Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Mockrát děkuju!! Dorovnám to rumama a až to nastane, pošlu ochutnávkové foto ;)
MichalXYZ
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2021, 21:56

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od MichalXYZ »

Ahoj, rozhodl jsem se že se teď zkusím zaměřit na brandy. Koukal jsem tady na recenze a po 4 kladných na Rémy Matin VSOP jsem neodolal a objednal 8-) A musím uznat velmi dobré pití, jemná ale výrazná chuť, příjemně sladká ale ne přeslazená. (Třeba Metaxa 7* měla zajímavou chuť ale její sladkost mi neseděla) Ještě jsem koupil Remy Martin 1738 ten je méně sladký a malinko i do hořka, ještě ho nemám tolik ozkoušený ale také dobré pití. Byl bych rád kdyby mi někdo doporučil něco dalšího. Osobně přemýšlím nad Torres 20, Sarajishvili VSOP možná ještě Meukow VSOP a Park VSOP. Budu rád i za tipy na jiné brandy v podobné cenové relaci. K chuti Jen stručně, mám rád jemné ale intenzivní chutě a ne moc přeslazený u Martina VSOP mi ta sladkost přišla jak jsem psal ok ale něco sladšího by mi už asi vadilo. Jinak všem přeji ať si užijí zbytek dne s něčím dobrým ve skleničce ;)
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jaa(c) »

Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od lalos »

Tak jestli ti chutnal Rémy Martin, tak aktuálně v Makru je v akci 1+1 VSOP a Accord Royal.
Ale jinak za sebe můžu doporučit třeba desetiletý Ararat Akhtamar.
Případně jsem nedávno absolvoval řízenou degustaci od Finelabels a díky ní jsem koupil domů koňak Bache Gabrielsen XO. Taky parádní věc.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Fileta »

Další tip na kvalitní brandy: Torres 15 (případně Torres 20)
viewtopic.php?f=30&t=2310
MichalXYZ
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2021, 21:56

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od MichalXYZ »

lalos píše: 21 lis 2021, 09:46 Tak jestli ti chutnal Rémy Martin, tak aktuálně v Makru je v akci 1+1 VSOP a Accord Royal.
Ale jinak za sebe můžu doporučit třeba desetiletý Ararat Akhtamar.
Případně jsem nedávno absolvoval řízenou degustaci od Finelabels a díky ní jsem koupil domů koňak Bache Gabrielsen XO. Taky parádní věc.
Jo Remy Martin mi chutná už mám doma 4 láhve :P
Jinak ten Ararat Akhtamar necítíš u něho v chutí trošku rum? Já jsem ho asi 4 roky zpátky pil a trochu mi připomínal rum, jestli si pamatuju a rum mi moc nechutná.
MichalXYZ
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2021, 21:56

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od MichalXYZ »

Fileta píše: 21 lis 2021, 19:02 Další tip na kvalitní brandy: Torres 15 (případně Torres 20)
viewtopic.php?f=30&t=2310
No asi půjdu do Torres... Jen nevím jestli do 15 nebo 20. Pil jsi nebo někdo jiný 15 i 20? Zajímalo by mě jaký je v nich rozdíl, 20 tady ještě nemá recenzi. Vyplatí si trošku připlatit a koupit 20?
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od lalos »

Ararat je oproti třeba Rémy takový výraznější, sladší, hutnější. Takže jo, k tomu rumu to může trochu svádět. Na druhou stranu je tam kopa rozinek.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Walter »

MichalXYZ, napadá mě třeba i velmi dobrý Hennessy VSOP Privilege. Pokud mě paměť nešálí, oproti zmíněnému Rémy Martin VSOP byl i o kousek méně sladký. Docela dostupný Courvoisier VSOP není také vůbec špatný (VS neber v potaz).
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Fileta »

MichalXYZ píše: 21 lis 2021, 21:29 No asi půjdu do Torres... Jen nevím jestli do 15 nebo 20. Pil jsi nebo někdo jiný 15 i 20? Zajímalo by mě jaký je v nich rozdíl, 20 tady ještě nemá recenzi. Vyplatí si trošku připlatit a koupit 20?
Torres 15 jsem vypil půlku lahve, výborný poměr cena / výkon.
Torres 20 jsem si dal jenom panáka, oproti 15 má větší vyzrálost. Pokud se dostaneš do jednoho z obchodů FreeOneShop, litrovka aktuálně 880 kaček (34 EUR). https://freeoneshop.com/letaky-cz/
Odpovědět