ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
StudioFranc 4 3 4

Abecední seznam recenzí:

G
Glenfiddich 12 yo
Glenfiddich 15 yo Solera Reserve 40%
Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve

K
Kavalan Concertmaster Port Cask Finish

Recenze:

Láhev: Glenfiddich 12 yo
Autor: StudioFranc
WB
Aroma: Sladkokyselé ovoce, slabá káva s rozpuštěným čtverečkem čokolády (nejspíš druhák z lógru včerejšího dne), pár kapek medu. Aroma není nepříjemné, ale takové nevýrazné, slabé.
Chuť: V počátku mám jasnou hrušku s ananasem, takový sladký, ovocný kompot. Celkem rychle přechází do hořka a dřevitosti.
Dozvuk: Celkem slabý a krátký s nádechem hořkosti.
Shrnutí: Není to úplně zlé, ale v přímém srovnání s Glenfiddich 15 Solera a Glenfiddich 18 neobstojí. Za cenu jen o kousek vyšší bych rozhodně doporučil 15 letou variantu. Tohle je slabší, méně výrazný a snadno zapomenutelný bráška.

Láhev: Glenfiddich 15 yo Solera Reserve 40%
WB
Aroma: Hrušky, hodně zralá a sladká jablka zalitá medem. Vanilka a mléčná čokoláda s karamelovou náplní. Zkrátka ovocná snídaně na letní louce.
Chuť: Kopíruje aroma, hodně ovoce s medem, zalité trochou alkoholu. Vanilkově jemná a vyvážená, pohodová a příjemná.
Dozvuk: Středně dlouhý, hladivý po medu a ovoci se špetkou koření. Jen tak aby lehce a něžně zahřála než odezní v lehké dřevitosti.
Shrnutí: V přímém srovnání s Glenfiddich 12 a Glenfiddich 18 si vede velmi dobře. Vlastně to byla a vždycky bude, moje první single maltka, na doporučení nejmenovaného moudrého administrátora z jednoho nejmenovaného fóra. :-) Tuhle whisky mám rád i když nejsem úplně Speyside fanda, v domácím baru si našla své stálé místo.

Láhev: Glenfiddich 18 yo Small Batch Reserve
WB
Aroma: Zralá a sladká jablka s kapkou medu. Komplexní a velmi příjemná. Ve vůni umírněnější a decentnější než Glenfiddich 15 Solera, to však není výtkou.
Chuť: Ovocná, převládají sladká jablka, jemná a krásně kulatá. Kapka hořkosti z kůry červeného grepu, příjemná dřevitost.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladká a ovocná dřevitost se špetkou koření.
Shrnutí: V přímém srovnání s Glenfiddich 15 Solera a Glenfiddich 12 se stává vítězem. Těsně za 15 letou Solerou která vede ve vůni, 18 letá varianta vítězí v chuti i dozvuku. Nebudu ji aktivně shánět, ale pokud někde narazím, za příjemnou cenu, rád si pořídím celou láhev.

Láhev: Kavalan Concertmaster Port Cask Finish
Aroma: Sladké tóny vanilky, rozinek, ostružin a někde v pozadí vykukuje kousek kokosu. V závěsu nastupují višně v čokoládě, právě vytažené z dřevěné krabice.
Chuť: Sladká, ale méně než slibuje aroma. Lehce ostřejší, ale nijak nepříjemně. Dřevitost, rozinky vymáchané v portském, vanilka. To vše se mi přehoupne do sušší a krapet nahořklé ostružiny s čokoládou, vanilka přetrvává.
Dozvuk: Hřejivý, sladký, dřevitý.
Shrnutí: Celkem milé překvapení, ze začátku nijak nenadchla, po chvíli zachutnala. Není to pecka kterou bych si přidal na nákupní seznam lahví, ale rozhodně zajímavá je a stojí za vyzkoušení.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.