Dotaz

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od StudioFranc »

No jasně, občas používám, ale nikdy jsem nezaregistroval že tam mají vývoj ceny. :-D Moc díky.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dotaz

Příspěvek od nidan »

souhlas s netharem, taky pouzivam ;)
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Dotaz

Příspěvek od Fileta »

Ještě jsem nepil značku A.H.Riise, plánuju pořídit láhev. Nejspíše Family Reserve, cena okolo 1200 kaček se mi zdá ok. Zkusili jste někdo toto plnění? Na fóru není info.
17386.jpg
W4lk3r
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2018, 09:50

Re: Dotaz

Příspěvek od W4lk3r »

Ahoj, všem milovníkům whisky. Chtěl bych se Vás na zeptat na Vaše zkušenosti ohledně otevírání lahví z vlastní sbírky.

V případě že koštuji např 2x - 3x týdně po 1-2 dramech, jaký je přiměřený počet otevřených lahví.

Nyní mám cca 20 lahví ve sbírce a vždy mám otevřené maximálně 3 - další otevírám až po dopití některé z načatých.

Někde se stane, že zrovna nemám chuť na některou z otevřených, ale zase mi je líto načínat některou neotevřenou.

Jaké s tím máte svoje zkušenosti, velice děkuji za každou reakci.

Sláinte
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dotaz

Příspěvek od nidan »

ja mam bezne otevreno 30-50 lahví a vyhovuje mi to...dám si na co mám chuť a můžu je třeba postavit vůči sobě
W4lk3r
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2018, 09:50

Re: Dotaz

Příspěvek od W4lk3r »

Jak dlouho třeba vydrží rozpitá lahev než změní svou charakteristiku ? Je dobré mít některé lahve ve sbírce otevřené třeba 1 rok s tím, že si z nich dám dram řekněme jednou za měsíc ?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dotaz

Příspěvek od nidan »

vetsina flasek bych rekl ze se nemeni...
naopak nekterym lahvym bych rekl ze jim takovy mesicni "nadechnuti" po otevreni prospeje...
stalo se mi asi u trech flasek kde sem pozoroval po nejakym case k zhorseni vlastnosti...
Lagavulin byl po cca 6 mesicich o dost mene kourovej...
Black Bottle prakticky po roce neni kourova vubec...
a u AnCnoc 12yo sem ukroutil spunt a tam po pul roce cca 1/4 lahve byla dost vodova, ale to bylo spis tim spuntem

muj nazor je ze kourove whisky jsou trochu dolu casem, ale na druhou stranu se u mne dlouho neohrejou ;)
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Dotaz

Příspěvek od Duthoron »

Whisky degraduje především odpařováním těkavějších složek, takže pokud je dobře zavřená láhev, tak není problém. Když pak je ale v lahvi již výrazně víc vzduchu než whisky, tak z toho nemám dobrý pocit a zbytečky radši dlouho nenechávám... Taky se to tu už asi někdy řešilo.
Otevřených mám průběžně cca 6-7 lahví.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Dotaz

Příspěvek od Walter »

W4lk3r píše: 27 úno 2018, 10:09 Jak dlouho třeba vydrží rozpitá lahev než změní svou charakteristiku ? Je dobré mít některé lahve ve sbírce otevřené třeba 1 rok s tím, že si z nich dám dram řekněme jednou za měsíc ?
Nějaké komentáře najdeš i zde: viewtopic.php?f=10&t=543
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od joy »

Taky neotviram vice nez 3-4 lahve. Ale jsou tu clenove, kteri meli treba otevreno 100 lshvi zaroven. Zalezi, komu co vyhovuje. Je to proste individualni.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Odpovědět