Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
zigi
Abstinent
Abstinent

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od zigi »

Může někdo doporučit nějakou dobrou láhev čistě po bourbonu, žádný sherry, žádný víno, žádnej kouř, žádný barvení kde fakt vynikne ta vanilka, která v poslední době zaujala a je za dobrej peníz? Kolem 1500 třeba?
Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži »

zigi píše: 24 lis 2021, 10:50 Může někdo doporučit nějakou dobrou láhev čistě po bourbonu, žádný sherry, žádný víno, žádnej kouř, žádný barvení kde fakt vynikne ta vanilka, která v poslední době zaujala a je za dobrej peníz? Kolem 1500 třeba?
Za mě Glenmorangie 10, současné plnění. Přišla mi hodně vanilková, jen s tím barvením si nejsem moc jistý.
nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

co mne napadá na první dobrou tak asi Glen Scotia 15
matus.krizan
New-make
New-make

Příspěvek od matus.krizan »

zigi píše: 24 lis 2021, 10:50 Může někdo doporučit nějakou dobrou láhev čistě po bourbonu, žádný sherry, žádný víno, žádnej kouř, žádný barvení kde fakt vynikne ta vanilka, která v poslední době zaujala a je za dobrej peníz? Kolem 1500 třeba?
Ak by sa ti niekde podarilo zohnat zaprasenu flasku Arran 14 :cry:
salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 »

Deanston 12/18 (osmnáctka teda už je přes limit, ale zase je lepší než 12).
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
zigi
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od zigi »

Glenmo mám napitý, Deanston vůbec tak zkusim, díky
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

matus.krizan píše:Ak by sa ti niekde podarilo zohnat zaprasenu flasku Arran 14 :cry:
Hle, Arran zaprasený, ale jak je zaprášený!
LukeD
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od LukeD »

Za mě Glen Scotia 15yo určitě ne. Dle ročenky je tam sherry finish (byť tedy bůh ví, jestli i ve skutečnosti) a rozhodně bych neřekl, že je v chuti nějaká vanilková, resp. ex-bourbonová - viz má recenze zde. Samozřejmě se může šarži od šarže dost podstatně lišit. Ta, co máme otevřenou v AS, je výrazně jednodušší, ale furt nic, co bych nazval typickým ex-bourbon stařením.

Určitě podpořím tip na Deanston 12yo. To je výstavní kousek. Plus mínus to samé platí pro Deanston 15yo Organic.

Plus teď jsem v AS do degustace otevíral Bladnoch 11yo (2020 release), též čistě ex-bourbon zrání, a ta mě docela mile překvapila.

Jo, a ještě Arran Quarter Cask - The Bothy. Ta je dokonce i v sudové síle... Ale tam je to spíše o ovoci než o té vanilce, řekl bych.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider »

Co třeba AnCnoc 12 yo? Vanilka tam myslím není extra výrazná, zbytek by snad seděl.
zigi
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od zigi »

akorát jsem dopil Tomatin Legacy. Když jsem láhev chutnal prvně tak mi moc chutnala. Voňavá, vanilková a za mě mnohem lepší než jak je hodnocená a vzhledem k cenovce super pití. Měl jsem skoro rok už jen na dně. Možná 2 nebo 3 dramy a čekal jsem, že už tam z vůně a chuti moc nezbude. Pořád byla skvělá a nezdá se mi, že by něco ztratila. Favorit na dalši čistou bourbonovku je Deanston. Ale Tomatin rozhodně doporučuju jako slušný pití za dobrý peníze
Odpovědět