ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
nidan 104 94 104

Abecední seznam recenzí:

A
Abrachan Blended Malt Triple Barrel
Annandale Man o'Sword
Annandale Man o'Words
Ardbeg 18 yo TWE
Ardbeg An Oa
Ardbeg Corryvreckan
Ardbeg Grooves Committee Release
Ardbeg Uigeadail

B
BenRiach 16 yo
Bladnoch 27 yo Talia
Bladnoch Samsara
Blanton's Straight from the Barrel
Bowmore 17 yo
Bowmore 27 yo Port Cask
Brora 1982 GM Connoisseurs Choice
Bruichladdich Octomore 08.1
Bunnahabhain Mòine
Bunnahabhain Toiteach

C
Cardhu Gold Reserve Game of Thrones
Clynelish 18 yo TWE
Clynelish Reserve Game of Thrones
Collectivum XXVIII
Craigellachie 10 yo 2008 WhB
Craigellachie 23 yo

D
Dalwhinnie Winter's Frost Game of Thrones
Deanston 20 yo

E
Eden Mill Hip Flask Series No. 7
Emerald Isle 26 yo 1989 Speciality Drinks

F
Finlaggan Cask Strength 2015

G
GlenDronach 21 yo Parliament
Glen Scotia 25 yo
Glenburgie 21 yo GM Distillery Labels
Glencadam 19 yo Oloroso
Glencadam 21 yo
Glencadam 28 yo 1989
Glendullan Select Game of Thrones
Glenfarclas 30 yo
Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
Glenfyne Pure Malt
Glenmorangie 19 yo
Glenmorangie Astar
Glenmorangie Signet
Glenmorangie Spìos
Glenmorangie The Tarlogan
Glenrothes 25 yo
Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Grant's 18 yo

H
Highland Park 40 yo
Highland Park Cask Strength Edition
Highland Park Full Volume
Highland Park Rebus 10 yo

K
Kavalan Solist Pedro Ximénez
Kingsbarns Dream to Dram

L
Lagavulin 9 yo Game of Thrones
Laphroaig 6 yo 2011 Creative Whisky Company
Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 009
Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 010
Laphroaig 15 yo Cairdeas
Laphroaig Cairdeas 2017
Laphroaig Cairdeas 2018
Laphroaig Four Oak
Ledaig 18 yo
Lochindaal 2007
Lochside 46 yo 1964 Speciality Drinks
Longmorn 31 yo 1978 Speciality Drinks
Longrow 11 yo Red Fresh Port
Longrow 11 yo Red Pinot Noir

M
Macallan Edition No. 2
Macallan Edition No. 4
Macallan Rare Cask Batch No. 1
Mortlach 10 yo Signatory Scottish Wildlife

N
Nantou Omar Sherry Type

O
Oban Bay Reserve Game of Thrones
Old Fettercairn 10 yo
Old Pulteney 17 yo
Old Pulteney 25 yo

P
P&M 7 yo
Pappy Van Winkle's 23 yo
Port Askaig 19 yo
Port Askaig 30 yo
Port Ellen 27 yo 1983 Speciality Drinks
Port Ellen 37 yo 17th Release

R
Rampur Vintage Select Casks
Royal Brackla 21 yo
Royal Lochnagar Game of Thrones

S
Springbank 12 yo Cask Strength Batch 15
Springbank 21 yo Open Day 2018
Springbank 24 yo Elixir Distillers

T
Talisker 30 yo 2008
Talisker 40 yo 1978 The Bodega Series
Talisker 50 yo 1955 GM
Talisker Select Reserve Game of Thrones
Tamnavulin 25 yo 1992 SMoS
The Balvenie 21 yo PortWood 47.6%
The Glenlivet Cipher
The Glenlivet Nàdurra Oloroso OL0614
The Macallan 12 yo Double Cask
The Quiet Man 12 yo CS
The Quiet Man 12 yo Sherry Finish
The Singleton of Dufftown Spey Cascade
The Singleton of Dufftown Sunray
Tomatin 30 yo
Tomintoul 21 yo
Tullibardine The Murray

Recenze:

Láhev: Abrachan Blended Malt Triple Barrel
Autor: nidan
WB
Aroma: parfémová, sladká, A.O. převládá, vanilka, síra, celkově uzavřenější
Chuť: jemná, sladká, sirná, ovoce a lehce sherry
Dozvuk: střední, kořký, kořenitý, kakao a zase ta síra
Shrnutí: hodně podprůměrná whisky kde mi vadí velký vliv špatných sirných sudů a hořkosti. Měl jsem to naslepo, ale ano po odkrytí bych za ty peníze flašku doma nechtěl

Láhev: Annandale Man o'Sword
WB
Aroma: sladká rašelina, vanilka, voní velmi příjemně
Chuť: ostrá, vanilka, rašelina, koření
Dozvuk: dlouhý, sladký, později suchý, popelnatý
Shrnutí: zajímavá Lowland rašelina. Kouří to na 45 ppm a rašelinu berou z Highlands z oblasti Black Isle

Láhev: Annandale Man o'Words
WB
Aroma: sladová, sladká, vanilka, americký dub, koření, je fajn, trochu zavřená
Chuť: Sladší, vanilka a koření amerického dubu
Dozvuk: střední, suchý, vanilkový pudink
Shrnutí: vůbec to není špatné, pěkný začátek, kvalitní destilát

Láhev: Ardbeg 18 yo TWE
WB
Aroma: citrusy, ardbegovská rašelina, skladká vůně vanilky, krásná vůně plnotučného Ardbegu
Chuť: sladká, ale ostrá, vanilka a popel
Dozvuk: dlouhý, rašelina, popel vanilka.
Shrnutí: parádní věc, přímočará na nic si nehraje, nahrne do Vás Ardbeg na bourbonu a tak to mám rád...

Láhev: Ardbeg An Oa
WB
Aroma: intenzivní, přízemné, sladké, jemně zatuchlé sherry, nahnilé hroznové víno, pepř s hořkostí grepu nebo ořechů
Chuť: plná, mírně svíravá, ale příjemně, sladká, připálený bílý toust, popel, trochu sherry, vanilka, černý pepř
Dozvuk: střední, mléčná čokoláda, citrusy s pepřem, dokončení silně kořeněné (převládá pepř) a mírně nahořklé (ořechy)
Shrnutí: důstojně doplňuje Ardbeg core, je pěkně vyvážená a velmi kořeněná s prolínající se mléčnou čokoládou, typický sladce kouřový Ardbeg. Dozvuk by mohl být delší, ale co se dá dělat, zvlášť pocit v hrdle mi trochu schází. Láhev doporučuji každému kdo rád Ardbeg, pochutná si...

Láhev: Ardbeg Corryvreckan
WB
Aroma: intenzivní, plná, velmi příjemná, velmi sladký kouř, koření (bílý pepř), červené blumy, mírně alkohol.
Chuť: plná, sladká, velmi intenzivní, olejnatá, pepřová se suchým popelem a nahořklými ořechy
Dozvuk: dlouhý, plný, dokončení sladké a kořeněné, vyvážené, dlouze hřeje i v hrdle
Shrnutí: za mne nejlepší Ardbeg z core, je to vyvážená whisky a přes vysoká procenta silně a nebezpečně pitelná, v přímým srovnáním s Ardbeg Galileo je více hrubá, alkoholová ale po naředění bych měl problém Corryvreckan a Galileo odlišit a tak při ceně Corryvreckanu za me dosud nejlepší Ardbeg co jsem kdy měl...

Láhev: Ardbeg Grooves Committee Release
WB
Aroma: příjemná výrazná vůně, typický sladký Ardbegový kouř, pomerančová kůra, hořká čokoláda, exotické koření
Chuť: plná, sladká, čokoláda a pomerančovou kandovanou kůrou, připálené máslové sušenky, koření a maličko sůl
Dozvuk: dlouhý, sladký, červené bobulové ovoce, popel dokončení kořeněné s čokoládou s chili
Shrnutí: moc příjemný Ardbeg, není třeba ředit, je vyvážený. Ve vůni mi připomíná Corryvreckan v chuti naopak Uigeadail, trošku od všeho, ale za cenu jedné této láhve máte téměř ty dvě, takže je třeba zvážit...

Láhev: Ardbeg Uigeadail
WB
Aroma: sladký kouř, ovoce, hrozinky v rumu, citrusy, vůně je příjemná ale trochu alkoholově štiplavá což jí pro mne trochu ubírá.
Chuť: plná, sladká s tóny soli, později sušší s vlivem sherry, ořechy, citrusy, je olejnatá, vrstevnatá a dřevitě popelnatá
Dozvuk: dlouhý, citrusy, pepř, popel, dřevo, jde i do hořka, ale zvláštně se v dokončení střída se sladkostí a dokonce slaností (slaný karamel), je to zajímavý dozvuk
Shrnutí: bezpochyby vynikající Ardbeg, vyvážení kouře a sherry, to prostě v Ardbegu umí, můj nej z core to není ale je druhý :-)

Láhev: BenRiach 16 yo
WB
Aroma: sladké, lakové, jemný kouř, citrusy, banány, květiny, silně parfémová, vanilka, vůně celkově jemná, lehká, vliv amerického dubu
Chuť: jemná, lehká, květinový med, vanilka, máslo, maliny, jemně sherry
Dozvuk: dlouhý i v hrdle, dokončení sladké, mandlově medové s trochou citrónů
Shrnutí: Velmi lehká jemná, příjemná whisky na rozjezd. Tipoval jsem Speyside, 40%, Vat bourbonu a sherry (více bourbon). Za vzorek díky Lalosovi

Láhev: Bladnoch 27 yo Talia
WB
Aroma: bourbonová, vanilka, sladká, travnatá
Chuť: lékořice, trpkost dřeva, hořkost.
Dozvuk: střední, sladkokyselý, americký dub a silně dřevitá
Shrnutí: Byla by asi i dobrá, nebo průměrná ale cenově je to spíš průšvih

Láhev: Bladnoch Samsara
WB
Aroma: sladká, zatuchlá, alkohol, víno, pepř, hřebíček, vůně pěkná, hutná, s vodou víc vínová
Chuť: zpočátku sladká pak trpká a nakonec hořká, rychle se mění, marcipán, koření a slad
Dozvuk: střední, vínový, kořeněný, jde přes suchost do hořka a hořkost zůstává dlouho
Shrnutí: zajímavá, pěkná kombinace, škoda té hořkosti, s vodou lepší, není tak suchá. Vedle Adely je celkem narovno a tak bych volil "znovuzrozenou" Samsaru

Láhev: Blanton's Straight from the Barrel
WB
Aroma: alkohol celkem čpí, americký dub, vanilka, zatuchlina a nahnilé kyselé ovoce, spíše zavřená a a s voudou více amerického dubu
Chuť: sladce nakyslá, žluté špendlíky, čokoláda, koření, zajímavá chuť, spíše jak po nějakém suchém sherry, celkem nečekané u bourbonu
Dozvuk: střední, suchý až vysušující, trpkost trnek, čokoláda a dřevitost
Shrnutí: zajímavé, chuť sherry, to jsem fakt nečekal, chápu proč je celkem oblíbený s vodou se zjemní, vystoupí čokoláda, celkově voda pomůže, pěkně jsme se s Netharem shodli v té vůni, v chuti koukám že sherry moc nechytal, no má snad ještě dost ve flašce tak to snad ještě zkusí, jinak Netharovi děkuji za vzorek

Láhev: Bowmore 17 yo
Aroma: hlína, rašelina, sladkost, lehce ovocná, máta, síra, plíseň...tohle aroma mi není vůbec příjemné
Chuť: zemitost, větrovost, peprmint, popelnatost, parfém, kovovost, jako když se kousne s plombou do alobalu, plíseň, bylinný čaj na chřipku
Dozvuk: kratší, navoněný, popelnatý, větrový, kovový
Shrnutí: tak todle mi vůbec nesedlo, nemám rád síru ani větrovost ve whisky, kdo ano tak tomu doporučuji. Za mne horký adept na zklamání roku

Láhev: Bowmore 27 yo Port Cask
WB
Aroma: jemný sladký kouř, trochu ovoce a popela, voní pěkně, lehce ovíněně
Chuť: sušší, lehce nahořklé, víno a popel a nic..
Dozvuk: dlouhý, ostrý, popelnatý, vínový, čokoláda, pak dřevitost a konečně trochu té zemitosti pro bowmore typické
Shrnutí: celkem půměrná whisky, vyniká jen v dozvuku, moc mne nepobavila, už dost dřevitá. Navíc sem jí měl po Allt-a-Bhaine a po obědě, takže nelze říct že bych měl nějakou spálenou hubu nebo tak něco. Tady se s Martinem asi poprvé co se týče Londýna rozcházíme, já bohužel, nebo bohudík (vzhledem k jejich politice milionu flašek) slabost pro Bowmore nemám :-)

Láhev: Brora 1982 GM Connoisseurs Choice
WB
Aroma: sladová, sladší, citrusy, lehce popel, nakyslost a jakási kovovost, vůně spíš průměrná ale příjemná
Chuť: sladká, pak hned svíravá a nahřklá, květinová, zase ta kovovost a lehce koření
Dozvuk: střední, šťavnatá, sladkokyselá, ovocná, trochu popel, je celkově ostřejší a lehce dřevitá
Shrnutí: celkově průměrná whisky, vyvážená, na 40% bych řekl že je ostřejší. Chtělo by to otevřít nějaké DB, co Nethare? Za vzorek děkuji Netharovi

Láhev: Bruichladdich Octomore 08.1
WB
Aroma: sladká rašelina, kouř, kůže, máslové oříškové sušenky, sůl, vůně opravdu příjemná, takou vůni mám rád
Chuť: silná, plná, když se déle podrží tak pálí jazyk, ty % jsou znát, sladké cookies, pepř, ořechy, tabák, nebo spíš popel z cigaret
Dozvuk: spíše střední a jen v puse, popel, přezrále maliny a žluklé máslo, dokončení sladké víno a popel, dozvuk asi nejslabší
Shrnutí: krásná whisky, musí se s ní opatrně, protože umí hubu pěkně vytrestat, ale jinak super čouďák. Ty ppm, no já nevím, přijde mi čoudová jak Ardbeg nebo Laphroaig, prostě dobrej marketing, celkem by mne zajímalo srovnání ppm Laphroaig 10, Ardbeg 10 a tento Octomore 8, asi to bude celkem podobný bych řekl. Jinak nějaký Octomore je u mne dlouhodobý adept na láhev, škoda tý ceny, jinak by už doma byla...

Láhev: Bunnahabhain Mòine
WB
Aroma: výrazně vanilka a americký dub, jemně alkohol, trochu hořkosti, květiny, vůně lehká, průměrná
Chuť: plná, sladká, kořeněná (černý pepř), štiplavá, dřevitá, sladová
Dozvuk: dlouhý, i v hrdle, dokončení kořeněné a jde do hořka
Shrnutí: Je zajímavá s vlivem amerického dubu, sladká, celkem vyvážená, ale spíš průměrnější. Tipoval jsem sud bourbon, alkohol tak 46%, možna VAT s nějakým sladkým vínem. Po odkrytí jsem byl Bunnou překvapen, má bejt nakouřenej ale za mne sem kouř necítil. Za vzorek díky Lalosovi

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
WB
Aroma: výrazná, příjemná, sladký kouř, trochu alkoholu, výrazně pepř, trocha vanilky, máslo a nahnilé jahody
Chuť: štiplavá, silně kořeněné, pepřová (černý), sladší, popel, máslové sušenky, chuť je plná, hodně ostrá, že by sudovka?
Dozvuk: střední, celkem pálí jazyk, dokončení především pepřové
Shrnutí: vůně vzbudila velké očekávání, ale chuť je ostrá a moooc pepřová, to mi úplně nesedí. Tipuju bourbonový sud, možná VAT se sherry, islay a sudovku. Po odkrytí je to Bunna s jen 46%, no celkem ostrej teda na ty procenta. Vracet se k němu nemusím. Za vzorek díky Lalosovi.

Láhev: Cardhu Gold Reserve Game of Thrones
WB
Aroma: parfémová, slakost, koření a.o. lehce jabka a na pozadí propolis, vůně celkově nudná.
Chuť: jemná, vodová, hodně slabá, nevím co cítím kromě hořkosti
Dozvuk: krátký, přes koření k hořkosti.
Shrnutí: podprůměrná whisky, hodně prázdná a plochá

Láhev: Clynelish 18 yo TWE
WB
Aroma: perník, sladkokyselé víno, alkohol, ztuchlost, výrazná, vrstevnatá, voda přidá sherry
Chuť: sladká, pak sušší, červené ovoce
Dozvuk: suchá, perník s marmeládou, kakao, strašně sušila
Shrnutí: není to můj styl, je moc suchá a to mi vadí

Láhev: Clynelish Reserve Game of Thrones
WB
Aroma: sladce nahořklé, dřevité, koření a.o. vůně je spíše zavření (vyšší %?)
Chuť: sladce ovíněná, medová, jemné exotické koření, opečený toast s máslem, ta chuť mne baví
Dozvuk: střední, hořkosladká, kořenitá (skořice), pak dokončení sladkost přezrálého žlutého ovoce
Shrnutí: celkem zajímavá chuť, chtělo by to více propátrat, aaa tolik žádaná Clynelish, no rozhodně patří k tomu nej z GoT, mohu doporučit minimálně na ochutnání

Láhev: Collectivum XXVIII
WB
Aroma: sladké ale uzavřenější, s výrazným nádechem alkoholu, trochu hrozinky v rumu, čokoláda a neidentifikované koření

s vodou se více otevře, ale je více květinová, sladová a ovocná (citrónky a jabka), zde bych řekl že Speyside převládá
Chuť: celkem ostrá, alkohol je znát, pusu celkem vysuší ale zároveň je sladká, pepř a jemně rašeliny

s vodou pořád ostrá, více pepře a více vysušující, olejnatá
Dozvuk: dlouhý, vínový, hřejívý i v hrdle s dokončením čokoládovým

s vodou se dozvuk výrazně krátí a čokoláda se mění na na oříšky a přidává se hořkost
Shrnutí: asi jedna z nejlepších blended malt co jsem měl, povedla se. Za mne s vodou šla celkem dolu, vůně se stala více Speyside a příliž lehká, dozvuk se zkrátil, sladkost se vytratila a celkově vysušovala. Za mne rozhodně lépe v plné síle..

díky Netharovi za vzorek a za možnost ochutnání, za ty prachy bych ale láhev nekoupil...

Láhev: Craigellachie 10 yo 2008 WhB
WB
Aroma: sladké sherry, zatuchlost, syrečky, síra, červené ovoce, čokoláda, vůně je to pěkná, intenzivní, byť nemám rád ve whisky síru tak tady mi tolik nevadí
Chuť: sladká, silně kořeněná, pak ostřejší, sušší, je to hutné sherry, kakao
Dozvuk: dlouhý, zpočátku čokoládka, pak vysušující kakao, višně v čokoládě a rumu
Shrnutí: super sherry, ztuchlé, intenzivní, ty oktavy nepřebili profil palírny. Musím říct že mne tento indie baví, super sudovka za cenu 1100,- Kč, super poměr cena/výkon. Whiskybroker většinou vydává nové flašky každý pátek okolo 15:30 a do hodiny je to obvykle fuč, doprava do čech okolo 14 liber je taky super, mám od nich ještě Aberlour 25 yo (92 euro) a Tomatin 28 yo (81 euro) a vzhledem k tomu co jsem před tím od nich měl, tak myslím že se mám na co těšit. I nadále tohoto indie sleduji protože umí a mají skvělé ceny...doporučuji v pátek sledovat jejich facebook a neváhat!!!

Láhev: Craigellachie 23 yo
WB
Aroma: voňavka, vanilka a cukrová vata, opravdu krásná speyside vůně
Chuť: koření, nakyslost ovoce a kapka sherry
Dozvuk: delší, sladký, vanilkový pudink, koření a hořkost a trpkost od dřevitosti
Shrnutí: Jako ta whisky by mě hodně bavila, bral bych jí domu ale za tu cenu ne.

Láhev: Dalwhinnie Winter's Frost Game of Thrones
WB
Aroma: sladce ovocná, sušené ovoce, je lehká, lehce nakyslá po jabkách
Chuť: jemná, ovocná, pepř a lehce nahořklá nebo trpká
Dozvuk: střední, kořenitá, zpočátku sladká ale pak suší a je trpká, dřevitá
Shrnutí: je to rozhodně podprůměrná whisky, mám 3 kus z řady GoT a vlastně to naplňuje moje očekávání...za velké peníze se Diageo zbavuje podprůměrných věcí nebo přebalilo svoje NASky...E150 is comming

Láhev: Deanston 20 yo
WB
Aroma: sladová, sladká, trochu zatuchlé sherry, lehce síra, ale únosná mez, ovocnost...ta vůně mne baví
Chuť: jemná ale zároveň perlí na jazyku, sherry, ovocnost, zatuchlost a příjemná hořkost grepů, po delší době i olejnatá
Dozvuk: dlouhý, vanilkový pudink s ovocným přelivem, grepy, sherry
Shrnutí: opravdu zajímavá vec. moc mi chutnala, na láhvi bych si jistě pochutnal...asi první Deanston co mi sednul jak fík...

Láhev: Eden Mill Hip Flask Series No. 7
WB
Aroma: nasládlé sherry, řádně ztuchlé, připálené brownies, vanilka, slad...líbí se mi, je to hodně znatelné PX
Chuť: štípně, vínovost, nasládlá, kořenitá, vlhká tráva, ztuchlost a mladistvá lihovost
Dozvuk: dlouhý ztuchlý, nahořklý, zkažené kakao, tabák, popel, koření
Shrnutí: je ještě mladá a lihová, ale zajímavá, celkově již vyvážená, tohle má rozhodně potenciál a těším se na další plnění. Palírně fandím, jen by mohla pro příště zvolit lepší cenovou politiku :)

Láhev: Emerald Isle 26 yo 1989 Speciality Drinks
WB
Aroma: sladová, ztuchlé sherry, alkohol, vůně celkově plná
Chuť: sušší, ovocnost, dřevitost, popel
Dozvuk: krátkým dřevitá, suchá, vínová, jen suchost zůstává
Shrnutí: z MC rozhodně nejslabší, cestu k irům mi ani tato 26 yo neukázala

Láhev: Finlaggan Cask Strength 2015
WB
Aroma: sladká rašelina, citrusy, lehce alkokol, kouř
Chuť: sladká zpočátku, pak sušší, kořenitá, citrusová, popel, olejnatá
Dozvuk: dlouhý, sladký, popelnatý, závěr suchý popel s medem
Shrnutí: parádní rašelina, za ty peníze asi nejlepší kouřová sudovka na trhu...

Láhev: GlenDronach 21 yo Parliament
WB
Aroma: sherry sladké, mírně alkohol, máslo, trochu sladu a květin, je to sherry bomba, škoda že sherry vše dost překrývá, vůně je příjemná ale po chvíli je jednotvárná a nudí
Chuť: sladký sherry bombónek, sherry je nejdřív velmi sladké, pak přechází do suššího, chuť je plná jemná, mírně opáleného dřeva
Dozvuk: střední, dozvuk čokoládový s hrozinkami v sladkém rumu, po delší době trochu hořkne, je třeba se zase napít:-)
Shrnutí: slušná sherry bomba, připomíná mi Mortlach FF. Tipuji Speyside, 43% a PX sudy. Po odkrytí Glendronach 21, opravdu slušná sherry bomba, na to že na čisté sherry moc nejsem, todle mi jede, ale za tu cenu asi ne. Za vzorek díky Lalosovi.

Láhev: Glen Scotia 25 yo
WB
Aroma: jemná, vanilková pecka, čistý americký dub, ale už časem obroušený, vůně příjemná čistě bourbonová
Chuť: sušší, čokoláda, koření a vanilka, moře vanilky
Dozvuk: dlouhý, krásný, vanilkový pudink s čokoládou na vrchu
Shrnutí: překvapila, pěkná vyvážená, adept na flašku

Láhev: Glenburgie 21 yo GM Distillery Labels
WB
Aroma: zatuchlé sherry , čokoláda, červené ovoce, sladkokyselé
Chuť: zatuchlá, sušší ovoce, kůže, lehce víno
Dozvuk: sušší, trpčí, dřevitá, kyselé víno a jde do hořka
Shrnutí: vyvážená, ale za flašku nestojí

Láhev: Glencadam 19 yo Oloroso
WB
Aroma: krásná vůně, vínová, ovocná a plná, vůně mně baví
Chuť: chutná mi, moc dobrá
Dozvuk: sladkokyselý, vínový, víno je znát
Shrnutí: komentář nemám žádný, sobota se chýlila ke konci. ale podle bodů lepší jak 28yo a na úrovni 21yo

Láhev: Glencadam 21 yo
WB
Aroma: sladká, americký dub a vanilka, svěže ovocná, lehká a jemná, fakt mne baví
Chuť: ovocná, medová, plná a kořenitá
Dozvuk: střední, medová, vanilkový pudink, velmi dobrá
Shrnutí: pěkná whisky, a teď se Nethare podrž..."klasický bourbon"...podvedli nás!! todle sherry nevidělo ani z rychlíku...tys dostal 28yo a já bourbon :-D

Láhev: Glencadam 28 yo 1989
WB
Aroma: Sherry ztuchlé, koření, sladkost
Chuť: štípne, svírá, sušší, kyselé vímo...todle mi moc nesedí
Dozvuk: dlouhý, ovocný, květinový, hřejivý, víno, popelnatost a dřevitost.
Shrnutí: pekelně ostrý destilát, todle nemám rád

Láhev: Glendullan Select Game of Thrones
WB
Aroma: sladkohořké, a.o., dřevo, vůně spíše zavřená, nebo prázdná
Chuť: zpočástku sladká, pak vodová, prázdná, lehce ovíněná a pak nastává doba hořka
Dozvuk: krátký, sladký, pak hořké mandle, lehce opálené dřevo a trpkost v dokončení
Shrnutí: jednoznačně nejhorší GoT, hodně špatné sudy, fuj

Láhev: Glenfarclas 30 yo
WB
Aroma: krásné sherry, sladké, lehce ztuchlé, ovoce a med
Chuť: sladká kulatá, shery s vanilkou
Dozvuk: střední sherry, plná, lehce sladová ale moc mi chutná
Shrnutí: parádní věc, i na svůj věk vůbec není dřevitá, ale pěkně zakulacená, bohatá

Láhev: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask
WB
Aroma: Příjemná vůně, možná až kýčovitá. Citrusy, exotické ovoce (ananas) a mašmeloun
Chuť: Zpočátku mírně spálila jazyk, poté sladkost (med), vanilka
Dozvuk: Dozvuk spíše průměrný, zase skladkost a na závěr trochu zhořkne (že by konečně to pivo?)
Shrnutí: Láhev jsem koupil jako pivař/whiskař ze zvědavosti a musím říct že jsem tam z toho piva moc nenašel i přes velká očekávání. Nicméně když si odpusím že je to pivo finiš tak příjemné pití, možná až moc navoněné. Pokud si však myšlenku na pivo finiš neodpustím tak sem zklamaný. Teď mne naopak láká pořídit tu IPU co byla v sudech po Glenfiddich zda ta je naopak více whisková.

Láhev: Glenfyne Pure Malt
WB
Aroma: lihová, ztuchlá, medicální, jodově sladké
Chuť: ostrá, vanilka, sladší, zašelina, krásná chuť, baví mne
Dozvuk: dlouhý, peprný, sladší, popel, lihovost, ale je opravdu silný
Shrnutí: krásná drsná whisky, takový jsem si představoval whisky úsvit, pořádný pití pro chlapy, nic moc věky nebo finishe, prostě plné drsné pití. Tady to je asi blend a jestli tam není kapka Laphroaigu tak bych se hádal. Byl sem nadšen. Jako druhou jsem měl Old Angus takže Grants recenzi nedodám

Láhev: Glenmorangie 19 yo
WB
Aroma: svěží, lehká, ovocná, medová, vůně příjemná, citrusová
Chuť: plná, intenzivní, kořeněná, medová, lehce sladová, trochu hořká a karamelová, celkem pitelná
Dozvuk: dlouhý, sušší, kořeněný, dřevitý a nahořklý
Shrnutí: ve vůni speyside, pak nezapře highlands, z toho důvodu celkem nevyvážená, chutná mi, ale cena neodpovídá kvalitě

Láhev: Glenmorangie Astar
WB
Aroma: vanilka, alkohol štípne do nosu, americký dub výrazně, vůně je to výrazná ale mne ne úplně příjemná, květinky, med a máslové sušenky
Chuť: dřevitá, vanilkový pudink, trochu koření a celkově ostrá
Dozvuk: delší, hřejivý, sladký pak hořkne, dokončení kořeněné a dřevité
Shrnutí: neoslovila mne, celkem ostrá a drzá, ani bych neřekl že je to uhlazená Glenmorangie na které jsem zvyklý.

Láhev: Glenmorangie Signet
WB
Aroma: hodně příjemná vůně, rozinky v rumu, sherry, jemné koření, čokoládka a trochu leze ven alkohol
Chuť: štípne, pak se rozjede čokoláda, kávička, sherry s vanilkou, sušené ovoce (švestky) a slad..celkově ta chuť pokulhává za tou krásnou vůní
Dozvuk: středním zpočátku sladká čokoláda s dokončením do hořké čokolády a sladu
Shrnutí: vůně je nádherná, bohužel jen o vůni whisky není a pak už je ztrácí. Krásná láhev, super příběh, kvalitní marketing a nadsazená cena, za tu cenu děkuji nechci

Láhev: Glenmorangie Spìos
WB
Aroma: pendreky, vanilka, koření, sladce nahořklá, americký dub a žitná, bómbonová, příjemná a lehká
Chuť: bombóny, lékořice, silně kořeněná, dřevitost a žitná, plná chuť, líbí se mi
Dozvuk: dlouhý, kořeněný a dubový, sladky se závěrem do hořka s tóny skořice
Shrnutí: opravdu důstojná svému jménu, chutná mi, povedené, silný vliv žitných sudů zcela překryl profil palírny a proto JW rye odvede podobnou práci za mnohem méně peněz

Láhev: Glenmorangie The Tarlogan
WB
Aroma: výrazná citrusová, kořenitá a nasládle květinová
Chuť: jemná, plná, opečený toust s máslem a marmeládkou
Dozvuk: střední, sladký s nahořklým závěrem, cítím tam marmeládu od Blanky Milfaitové švestkovou s bílým pepřem
Shrnutí: jedna z těch horších Glenmorangie, je celkem komplexní ale trochu nudná. Whisky z řady Legend Collection, kde mi teda třeba Duthac chutnal víc.

Láhev: Glenrothes 25 yo
WB
Aroma: zavřená, ale příjemná, citrusy, ovoce, sherry, lehce ztuchlé
Chuť: jemná, dřevitá, natrpklá, jakoby pepřová a sherry
Dozvuk: dlouhý, ovocný, dřevitý a dokončení jde do hořka
Shrnutí: na mne jíž dost dřevitá, hořká, ale vůně pěkná

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
WB
Aroma: sladké, ovocné, červené blumy a maliny, nakyslé, trochu sušší víno, opálené dřevo a lehká zatuchlost, pěkná vůne, s vodou je více ovocná a svěží
Chuť: sladká, ale rychle to otočí do sucha, vínová, červené ovoce, koření, mandle a připečený perník
Dozvuk: střední, vínový, sušší, kořeněný, lehce dřevitý, v dokončení hrají prim vínové třísloviny
Shrnutí: vyvážená whisky, ta modrá rulanda se tam krásně táhne jak červená niť celým popíjením, ze všech GC finišů tento nejvíce zachovává profil palírny, moc dobrá záležitost, s vodu se dá lehce pohrát

Láhev: Grant's 18 yo
WB
Aroma: citrusy, alkohol, hořkost, květiny, víno, vůně je to jemná, nevýrazná
Chuť: citrusy, hořko sladká, dřevitá, svíravá, slad a působí celkově blendově
Dozvuk: krátký, slabší, vínový, sladový a jde do hořka
Shrnutí: čekal jsem více, dostal jsem méně. celkově hořká whisky, za tu cenu lze pořídit určitě lepší SM láhve

Láhev: Highland Park 40 yo
WB
Aroma: silná, vínová, sladkokyselá, alkohol, vanilka, slabě rašelinka, rumové pralinky, ta vůně je moc pěkná
Chuť: ostřejší, silně kořeněná, nakyslé víno, oříšky, dřevitost, v puse olejnatá
Dozvuk: dlouhý, sušší, vínový, trkost ze dřeva, dokončení čokoládové lanýže v hořkém kakau
Shrnutí: Hrozně jsem po ní toužil, byl jsem na ní natěšenej protože HP 25 byla skvělá. Je to určitě skvělá whisky, velmi silně kořenitá, ale již dřevitá. Na HP 25 jsem si pochutnal víc, tady už roky spíše hráli proti...

Láhev: Highland Park Cask Strength Edition
WB
Aroma: výrazná, sladký jemný kouř a sherry, silně alkohol, slad a oříšky

s vodou se slad rozvine, sherry se vytrácí a nastoupí kouř a koření
Chuť: svíraná, alkoholová, ale profil palírny se brzo ukáže a rozvine, víno, oříšky, olejnatá

voda jí pomůže zmírnit, více vína a máslových sušenek
Dozvuk: střední, sladké sherry, sladové s dokončeném do hořka

voda dozvuk nezkrátí, ba možná naopak, přidává se hořká čokoláda
Shrnutí: ostrá ale opravdu Highland Park, s vodou je asi lepší, ale zase až moc se blíží HP 12 i s pár kapkama. Moc dobrý HP, rád bych se propil celou flaškou. Děkuji Netharovi za vzorek a možnost ochutnání.

Láhev: Highland Park Full Volume
WB
Aroma: výrazná vanilkově sladká, citronová kůra, černý pepř, trochu sladu, až moc voňavková
Chuť: zpočátku sladká vanilka, pichlavě pepřová, později vysušující dřevitá, obilná, celkově plná chuť
Dozvuk: dlouhý, ale je v ústech, zase hodně pepře, suché, opálené dřevo, závěr je silně kořeněný a trochu hořkne a přidá se slad
Shrnutí: Těšil sem se na ní, ale celkem zklamání. Není špatná to ne, jen od HP čekám vždy víc, je prostě průměrná. Bohužel zde bourbonové sudy zazdili profil palírny a to mi dost vadí. Bourbonový sudy mám rád, ale tady mi vadí až moc pepřová chuť, tu tolik nevyhledávám. Věřím, že komu chutnají pepřové whisky tak si pochutná. Navíc za ty prachy bych se nebál za mne slova průser...

Láhev: Highland Park Rebus 10 yo
WB
Aroma: výrazná, příjemná, intenzivní, sladké sherry, lehký orknejský kouř, slad, opálené dřevo, citrusy (grepy) a vanilka
Chuť: plná, jemně štiplavá, kořeněná (pepř), zpočátku sladké sherry v závěru hořkne (grepové šlupky), jemně nakouřený slad
Dozvuk: střední, sladký, kořeněný s nahořklým závěrem, sladový, bohužel je v ústech
Shrnutí: hravá whisky, chutná mi, je to spíše pro nenáročné večerní popíjení, podle mne lepší než 12ka a cena 30 liber je podle mne na limitku přijatelná

Láhev: Kavalan Solist Pedro Ximénez
WB
Aroma: hutné zatuhlé sherry, lak, spíše hořkost než sladkost, vůně spíše uzavřená, tak přidáme vodu, dostaví se ovocné tóny a slad, voda moc nepomohla.
Chuť: sladká, alkohol je znát, čokoláda, koření, v puse olejnatá a plná, trochu tabáku a dřevitá svíravost, voda rozvine čokoládu a slad
Dozvuk: střední čokoládová, opražený slad a ostřejší koření(asi pepř), voda dodá navíc slad a oříšky
Shrnutí: je to takový rychle ovoněný new make, sud celkem zatuchlý, úplně mi nesedí, voda jí moc nepomůže, spíše naopak. Za tu cenu bych šel radši do Vinho Barrique nebo Sherry cask, ty mi sedí více.

Láhev: Kingsbarns Dream to Dram
WB
Aroma: sladká, květinky, slad, pěkně voňavá, líbí se
Chuť: sladkost, kovovost, pak ostřejší a svírá, mladá, lehce víno
Dozvuk: střední, sladkost new make přechází v ostřejší alkohol a lehce taniny z vína a hořkost
Shrnutí: je mladá, na svůj věk již přijatelné pití, destilát kvalitní, ten barrique mi to trochu ruší, osobně bych to nechal jen na tom bourbonu

Láhev: Lagavulin 9 yo Game of Thrones
WB
Aroma: pěkná vůně, parfémová, sladká, rašelinka v pozadí později se dere více do popředí, mýdlo, kov
Chuť: jemná, vodově řídká, vanilkový pudink, koření a.o. a hodně hořkosti
Dozvuk: střední, sušší, popelnatý, kořeněný, hlavně pepř a dokončuje hořkostí
Shrnutí: velice slibný začátek (islay bych netipoval) vůně pěkná ale celkem sešup dolů, je to moc řídké, ploché, za ty prachy nebrat, raději 8yo za méně peněz dá víc muziky a plnější chuť

Láhev: Laphroaig 6 yo 2011 Creative Whisky Company
WB
Aroma: příjemné sladké sherry, jód, sůl, mírná zatuchlina, čokoládá, vůně je příjemná, výrazná a vyvážená. Po přidání vody se zvýrazní čokoláda
Chuť: plná, trochu štiplavá, sušší, čokoláda s kousky soly a hořkými mandlemi, dřevěný popel, obvazy. S vodu je velmi jemná, vystoupí navíc citrusy a ztuchlé seno.
Dozvuk: dlouhý, krásně až do žaludku, čokoládový s dokončením sladkého sherry a mandlemi. S vodou se dozvuk zkrátí a jde do hořka a ne do sladka, voda mu nesluší.
Shrnutí: Krásně vyvážená sherry s medicinálním podtónem, je skvělá, na šest let příjemný bombónek, zachovávající profil palírny. Ještě že mám jednu láhev. Sudová síla prostě Laphroaigu sluší.

Láhev: Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 009
WB
Aroma: výrazně fenolová, jódová, sladká, špetka soli, vůně je to nádherná, úplně omamná, ale zároveň šlehá bičem, todle je krystalický Laphroaig v surové podobě
Chuť: plná, sladké sherry, jód, přestože je to sudovka tak velmi jemná, neředím todle se musí pít as we get it
Dozvuk: extrémně dlouhý, mám hodinku po panáku a pořád mám krásně plnou hubu obvazů a medicíny, je přiměřeně sladký s dokončením čokolády zabalené v obvazech, nádhera...
Shrnutí: todle je pecka, moc lepšího není, krásně vyvážená, jód s sherry se doplńují, miluju Laphroaig :romance-heartbeating: všem milovníkům Islay doporučuji...

Láhev: Laphroaig 10 yo Cask Strength Batch 010
WB
Aroma: sladká rašelina, jód, obvazy, savo, sůl, bílý pepř, vanilkový pudink a lehce hrozinky. Alkohol vůbec není cítit, prostě jen úžasná Laphroaig vůně
Chuť: suché sherry, rašelina nekompromisně drásá, popel, dřevitost, todle je exploze Laphroaigu v surové podobě

Dozvuk: dlouhý, polelnatý, nasládlý, lehce vínově nakyslý, dokončení hořká čokoláda se solí a jóóód
Shrnutí: parádní kousek, vrstevnatý, dokonalý profil palírny lehce šmrncnutý sherry. Vodu nedávat, není třeba. Dokonalé

Láhev: Laphroaig 15 yo Cairdeas
WB
Aroma: jemná, přesto výrazná, slaná rašelina, typický Laphroaig jódík, vanilka, sladká čokoláda, vůně příjemná, na dlouhé čichání
Chuť: plná, kombinace slanosti a sladkosti, něco jako hořká čokoláda s mandlemi a mořskou solí, trochu pepře, popelu, obvazů a grep
Dozvuk: dlouhý i v hrdle, ohořelá tabulka mléčné čokolády, závěr je sladce kořeněný
Shrnutí: vyvážená, jemná ale zároveň zachován profil palírny a čokoláda to příjemně uhlazuje. Opravdu skvělá! 43% mi zde vůbec nevadí, vůbec není řídká, naopak plná chutě. Po 2 vypitých mladých sudovkých flaškách od Laphroigu je to opravdu uhlazené, královské pití. Trochu mne překvapuje ta sůl, asi jeden z mála sudů co opravdu zrajou v palírně a musím uznat že je tam skvělá. Za mne velká paráda!

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2017
WB
Aroma: spíše uzavřená, ale sladce příjemná, sladký kouř, né jódový (medicinální), ale spíš sladký kouř podobný jako u Ardbegů, trochu gumový. S vodou: aroma se otevře, jsou cítit citrusy s vanilkou a dostaví se i typický Laphroaig jód.
Chuť: plná, výrazná, olejnatá, sladce nakouřená, kořeněná (bílý pepř) a náznak slanosti. Alkohol takřka není znát. S vodou: pepřová kořeněnost se zvýraní
Dozvuk: dlouhý, úplně je cítit jak se postupně prodrává hrdlem dále až do žaludku, krásný pocit. Opět sladké, kořeněná v dokončení trochou máslových sušenek. S vodou: dozvuk se zkrátí na střední, ale chuťový profil je podobný
Shrnutí: Skvělý Laphroaig, velmi komplexní a vyvážená, trochu chybí jódovost, ale dozvuk to bohatě vše dožene. Velká pochoutka, kdo ještě nemá, tak se ještě prodává, tak neváhejte:-)

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2018
WB
Aroma: barva nazelenalá, ta jedovatá barva na obalu celkem přesně odpovídá obsahu. Chuť sladší rašelina, jód, medicína, popel, exotické koření, nakyslé víno, vůně typického Laphroaigu
Chuť: sušší, popel, jódovost, silně koření, ovocnost. chu't je celkově slabší, fino jakoby skrývalo typický profil palírny ale ten má vůly se drát ven
Dozvuk: dlouhý, suchý, kakao, opět hodně exotického koření
Shrnutí: Dobrej Laphroaig, vyvážený, ale je to Cairdeas a tak čekám trošku více, asi jeden s těch horších Cairdes co jsem měl tu čest pít...

Láhev: Laphroaig Four Oak
WB
Aroma: Aroma je příjemné klasický Laphroaig, desinfekce, jód, vanilka a slad
Chuť: Sladší, vanilková, jemná, možná až moc, téměř vodová, opravdu nerozumím tomu proč ještě v Laphroaigu nepochopily že 48% jejich whisky sluší více, vliv QC sudů je tu znát
Dozvuk: střední, kouř a vanilka
Shrnutí: Za mne slabší Laphroaig, ale vzhledem k tomu že Four oak nahrazuje pro Travel Retail Laphroaig QA Cask tak jsem spokojen, jelikož jsem je postavil vedle sebe tak mohu říct že Four oak je lepší jak ve vůni, chuti i dozvuku a proto je to krok dopředu. Vliv QC sudů je opravdu silný ale chybí tomu % alkoholu. Příjemný pití pro popíjení u grilování s přáteli, ale pro klidné popíjení večer sáhnu po jiných Laphroaigách

Láhev: Ledaig 18 yo
WB
Aroma: rašelina, síra, sladkost, zkažené ovoce, na ty slova předtím velmi zajímavá a příjemná vůně, v tom mixu to prostě funguje :-)
Chuť: jemná sirná, sušší, zkažené vejce, sladké vanilkové, funguje to
Dozvuk: dlouhý, popelnatý sladký, vanilkový pudink
Shrnutí: to je silně pitelná věc. povedené. už jsem pořídil domu :-)

Láhev: Lochindaal 2007
WB
Aroma: rašelina, alkohol, sladká zatuchlost, kyselost, kouř z mokrého dřeva, citrusy, s vodu se kouř mění na sladký
Chuť: suchá, popelnatá, ovocná, kořeněná, uzené maso, pěkná zajímavá chuť, s vodu tolik nevysušuje
Dozvuk: dlouhý, suchý (škoda že tolik), uzené, dřevěné tóny s dokončením uzeným
Shrnutí: pěknej uzenáč, jediná vada na kráse ta suchost, jinak bys si dal říct, je hodně dobře čitelná, kapka vody jí prospěla a celkově už nebyla tak suchá, vůbec bych se nebál srovnávat s Octomory. Jak sem ředil s vodou tak bych nebál koupit oddtučněnou verzi, ale trochu mne mrzí že jsem tu 46% na WF také nenavzorkoval a nedal proti sobě

Láhev: Lochside 46 yo 1964 Speciality Drinks
WB
Aroma: sladká, lehce hořkost, tropické ovoce, PXsherry, ta vůně to je balzám, vydžel bych to dlouhooooo
Chuť: trochu bourbon, dřevotost, zvláštní koření, ananas, velmi svěží, ovocně šťavnatá
Dozvuk: Dlouhý, ananas ve skořici, kakao, pečené ovoce
Shrnutí: mimořádná věc, za mne vítěz WhiskyShow, nečekaný vítěz, ale zasloužený! Dal sem jí i jako osobní whisky roku 2018. Ještě bych doplnil že tento single blend vzniknul tak, že po vypálení smíchali a mix šel na 46 let do sudu, velmi netypické, ale mimořádně efektivní a chutné

Láhev: Longmorn 31 yo 1978 Speciality Drinks
WB
Aroma: sladký, koření a.o., jablíčka, čerstvá pokosená tráva, alkohol, voda více rozvine ovoce
Chuť: jemná, sladká, ovocná, lehce popela asi ze sudu, sušší a silná
Dozvuk: střední, sušší, popel, jabka, ke konci jde do hořka
Shrnutí: vyvážená, silná, tady by se asi dalo hrát s vodou, ale za aktuální cenu okolo 15.000,- Kč škoda vody:-)

Láhev: Longrow 11 yo Red Fresh Port
WB
Aroma: příjemná vůně, jemně kouř, alkohol, červené maliny, sladké víno, vanilka, dřevo
Chuť: ostrá dřevitá, plná, sušší, popel, koření, opálený toust, ovocná (hrušky máslovky), chť vrstevnatá
Dozvuk: dlouhý, sušší ovocný s dokončením popel a koření
Shrnutí: parádní kombinace lehkého kouře a ovocné svěžesti, láhev bych bral i za tu cenu, vodu nedávat, jen to kazí

Láhev: Longrow 11 yo Red Pinot Noir
WB
Aroma: sladký popel, švestky, celkově ovocnost, svěží, maršmeloun, trpkost vínovost, skvělá vůně
Chuť: sladká, pak trpčí taniny, ovoce, koření, med na připáleném toastu
Dozvuk: dlouhý ovocný, suchý, mléčná čokoláda, šťavnatost
Shrnutí: skvělá whisky, bez debat, kdo vymyslel serii RED to byl genius, nemůžu se jí nabažit, proč je jen tak drahá a tak limitovaná a tak rychle vyprodaná...

Láhev: Macallan Edition No. 2
WB
Aroma: sherry sušší, koření, jemně alkohol, trochu zatuchlé, pomerančovaná kůra, ořechy, mírně nahořklé, vůně vcelku příjemná ale ne úplně sherry výluh
Chuť: sherry, červené blumy, oříšky, sušší, čokoláda, mandle a pepř, chuť je plná, olejnatá
Dozvuk: delší, oříšky, čokoláda a pepř s dokončením hořkých mandlí se šlupkama
Shrnutí: příjemný Macallan, celkově vyvážená, ale obyčejná a sušší a s hořkým dokončením, 12 yo sherry je lepší a 12 yo double oak podle mne taky a za půlku

Láhev: Macallan Edition No. 4
WB
Aroma: ztuchlé sherry, hutné nakyslé, jde mi to
Chuť: sladké sherry, kořenité, asi evropský dub
Dozvuk: kratší, čokoláda, ovíněněné
Shrnutí: měl sem ho po Rare cask Batch 1 a to asi ovlivnilo celkový dojem, protože ten byl špičkový Macallan v plné kráse. Za mne se No.4 moc nepovedl, ale je to zralé na přechutnání

Láhev: Macallan Rare Cask Batch No. 1
WB
Aroma: sherry bomba, ztuchlé i plné sladkého vína, koření, typický macallan
Chuť: jemná sladkost, koření, svařené véno, chuť jemná a moc zajímavá
Dozvuk: sdtřední, vičnš v čokoládě, mléčná čokoláda a ještě dlouho čokoláda
Shrnutí: parádní moderní vyvážená sherry whisky. skvělá hlavně ve finishi který stojí za to...ale ta cena, ajajaj:-(

Láhev: Mortlach 10 yo Signatory Scottish Wildlife
WB
Aroma: Takový klasický speyside, vůně ovocná citrusová, lehce kořeněná, doplněná o vanilku, pro mne celkem nezajímavá
Chuť: Kořeněná, sladová, spíše slabší
Dozvuk: střední, sušší
Shrnutí: Mortlach od Signatory Vintage botlovaný v roce 2000 v rámci série Scottish Wildlife (v sérii ještě Balmenach, Strathmill a Port Ellen vše 10yo). Je to příjemný speyside ale úplně mne neoslovuje

Láhev: Nantou Omar Sherry Type
WB
Aroma: sladké sherry, méně výrazné, tráva, lehce dřevo, trochu ztuchlé, maliny, aroma je spíš uzavřené, vodu sem nepřidával na to sem měl malý vzorek
Chuť: suchá štiplavá až svíravá, hodně suché sherry, chuť však plná, mírně dřevitá
Dozvuk: střední, kořenitý, suchý až nahořklý
Shrnutí: Po tom jak Omar vychválili MaltManiacs to byla jasná volba v ochutnání mimo Skotských whisky, čekal jsem ale víc než jsem dostal a ve srovnáním s přímým thaiwanským konkurentem v podobě Kavalan sherry oak to Omar prohrává na plné čáře. Tadle whisky mi nesedla a s cenou okolo 80euro už vůbec nepochybuji že se nejedná o adepta na láhev. Kdo má ale rád velmi suché whisky si možná pochutná. Snad je ten bourbon lepší:)

Láhev: Oban Bay Reserve Game of Thrones
WB
Aroma: sladká, ovocná, jablka, koření hřebíček, celkově trochu zavřená
Chuť: sladká, ovocná, jemná, koření a mentol
Dozvuk: střední, silně kořenitý, jde do hořkého kakaa a pak se přidává mentol (after eight)
Shrnutí: splnila očekávání, celkem dobrá vyvážená whisky, vzorek rád, někde třeba panák jo, ale celá láhev ne...

Láhev: Old Fettercairn 10 yo
WB
Aroma: Ovocná švestková (výrazná), vanilka, koření anýz, lékořice, pendreky?
Chuť: Sladší, jemná, opět švestky s vanilkou, trochu kořenitá, trochu luční med
Dozvuk: kratší až střední, švestky, koření
Shrnutí: Láhev botlovaná v roce 1995, koupil jsem jí v aukci na základě ochutnávky vzorku NAS z téhož období, která mi hodně chutnala. Whisky je příjemná, jemná, kdo má rád slivovici tak si užije. Není to ale ta NAS co jsem hledal (chybí mi tam taková divoká ostrost mladšího destilátu co byl v té NAS) a tak budu hledat dál..

Láhev: Old Pulteney 17 yo
WB
Aroma: sladká, PX sherry, parfémová, cukrová vata a něco co neumím identifikovat, příjemná, jemná, ale ne moc výrazná
Chuť: sherry, trochu štípne, slanost, čokoláda, mentol, ořechy, zajímavá, úplně netypické sherry
Dozvuk: střední, sherry, mentol, vysušující, slaná a hořká
Shrnutí: zajímavá chuť, ale jinak celkem průměrná

Láhev: Old Pulteney 25 yo
WB
Aroma: jemná, vbanilka, sladká ovocnost, víno v pozadí
Chuť: sladkost, pak koření a dominuje vanilka, pak dřevitá trpkost
Dozvuk: střední, vanilkový pudink, ke konci vysušuje
Shrnutí: velice dobrá, vyvážená, to sherry to moc nevidělo, za to dominuje amerika, ale to je dobře. Bohužel ty peníze to neospravedlní

Láhev: P&M 7 yo
WB
Aroma: výrazná, příjemná, medově sladká, rozinky a především kombinace koření
Chuť: spíše jemná, sladká, postupně přechází do hořka, chuť spíš jen na jazyku, citrusy a opět převládající koření s výraznějším bílým pepřem
Dozvuk: střední, sušší, koření, koření, koření, dokončení nahořklé ale ne nepříjemně
Shrnutí: Whisky je to celkově vyvážená, ale je opravdu zvláštní. Spíše než whisky mi připomíná nějaký medový likér z různých druhů koření. Chutná mi, ale spíše jeden panáček a další zase příště protože to koření člověka rychle přehltí. Myslím, že se zde dokonale projevil Terroir, neboť Korsice se přezdívá "ostrov vůní" a ten vliv se do whisky otisknul velmi silně. Vždy když budu popíjet budu zase zpátky na oblíbené Korsice, v jejím rozpáleném vnitrozemí...

Láhev: Pappy Van Winkle's 23 yo
WB
Aroma: vońavka, vanilka, bourbon a nic víc
Chuť: jemná, sušší, lehce travnatá
Dozvuk: krátký, vanilka, toffe
Shrnutí: takové nijaké, four roses mi jede víc. Jeden z posledních vzorků v sobotu tak umluvte stručnost, i když tady to bylo asi i tím plochým bourbonem

Láhev: Port Askaig 19 yo
WB
Aroma: sladký kouř, citrusy, vanilka, pěkná vůně.
Chuť: jemná, popel, dřevo, perník, koření
Dozvuk: dlouhý kouř, sladkost, čokoláda med a popel v dokončení.
Shrnutí: vyvážená pěkná sladká rašelina, láhev bych bral

Láhev: Port Askaig 30 yo
WB
Aroma: lehce rašelina, ovocnost, sherry, zvláštní nakyslost, příjemná a plná
Chuť: sladká, vínová, rašelinná, citrusy, pak nastupuje suchost
Dozvuk: delší, rašelinný, suchý popel s kořením
Shrnutí: dobrá whisky, určitě lepší jak 19 yo

Láhev: Port Ellen 27 yo 1983 Speciality Drinks
WB
Aroma: Silné sherry, sladkokyselé, ztuchlé, červené ovoce, vůně fajn
Chuť: sherry, sladké, ovocné, lehce trpká a na pozadí popel
Dozvuk: dlouhý, sušší, vínový a popel na pozadí
Shrnutí: je to dobré, moje první Port Ellen? WTF, kde je kouř a rašelina? kde je Islay? kde je ten očekávaný kultovní zážitek? nevím co si mám myslet...musím si běžet koupit vzorek OB, jelikož stále nevěřím že jsem pil svou první Port Ellen...

Láhev: Port Ellen 37 yo 17th Release
WB
Aroma: štípne alkohol, sladká rašelina, koření, piliny, lehce ztuchlé, je spíše uzavřená, s vodou se objeví citrusy
Chuť: sladká, na jazyce perlí, je silná, dřevo, silně kořeněná, pak nastoupí ovocnost, med z lučních květin, jazyk nejdříve rozdrásá aby ho pak hladila medem a ovocem, to se mi celkem líbí
Dozvuk: delší, sladký, což postupně vlivem dřevitosti přechází ve vysušující pocit, popelnatý, dokončení květiny, koření, a na závěr zůstává dlouho trpkost z dřeva
Shrnutí: pěkná whisky, vrstevnatá, méně nakouřená než bych čekal, asi ty roky, spíše sladká, rozhodně jí prospěje voda. Jo pil bych Port Ellen, kdybych na to měl, ale jen mám na jiné Islay a ty mi za 40x nižší cenu poskytnou minimálně stejně zábavy jako tato kráska...jsem rád že jsem ochutnal, nadále asi Port Ellen aktivně vyhledávat nebudu :-)

Láhev: Rampur Vintage Select Casks
WB
Aroma: bombónová, exotické koření, ovoce a výrazně navoněná, vůně velmi výrazná, působí sladce až přesladce
Chuť: plná, neotřelá, jiná, zajímavá, takhle chutná indické jídlo, sladká, máslová, bombénová a zvláštní směs exotického koření, které fakt neznám
Dozvuk: krátký, sladký s tóny kafe a zvláštního koření, ke konci vysušuje
Shrnutí: opravdu zajímavá whisky, hlavně v chuti, celkově je nevyvážená, ale je opravdu zvláštní, jiná, jsem rád že Petr tudle věc na festival vzal, ale celou láhev bych nedal, leda že bych potřeboval novou voňavku místo chanel no 5

Láhev: Royal Brackla 21 yo
WB
Aroma: jemná, vanilka, slad a koření amerického dubu, celkově příjemná vůně
Chuť: hořkost, koření káva, trpčí dřevitost
Dozvuk: střední, hořká čokoláda, slad a zase koření s dřevitostí
Shrnutí: celkově hodně přetažené, vůbec mi nesedla, hlavně v chuti a dochuti.

Láhev: Royal Lochnagar Game of Thrones
WB
Aroma: sladkokyselé, lehce ovíněné, včelí vosk, jemné koření a zvláštní nahnilá ovocnost, zvláštní ale pohodovej mix
Chuť: ovocná, nakyslá, šťavnatá, sladová, okořeněná.
Dozvuk: střední, kyselost, pak hořké mandle, pepř, dokončení takové zruchlé
Shrnutí: celkem slušná věc, průměr ale pitelnej, hořkost v dokončení je ještě snesitelná, celkově vyvážená a hlavně neotřelá, ne že bych si vyloženě pochutnal ale nacházíte zde věci vcelku vyjímečné

Láhev: Springbank 12 yo Cask Strength Batch 15
WB
Aroma: sherry, lak, sladká vanilka, červené ovoce, máslové sušenky, příjemná vůně, lehce zavřená a s vodou se zdá více ovocná
Dozvuk: dlouhý, i v hrdle jak to mám rád, čokoláda s kořením, jde do hořka což mi vadí, s vodou ale do hořka nejde...
Shrnutí: oproti 10yo velký posun, příjemná sudovka při plné síle i s vodou, trochu se mi zdá že sherry přebíjí profil palírny, je hodně komplexní a vrstevnatá, s láhví bych si celkem vyhrál a užil bych si jí

Láhev: Springbank 21 yo Open Day 2018
WB
Aroma: sherry ztuchlé, alkohol, koření, vůně pěkná.
Chuť: trpčí suché sherry, koření
Dozvuk: dlouhé, kořenité lehce ovíněné, popelnaté až dřevité
Shrnutí: dobrá, ale čekal jsem víc, jsem rád že jsem ochutnal před Netharem kterého jsem tam natěšeného poslal, ten letěl, až před stánkem zakopnul, bacil se o pult a řval "slezte z toho lustru Donalde, vidím Vás". No Donald dělal, že ho nezná...aby se ho zbavil tak mu něco nalil :-)

Láhev: Springbank 24 yo Elixir Distillers
WB
Aroma: výrasná, alkohol působí ostře, vanilkový pudink, cookies, v pozadí koření amerického dubu, lehce slad, vůně je zavřenější
Chuť: nejdřív ostrost, suchost, pak nastupuje ovoce, ale zvláštní, snad kandované, zajímavá chuť, chutná
Dozvuk: dlouhý, ovocný, jablka, gdoule
Shrnutí: tadle whisky graduje, parádná vrstevnatost, tohle by bylo na zkoumání na celý večer, nj Springbank umí, bez debat

Láhev: Talisker 30 yo 2008
WB
Aroma: jemná, na sudovku fakt jemná, sherry tóny, lehce sladká rašelina, slanost, pepř, meruňky, vanilkový pudink...ona je ta vůně vlastně dost příjemná
Chuť: pepř, dřevitost, sladkost přechází v suchost, meruňky, popel a zvláštní hodně dobrá trpkost, c
Dozvuk: Dlouhý, ostrý, úplně taliskerovský, popelnatý, sherry s dokončením čokolády s kořením.
Shrnutí: skvělá whisky, vůně celkem jemná, v chuti hodně přidá a na dozvuk zatraceně podřadí, závěr je skvělý, tadle whisky prostě graduje, je to typický talisker, jednoduchej, přímočarej a s věkem pěkně zakulacenej. I přes svůj věk je čitelný profil palírny a to je dobře. Včera sem to tím panákem Cardhu 21 před tím bohužel zazdil ale dneska jako první panák...hmm jak to říkal Karel? prostě parádní záležitost. Porovnával jsem následně s Talisker 25yo a ta 30yo ho rozsekala...za vzorek děkuji Netharovi

Láhev: Talisker 40 yo 1978 The Bodega Series
WB
Aroma: jemná rašelina, sladkost, lehce šmrncnutá kořením, sherry, vše je to takové pěkně uhlazené a jemné, vůně na čichání celý večer a pořád se nenabažíte
Chuť: hutné sherry s popelem, ovocnos a vanilkový pudink, chuť plná a vynikající
Dozvuk: dlouhý, popelnatý, lehce dřevitý, sladké víno, závěr je trpčí, přčeci jen věk je znát
Shrnutí: Krásná věc, famózní chuť a vůně, z profilu palírny ještě něco zbylo, ale celé to prostě příjemně zaoblil čas. Takto si představuju TOP whisky. 5 vzorek v Londýně a jedna z TOP 3 co jsem tam ochutnal

Láhev: Talisker 50 yo 1955 GM
WB
Aroma: výrazné sherry, lehce kořenité, sladký vanilkový pudink, trochu opálené dřevo, sladkokyselá vůně, ovocnost vína a ostružin, vůně je to krásná, sherry bomba
Chuť: jemná, sladká, hutné sherry, ne však ztuchlé prostě hodně silné, lehce nakyslé, vanilkový pudink, zase ty ostružiny, chuť je vrstevnatá a plná
Dozvuk: dlouhý, kořenitý, silný vliv sherry, které je nejdřív sladké, pak vysušuje a přidává se lehká dřevitost, dokončení suché kakao a popelnatost
Shrnutí: skvělá sherry bomba, vyvážená, velmi vrtstevnatá, opravdu skvělá whisky, jen toho Taliskeru sem moc nenašel. Talisker bych si netipnul ani náhodou. Ve srovnání s Talisker 40 yo je o chloupek horší, především v chuti a také v tom, že Talisker 40 yo měl na svůj věk stále zřetelný profil palírny, to zde není.

Láhev: Talisker Select Reserve Game of Thrones
WB
Aroma: sladká, silně kouřová, koření a.o., citrusy, vůně pěkná a výrazná
Chuť: jemná, pak nastupuje kouř a popel, typický pepř a lehce trpčí
Dozvuk: dlouhý, sladce ovocný ale pak nastupuje popel a jeho typická suchost s dokončením černého pepře
Shrnutí: povedená whisky, skutečný Talisker, řekl bych že je to takový mezikrok mezi skye a 10 yo, zatím to nejlepší ze serie GoT, nicméně v core je prostě pořád 10 yo to nejlepší a za cenu o 40% nižší jasná volba

Láhev: Tamnavulin 25 yo 1992 SMoS
WB
Aroma: koření, vanilka, sladkost, sherry, pěkná vůně
Chuť: ovocná, kovová, vanilka, sušší ale fajn
Dozvuk: střední, vanilka sladkokyselá
Shrnutí: zajímavá, celkem pobavila ale je značně rozvážená, asi nejhorší co tam SMoS měli, jinak vše skvělé

Láhev: The Balvenie 21 yo PortWood 47.6%
WB
Aroma: víno, lehce kouř, koření, alkohol, dřevitá, vůně ale celkem příjemná, hutná
Chuť: sladká, dřevitá, vínová, trochu trpká, čokoládka a nahořklá
Dozvuk: dlouhý, vínový, kořeněný, hodně dřevitý, oříškový, nahořklý s dokončením čokolády
Shrnutí: čekal jsem více, lehké zklamání, ale whisky je to dobrá, celkem už dost dřevitá a na portské trpká, portské mám rád ale tady jsem ho moc nepobral...škoda

Láhev: The Glenlivet Cipher
WB
Aroma: sladká, mírný kouř, spíš z opáleného sudu než z rašeliny, citróny, čerstvá tráva, vůně příjemná speyside, ale ničím ohromující
Chuť: silná, plná, opečený maršmeloun co po chvíli hořkne, vlašské ořechy a slad
Dozvuk: krátký, zpočástku nasládlý co přechází do hořkého grepu, zůstává spíše na patře a v hrdle nic..
Shrnutí: není komplexní, její přednost je spíše v chuti, pro mne tedy jeden z těch lepších Glenlivetů, ale NAS za cenu přes 3000,- Kč? Gratuluji k skvělému marketingu, ale za mne ne

Láhev: The Glenlivet Nàdurra Oloroso OL0614
WB
Aroma: sladké sherry, alkohol, čokoláda, skořice, máslový toast, maliny, trochu ztuchliny, vůně plná, výrazná, intenzivní
Chuť: suché, hodně suché, čokoláda, hrozinky, chuť je plná, olejnatá a kořeněná
Dozvuk: dlouhý a vysušující, čokoláda a koření, na konci jde do hořka
Shrnutí: Je to sherry bomba, silná, ostrá, dobrá i přes tu suchost. Tipoval jsem oloroso sherry sud, alkohol sudovka, oblast Highland. Po odkrytí Glenlivet, můj první pitelný Glenlivet, že bych jim dal ještě šanci ?.-). Za vzorek díky Lalosovi

Láhev: The Macallan 12 yo Double Cask
WB
Aroma: Aroma je příjemné sladlé, ovocné s výrazným sherry a na pozadí med a vliv dubu
Chuť: Sladká, luční med s sherry a trochu hrozinek, pomeranče
Dozvuk: střední, sladký s vlivem citrusů a sherry
Shrnutí: Moc dobrá whisky, sice dražší 12ka, ale po delší době zase whisky s udáním věku od Macallanu a je znát že u Macallanu věk dělá svoje.

Láhev: The Quiet Man 12 yo CS
WB
Aroma: vanilka, alkohol a nic...možná trochu hořkosti
Chuť: na sudovku celkem jemná, sladká a vanilková s americkým dubem, trochu pepře
Dozvuk: hřejivý ale krátký, trochu ožehne jazyk a pak se dostaví hořkost a slad
Shrnutí: hmmm, takové jemné nic, zřejmě je to snad 5 plnění sudu nebo víc, působí to jako sprostá věc s vanilkovou trestí...brrr

Láhev: The Quiet Man 12 yo Sherry Finish
WB
Aroma: vanilka, sladké sherry, koření, zelená jablka, celkově nevýrazná jemná vůně
Chuť: plná, lehce olejnatá, ale alkohol štípe, nasládlé víno, slad a vanilka
Dozvuk: ten je bohužel celkem dlouhý, je to škoda protože hořkne a hořkne a hořkne
Shrnutí: od těch irů mi nejelo prakticky nic, tohle je alkoholově štiplavé a hořké, když sem se kouknul na cenu za 12yo tak sem se celkem lekl...nebrat

Láhev: The Singleton of Dufftown Spey Cascade
WB
Aroma: vůně slabá, nevýrazná, vanilka, sladká, opálené dřevo amerického dubu
Chuť: hořká, grepy, šlupky z mandlí, koření a nic
Dozvuk: krátký, hořký a nic
Shrnutí: tak todle je celkem průser, sherry to nevidělo ani z dálky a bourbonové sudy byly taky značně vyjeté, zřejmě jen obroušený a opálený refill, hořká...todle je lepší poslat do laciného blendu než kazit jméno single malt whisky, jedno z nejhorších co jsem pil, hnus

Láhev: The Singleton of Dufftown Sunray
WB
Aroma: jemné, ovocné, medové, vanilkové, slaká, jahody se šlehačkou, rychle odvětrá
Chuť: sladká, jemná, květiny, tráva, ovoce, oříšky, typický lehký speyside
Dozvuk: krátký, sladký, oříšky a slad dokončení čokoláda
Shrnutí: lehká, nenáročná, jako starter nebo pro začátečníky proč ne

Láhev: Tomatin 30 yo
WB
Aroma: sladká, vínová, vrtsevnatá a nenáročná a příjemná
Chuť: koření, americký dub, nahořklá
Dozvuk: dlouhý, sladový, americký dub, dřevitost a trpkost
Shrnutí: vlastně jí nemám co vytknout, whisky dobrá ale osobně mi víc vyhovujou Tomatiny okolo 15yo, řekl bych že Tomatinu zrovna delší zrání moc nesluší

Láhev: Tomintoul 21 yo
WB
Aroma: Voňavka, americký sud a koření
Chuť: sladková, trpčí, obocná, nahořklá, lehce máslo
Dozvuk: střední, do hořka, slad a koření
Shrnutí: na svůj věk nic nepředvedla, stará pana, nebrat

Láhev: Tullibardine The Murray
WB
Aroma: spíše zavřená, vanilka, tráva, ananas a mléčná čokoláda, vůně spíš průměrná
Chuť: málo výrazná, ostřejší vlivem alkoholu, jinak sladová s nádechem vanilky
Dozvuk: kratší, kořenitý, spíše jen na patře
Shrnutí: průměrná, celkem je vyvážená, ale ničím extra nenadchne. Na láhvy je cask strenght tak jsem se musel kouknout kdy ukončujou v palírně jímání jádra a je to na 64% takže za 12 let u této whisky celkem výrazný andělský podíl, asi andělům chutná víc než mne:-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.