ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
Pitrs82 4 3 4

Abecední seznam recenzí:

H
Hakushu Distiller's Reserve

L
Laphroaig 10 yo

M
Macallan Amber

T
Talisker 10 yo

Recenze:

Láhev: Hakushu Distiller's Reserve
Autor: Pitrs82
WB
Aroma: Zelné jablko, mandarinky, okurky, květiny, trochu dřevitosti.
Chuť: Jemná ovocná, lehce dřevitá, trochu vanilky, medu, v pozadí náznak kouře.
Dozvuk: Delší, sladké koření, dřevo, kouř.
Shrnutí: Celkově velmi příjemná, lehce pitelná svěží whisky plná ovoce, zároveň i s trochou dřeva a v dozvuku i kouře. Na mě možná až příliš uhlazená, ničím nevynikající (možná tou ovocností, pokud bych měl něco vypíchnout), i přesto jsem si ochutnávku užil. Jelikož jsem ji dostal darem, tak se těším, až si ji naliji znovu, nicméně s cenovkou kolem 2000,- za láhev si ji pak znovu nepořídím. To je však ale asi obecný problém s japonskou whisky.

Láhev: Laphroaig 10 yo
WB   WOL
Aroma: Nemocnice, jódová tinktura, staré zatuchlé obvazy, kouř, popel, opečená jablka a hrušky.
Chuť: Desinfekce, kouř, dřevo, rašelina, slané moře, na pozadí citrusové ovoce.
Dozvuk: Delší, suchý se spoustou kouře, lehce slaný.
Shrnutí: Zatím jsem měl tu čest z produkce Laphroaigu ochutnat pouze základní plnění v podobě 10 yo. Musím říct, že to byla láska na první ochutnání a trvá již tři roky. Když si tuhle mňamku vychutnávám, tak mám pocit, jako kdybych seděl vedle palírny Laphroaigu: na útesu při západu slunce, vlny moře se pod mýma nohama rozbíjely o útesy, venku bylo po dešti, vzduch byl krásně slaný, vlhký a vonící rašelinou, vítr si pohrával s trávou, která krásně šuměla a do toho si vychutnávám skleničku Laphroaigu společně s dobrým doutníkem. Sakra, jak živá představa to je! Jednou se do toho Skotska podívat musím.

Láhev: Macallan Amber
WB   WOL
Aroma: Olej, citrusy, suché obilí, čokoláda, zralé ovoce, v pozadí přítomná jakoby guma.
Chuť: Čokoláda, skořice, čerstvě posekaná tráva, sherry.
Dozvuk: Suché ovoce, olej, ořechy, trochu dřeva, neustále přítomná čokoláda.
Shrnutí: Můj úplně první Macallan. Pořád nemůžu dostat z hlavy tu vůni, neustále mi to připomíná jako kdyby někdo namočil gumu na gumování tužek do oleje společně s ovocem a mořem čokolády, nechal to celé měsíc louhovat. Velmi zvláštní a neotřelá vůně, která mi docela sedí, nicméně v chuti je už více ovocnější, ostatní ustupuje jakoby do pozadí před ovocností a čokoládou. Dozvukem se mi zase vrací k olejovitosti a lehké dřevitosti, tady už toho ovoce tolik není. Moc se mi líbí všudypřímnost čokolády. Za mě velmi zajímavá whisky, koupil jsem lahev v akci na kolonial.cz a za těch 899,- Kč toho rozhodně nelituji.

Láhev: Talisker 10 yo
WB   WOL
Aroma: Kouř, mokré dřevo, čerstvě zorané pole po dešti, hřebíček, na pozadí citrusové plody.
Chuť: Kouř, dubové dřevo, mokrá hlína, trochu pepřově štiplavá, ale příjemně, na pozadí citrusové ovoce.
Dozvuk: Delší, suchý, spousta rašeliny, neustále přítomný kouř a ke konci náznak dezinfekce.
Shrnutí: Tohle je pití přesně dle mého gusta! Je to jako kdyby někdo dal do udírny udit rašelinu společně s dubovým dřevem a celé to zkapalnil. Když přičichnu, tak mám pocit jako kdybych ryl nosem v mokré hlíně, k tomu jedl uzené a kouřil doutník. Naprostá fantazie. Je to můj první Talisker a rozhodně budu chtít ochutnat i další. S cenou kolem 800,- za lahev je mi jasné, že tohle přátelství budu trvat velmi dlouho.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.