ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
dFamousMouse 8 4 8

Abecední seznam recenzí:

C
Canadian Special Old

G
Grant's Sherry Cask Finish

J
Jack Daniel's Black Label
Jameson Irish Whiskey
Johnnie Walker Red Label

L
Laphroaig Select

T
The Famous Grouse
Tullamore Dew

Recenze:

Láhev: Canadian Special Old
Autor: dFamousMouse
Aroma: alkoholově sladké,slabá ovocná složka, rumový nádech
Chuť: příjemně jemná, sladká hořkost jakoby po višních,slabší dřevo
Dozvuk: ovocný hořkosladký višňový :P
Shrnutí: další můj začátečnický zářez u blendů, první whiska, která mi opravdu chutnala a trochu připoměla, jak kdysi chutnaly tzv bowle - višně v rumu myslím to byly :lol: ,chutná mi pořád, občas si láhev koupím. U této míchačky si cením jasné ovocné chuti namířené jedním směrem, není třeba tolik pátrat z čeho ten kompotek je jako u tulamorky.

Láhev: Grant's Sherry Cask Finish
Aroma: alkohol,štiplavé dřívko
Chuť: klasika slabšího blendu - jen chlast a trochu dřeva, slabší alkoholová štiplavost než u např. Jamesona, ale Jameson má i kousek toho těla
Dozvuk: není
Shrnutí: mezi poznanýma blendkama je u mně na posledním místě, tady jsem v chuti nenašel, ve vůni nenašel...na druhou stranu samozřejmě kvalitní alkohol s hladkým skluzem do hrdla bez ambicí a výrazných pachutí ...a také bohužel úplně bez cherry. Už si další lahvinku nedám. Možná zkusím ALE...0.

Láhev: Jack Daniel's Black Label
Aroma: sladké, sladké,sladké a trocha ovoce,ale v karamelu :lol:
Chuť: asi nejsladší co jsem kdy ochutnal,karamelová,kompotová, jednotlivé složky ovoce jsem nenašel, pak klasická nenáročná dřevitost zabalená v cukru zase a zase
Dozvuk: kupodivu to není tak bonbónové jako celé pití, ale trošku vykoukl nějaký až skoro nepřírodní voňavý čertík :lol:
Shrnutí: ale není to zlé, je to docela dobré, láhev mám rozpitou sice delší dobu,ale až dojde....asi zase poličku o základního džeka doplním, no možná že na poličce je taky kvůli designu láhve a nostalgii...ještě když sem cicmal pifsko jsem ty poličky s lepším pitím v restauračkách obhlížel a....JD zaujal nejvíc.Ale kupovat budu jen v akci, jinak by byl poměr cena / výkon dost nerovný ;)

Láhev: Jameson Irish Whiskey
Aroma: nos mi nedovolí překonat alkoholovou hráz :)
Chuť: zpočátku dost ostrá alkoholová, dřevitá
Dozvuk: je rychle pryč skoro jak u čisté pálenky bez zrání v sudu, kdyby někdo kopl panáka Jamesona jako slivku, ani bych mu to nezazlíval
Shrnutí: Jameson byl můj třetí okusený blend, nejvíce mi utkvěla ta alkoholová ostrost, po opakovaných cucáních a marném snažení to musím vzdát....špatný Jameson určitě není, jen já mám chuťové buňky nastavené konkrétně u něj nějak špatně...

Láhev: Johnnie Walker Red Label
Aroma: sladová sametovost jemného alkoholu
Chuť: typická štiplavost alkoholu jiných - mně známých blendů - je zde zahalena..snad slabou kouřovou záclonkou , snad něčím zemitým, ale ne zase rašelinovým
Dozvuk: rychlý švihácký odchod pána s vycházkovou hůlkou, tak rychlý, že já začátečník nejsem schopen zachytit nic výrazného
Shrnutí: vydal jsem se na začátečnickou pouť po levných míchaných whiskách...jsem tedy vděčný za každý náznak něčeho,čím se jedna blendka odlišuje od druhé a je to k něčemu dobré a ne samoúčelné...JW tedy plusový bod za náznak kouře a opravdu jemnou chuť alkoholu..... až jsem v pokušení to změřit,zda nemá Red Label jen 35 promile :lol:

Láhev: Laphroaig Select
Aroma: zůstalo věrno 10Y, jen přibylo trošku ovoce a dřevité tóny míírně kyselejší, slabší, jak mokrý popel
Chuť: pořád je to Laphroaig, jen méně nemocnice a více dřeva a kouř je decentnější, na úkor hmmm.. ovocnosti?
Dozvuk: možná mám šálení jazyka, ale opravdu mi hlásí,že dozvuk zůstal stejný jak u desítky, drsně hladký kouř v rašelině a stoupá a stoupá a ...a je to paráda
Shrnutí: no základ 10YO mne uhranul, Select není špatný...koupil jsem ze zvědavosti a chtěl sem ty skleničky nooo ;) ale příště už zase desítku

Láhev: The Famous Grouse
Aroma: příjemně obyčejná akoholovost s mírným téměř neznatelným závanem staré půdy
Chuť: alkohol vítězí nad šedým slabounkým závanem prachu a dřeva ;)
Dozvuk: rychlý ústup se slabou hořkostí po stranách jazyka
Shrnutí: klíčem bylo mnoho neočekávat, příjemné cucání, které neurazí,po opatrném oťukávání se dostavil efekt jak u dobrého pivního moku:

automaticky po první sklence si dám druhou ...tak nějak hladce mizí v útrobách :D

Láhev: Tullamore Dew
Aroma: příjemné ovocné květinové
Chuť: věrna vůni, jemná ovocná a trocha květů, ůplně bez hořkosti fakt nekecám
Dozvuk: není
Shrnutí: jemné příjemné cucání, můj hospodský favorit, ničím sice nevyniká, ale v celkovém shrnutí - jo je dobrá a je i na mé poličce stálicí,tuhle chuť snesou i dámy a návštěvy třebas i :) cením také nesladkosti, neolejovitosti a nehořkosti..

tulamorka má takového lehkého ducha ;)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.