Stará lahev Gold Cock 4,5l

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Honza77

Stará lahev Gold Cock 4,5l

Příspěvek od Honza77 » 29 pro 2013, 12:41

Dobrý den,

obracím se sem na Vaše společenství s jedním atypickým dotazem. Dostala se mi do rukou starší lahev a moc rád bych se zde o ní dozvěděl více. Zkoušel jsem se dopídit nějaké info přímo u firmy Rudolf Jelínek, kam nyní bývalá firma "SELIKO" spadá. Bohužel jsem zde moc nepochodil a dozvěděl jsem se, že stáří whisky může být 3 nebo 6 let. Údajně se v té době dělaly jen tyto verze.

Co jsem se tak hrubě dopočítal, tak lahev je stará cca 36 let (nezapočítávám dobu zrání).
Objem lahve je 4,5l - lahev nebyla nikdy otevřená.

http://tinypic.com/view.php?pic=vifxg2&s=5#.UsAHRbRp2J0
http://tinypic.com/view.php?pic=2lxujav ... sAIarRp2J0
http://tinypic.com/view.php?pic=be7f9i&s=5#.UsAI1bRp2J0

Upřímně, ve whisky se nevyznám a proto budu rád za jakékoliv info, dále by mě ještě zajímalo jestli má tato lahev v dnešní době nějakou zvláštní cenu (např. pro sběratele). Velice Vám děkuji za jakoukoliv odpověď.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará lahev Gold Cock 4,5l

Příspěvek od Hunter » 29 pro 2013, 13:09

Bylo více různých verzí, těžko říci, jen mi dle etikety a designu lahve nepřijde jako výrobek z roku 1977.
Škoda, že chybí foto složení (pokud má zadní etiketu). Pokud by to bylo : whisky destilát, líh, voda, víno dezertní, cukr, barva E150a,
tak by to de facto nebyla ani whisky.
Vliv na cenu by taky měla skutečnost, zda se jedná o blend, nebo single malt.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 pro 2013, 13:15

Víc info by se dalo zjistit asi jen od nějakého pamětníka, který v Likérce Dolany pracoval.
Nějaká zmínka je zde:
http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sl ... -nedockaji
http://zpravy.idnes.cz/rekove-ziskali-l ... zpravy_kot
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Honza77

Příspěvek od Honza77 » 29 pro 2013, 17:11

Bohužel na lahvi neni nic víc. Pouze to co je na fotkách. Etiketa se složením na zadní části chybí a podle všeho tam ani nebyla, jelikož tam nejsou žádné stopy po odlepení. Každopádně děkuji za info, které jsi mi zde napsal. Jestli se můžu ještě hloupě zeptat, má vůbec cenu se po dalších informacích pídit? Původně jsem totiž zamýšlel, že bych lahev prodal (ano jsem barbar). Nyní však když vidím co by to bylo za peripetie, tak zda-li by se to v podstatě vůbec vyplatilo a zda-li má ta lahev cenu větší, než jakou má citovou "hodnotu" či vazbu. Přece jen byla v rodině nějaký ten pátek.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 29 pro 2013, 20:22

Já bych to nekoupil..... ale třeba někdo jo. Je to 4,5l alkoholu a lidi pijou kdeco. Kvalitu to asi velkou mít nebude ale třeba to je pitelný, nevim.
Akorát mě napadlo že teď se nesmí prodávat alkohol v lahvích o větším objemu, tak bacha na ten novej zákon.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 pro 2013, 21:10

Hodil bych to na aukro, případně otevřel na nějaké větší rodinné oslavě. Cenu si netroufnu odhadnout, když není jasné, jestli je obsahem lihovina s příchutí whisky, blend či single malt. Na aukro se ten nový zákon nevztahuje, staré lahve se mezi lidmi stále vyskytují, samozřejmě i ty bez kolku.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 29 pro 2013, 22:37

Na Aukru se nesmí prodávat alkohol.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 29 pro 2013, 23:05

Zrovna dneska mi tchýně říkala, jak popíjeli zamlada kohouta a že byla "dobrá, jemná, zahřála" :-) Dolany mají kousek. Jenom se zeptám zítra, jestli pamatuje tuhle etiketu a ze kterého by mohla být období, ale moc podrobností určitě nezjistím.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 pro 2013, 23:16

Alkohol jsem na Aukru kupoval, sice jen miniatury, ale jsou tam i celé sbírky plných lahví.Možná jsou sběratelské účely ze zákazu vyjmuty?

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 29 pro 2013, 23:21

Tak je tam přímo sekce Sběratelský alkohol.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět