Brexit

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Brexit

Příspěvek od nidan »

ano je to tak, navíc HP měl před vánoci u zásilky nad 150 dopravu zdarma :)
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Tak to je dobrý, snad se to bude rozrůstat jako slušný zvyk. Jen by to tam mohli nějak zřetelně napsat, v jiných nealko-shopech, kde jsem objednával, to většinou bývá zvýrazněno v nějakém FAQ, že se není čeho bát a už nevzniká povinnost lokálně nic platit, tady možná ve FAQ to je, ale tak zamumlané, že bych to z toho teda nepochopil.
nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

no hlavně nechápu že ten systém Mail Marketing nepoužívají i jiné palírny a výrobci v UK...
se podívej na whiskybrokera, ten pustil do prodeje várku whisky na podzim a co se předtím vyprodalo v řádu minut tam vyselo dlouho a Martin pochopil že ty kupce má hlavně v EU a tak se dohodnul s whiskybase a dovezlo se to do EU a prodávají to holanďani, stejně jako bráchové Thompsoni...
trh je v EU a proto by si to měli vyřešit aby lidi v EU byli spokojení
Malinac
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Malinac »

Ahoj vsem, v minulem roce (2021), jsem opakovane nakupoval na online auction v UK. Shanel jsem nekoho, kdo by mi tech par lahvi, vzdy 4-5 prevezl, ale vsichni usedlici se bali celniku. Nakonec jsem to risknul a nechal poslat pres DHL. Drazebnik mi doporucil sehnat si EORI cislo, da se vygenerovat ad hoc, pro kazdy import. Napsal mi ho na krabici a vzdy vse proslo bez problemu az do CR. Trvalo to asi tyden. Krom dopravy (40£), jsem usel doplatit DPH (21%) a spotrebku (par korun) a zaplatit DHL (650,-Kc). Vzhledem k tomu, ze se jednalo vzdy o nakup kol 20K, tak se ty naklady na dopravu a procleni uplne ztrati.
nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

jaká aukce prosím ?
Malinac
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Malinac »

whisky-onlineauction.com
od noveho roku opet vstopupila v platnost dalsi cast brexit narizeni. Co jsem vycetl, tyka se to spise importu do UK, nevim jestli se zprisnila i vyvozni pravidla, to jsem dosud nezjistoval.
zigi
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od zigi »

Odpovědět