ZPĚT

AutorWhiskySkotskáVše
moochine 2 2 2

Abecední seznam recenzí:

L
Laphroaig Quarter Cask

T
Talisker 10 yo

Recenze:

Láhev: Laphroaig Quarter Cask
Autor: moochine
Aroma:
- sladka raselina, s trochou vody sa rozvinie a je citit vonu sudoveho dreva, starsi dub

- dym, guma, vyzrety dub

- more, koža

- zo zaciatku koža ale po case sa odpari a uz ostava iba raselina, ziaden dym, neskor dubovy sud, inak uz nic..dost jendnoduche

- sladka raselina, inak uz nic, vyoxidovane

Chuť:
- prevazne iba sladsia raselina a silny alkohol ktory tu sladkost zabija svojou silou

- dym, palivy alkohol, pachut tabaku a popolu, pri dlhsom popijani sa zachovava dymovitost v ustach

- alkohol, pali na jazyku, ale da sa to, dymovitost(ale nie taka ktoru hladam)

- na spicke nasladle a … potom uz si nepametam

- ostra, agrsivna, ziadne nuancie

Shrnutí:
Velmi jednoducha whisky. Co robi robi dobre, ale nie je to pre mna. Okrem raseliny a stiplaveho alkoholu nema moc co ponuknut. Pomerne rychlo oxiduje(pomalsie nez Talisker) takze si clovek tie drobne nuancie ktore tam zo zaciatku su moc neuzije. Cena nie je zla ale je to NAS a to by malo byt do 30€/lacnejsie nez 10na, a je mi jedno ake rocniky su v tom mixe. Dalsiu flasu kupovat neplanujem.

Láhev: Talisker 10 yo
Autor: moochine
Aroma:
- slaby pach raseliny, burbon(dub)

- kamenista oceanska plaz(nie slanost), med, drevo, slana udena slanina, zemina

- s vodou: dubove drevo, cervene jablko, mineralna voda

- s ladom: sladky a neagresivny dym, vnutro z paleneho duboveho sudu

- pred/posledny pohar z flase: sardinky v konzerve, kozena slanost

Chuť:
- tabakovy dym z cigary, popol

- s ladom: sladky citron

- pred/posledny pohar z flase: bez charakteru, v ustach jemne bez ostrich hran, po prehltnuti kope ako kobyla

Shrnutí:
Tabakova nota bol rozhodujuci faktor pre moje pokracovanie v nakupe dalsich whisky, ale Talisker 10 strasne rychlo oxiduje vo flasi a straca vsetky nuancie. Iba 1/5 flase bolo prec a po tabaku uz takmer ziadna stopa. S mensim a mensim mnozstvom obsahu sa vytratili vsetky nuancie a ostala len agresia a alkoholove palenie. Ako som sa dozvedel neskor, Talisker je tipicky svojou pikantnostou a to ostava az do konca. Avsak to preco sa mi zapacil sa rychlo vytratilo a nevidim dovod kupovat dalsiu flasu. Zhodujem sa s Ralfym ze Talisker 10 je primlady, este by mu par rokov prospelo. Dobra cena, dobry podiel alkoholu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.