ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
FOL_65 2 2 3

Abecední seznam recenzí:

C
Clynelish 14 yo

D
Davidoff VSOP Cognac

M
Mortlach 2008 Ultimate

Recenze:

Láhev: Clynelish 14 yo
Autor: FOL_65
Aroma: nazval by som to ovocný lak. Nechajte whisky chvíľku postáť a tá aróma sa stáva jemnejšou. Lak však zostáva
Chuť: dá sa vypiť, ale je to také ordinérne pitie. Spolu s krátkym dozvukom (ktorý som na 46% nečakal) vás to nutí k myšlienke "mať to rýchle za sebou"
Shrnutí: V rámci Coastal série (v ktorej sú ešte Caol Ila 12YO a Talisker 10YO) to bude zrejme najslabší článok. 14 rokov by sa už malo vo whisky odzrkadľovať výraznejšie. Možno by prospela zmena typu suda :)
Body: 70

Láhev: Davidoff VSOP Cognac
Aroma: Alkohol vykúka z periny plnej mandlí a medu
Chuť: Výrazná a harmonická. Nie je prehnane sladká (pre mňa by mohla byť)
Dozvuk: Stredne dlhý, nerušivý. Prekvapivo dlho hreje v brušnej dutine.
Shrnutí: Veľmi dobrý cognac. Zistil som, že ináč chutí pri pití postojačky a pri pití posediačky. Postojačky má väčšiu údernosť. V žiadnom prípade neriediť vodou.
Body: 80

Láhev: Mortlach 2008 Ultimate
WB
Aroma: Vôňa je ovocná, hrušku tam necítim, skôr sušené hrozienka a roztopené maslo.
Chuť: Impakt nastupuje okamžite. Pri ABV 46% sa to už dá očakávať. Alkohol zanecháva stopu v celom hrtane.
Dozvuk: V pomerne dlhom finiši nastupuje sladkosť. Dozvuk je parádny a hrdlo si žiada ďalší sip
Shrnutí: Som veľmi rád, že ju mám doma - pri počte 358 fliaš (až prídem domov, pozriem, ktorá je moja v poradí) je to celkom pekný úlovok.
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.