Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od LukeD » 09 led 2019, 00:10

Nemění to nic na tvém dojmu, pochopitelně. Jen jsem si chtěl potvrdit, že jsme pili whisky ze stejného roku lahvování. Nicméně pořád je to jen tvůj dojem. Neznamená to naštěstí automaticky, že jako hnus připadá všem. Mně tedy rozhodně ne.

Edit: Jestli mi něco vážně nešlo pod vousy, pak to byla Glenlivet 12yo First Fill, která chutnala jako nějaký levný bourbon. A ani ta 18yo 43 %, kterou jsem zkoušel pak, nebyla lepší. U mě to z těch tří prostě vyhrála ta základní 12yo.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 09 led 2019, 05:37

Mě teda Glenlivet 12yo taky nějak zásadně neoslovila. Jak šla cena nahoru, tak Glenfiddich 15yo ji s přehledem válcovala. No a jak přišli s Founder's Reserve....to byl teprv hnus non plus ultra. Tím si u mě Glenlivet na hodně dlouho zavřel dveře. Vlastně až do včerejška, kdy jsem přechutnal 1983 Cellar Collection. To je panečku jiná....cenová kategorie 😉
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 09 led 2019, 22:06

Díky všetkým za tipy

Forte66
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Forte66 » 04 úno 2019, 15:43

Zdravím všechny členy a přicházím s prosbou.
Před nějakou dobou jsem začal s ochutnáváním whisky. Nyní jsem v situaci, kdy bych rád rozšířil sbírku o pár lahví, ale už moc nevím jakým směrem se vydat. Nejsem vyloženě orientovaný jedním druhem/směrem. Srdci jsou mi sice velice blízké rašelinné a kouřové kousky, ale podle nálady nepohrdnu ani nějakým "sladším" kouskem. Rád objevuji zajímavé chutě a tak se nebráním téměř ničemu :) Mám tyto lahve:
Ardbeg 10y, Laphroaig 10y, Bowmore 12y, Lagavulin 16y, Talisker 10y, Glenlivet 12y, Macalan Amber, Glenmorangie Quinta Ruban, Big Peat, Glenfiddich 15y, Cardhu 12y, Cardhu Amber, Mackmyra, Highland park 12y, Grangestone, Jameson Crested, Nikka from the barrel, Dimple golden selection + pár blendů.
Stále se považuji za začátečníka a baví mě ochutnávat nové kousky a vracet se k lahvím, hledat chutě, rád bych požádal o radu. Myslím, že zatím nemá cenu investovat velké sumy do lahví kterým bych ještě "nerozumněl" a tak bych rád na tip kolem 1000Kč za lahev. Zajímal by mě i třeba tip na nějakou "nebritskou" lahev pokud je možno něco zajímavého sehnat. Viděl jsem nějakou Indii, USA/Kanada pokud vůbec stojí se tímto směrem ubírat, Německo. Pro porovnání jak se to taky dá dělat jinde :-D
Děkuji předem všem případným reagujícím za odpověď.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 04 úno 2019, 16:24

Záběr máš docela široký. Pokud chceš ochutnat co největší paletu chutí, tak v té ceně kolem 1000Kč bych zkusil

- nějaký bourbon - třeba Evan Williams Single Barrel
- nějakou režnou - docela mi chutnala Rittenhouse Rye
- možná irskou single pot still - Redbreast 12yo
- něco domácího - Gold Cock 8yo

Anebo se na to vyprdni a zůstaň ve Skotsku, výše jmenované ne každému zachutná. Jako základní vzdělání to ale myslím není úplně mimo.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Forte66
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Forte66 » 04 úno 2019, 16:35

Tak já bych primárně zůstal ve Skotsku. Ten Redbreast jsem měl možnost ochutnat, ale nechutnal mi natolik, že bych koupil celou lahev, každopádně jsem měl tu čest už :)

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 04 úno 2019, 18:30

Ahoj. No kdyby ses odvážil ještě do Irska, zkus Greenspot nebo Connemaru. Pokud ti chutnají rašelinové a/nebo nakouřené, tak tyhle by ti mohly chutnat. Ale Skotsko je Skotsko...

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Obrázek

Forte66
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Forte66 » 04 úno 2019, 18:58

Connemaru mám už nachystanou v košíku..ještě uvažuju o jednom kousku. Koukal jsem na různé lahve ale nevím. Caol Ila, Glenfarclas 12y, nebo něco méně známého...lovím v irských/skotských vodách :-)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 04 úno 2019, 19:08

nevidim tam zadnej Springbank a to je zasadni nedostatek :) doporučuji 12cs nebo 15yo ale i 10 je dobrá a nebo to doplnit o Longrow ;)
tu connemaru bych nebral, mne nudila a koure je tam minimum:(

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pet » 04 úno 2019, 19:11

Caol Ilu 12yo, zkus někde Laphroaig Quarter Cask, Ardbeg An oa mi tak hodně chutná. Mám ráda hodně rašeliny a kouře. A pokud bys byl někde kde můžeš ochutnat na baru víc věcí, neboj se Kilchomanu a Lagavulinu.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Obrázek

Odpovědět