť krásně koresponduje s vůní. Opět je cítit dřevo, kůže a koření. Vše je zabalené do jemných, krásně sladkých, medovo-ovocných tónů.
Dozvuk: Velice jemný, kořeněný a zároveň sladký. Opět zde cítím hlavně dřevo, med a možná i hořkou čokoládu.
Shrnutí: Z tohoto rumu jsem měl z počátku strach. Jsem odkojený na Cap. Bucanero a Legendariu, proto jsem se bál vyjít o stupínek výš a ochutnat něco, v čem nehraje hlavní složku likérová sladkost. Už od prvního přičichnutí a prvního doušku jsem věděl, že strach nebyl na místě. Přesně to co očekáváte z vůně, dostanete od prvního smočení rtů, až po polknutí a slastné „Áhh“ a zamlaskání. Pokud s rumy začínáte, tento Vás zase posune o kousek dál a za mě velké tlusté [b]ANO[/b].

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.