Dotaz

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
lalos
Znalec
Znalec

Re: Dotaz

Příspěvek od lalos » 27 úno 2018, 12:38

Já mívám otevřeno 20-25 lahví. Když obsah klesne tak řekněme pod 1/3, tak se snažím s ní co nejrychleji skoncovat. Jednu dobu jsem chtěl mít otevřeno max. 10, ale vzhledem k tomu, na co mívám chutě, to je zatraceně málo. Naprosté minimum bych viděl 2xpeated, 2xunpeated, nějakou sherry bombu, nějakou sudovku, jednu ameriku a něco "horšího" pro návštěvy a do drinků.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 úno 2018, 12:40

Podle posledních výzkumů má být správně otevřeno 39 lahví. Kdo má nižší nebo vyšší počet, bude od nového roku platit za každý chybějící/přebývající litr pokutu EU.

Jinak se mi osvědčilo nechat po načnutí a prvních několika málo panácích whisky nějaký čas (třeba dva týdny) se probrat, většinou se zlepší. Naopak jak se blíží dnu, už radši dopít. A délka období mezi tím - věčná debata bez řádného závěru.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

W4lk3r
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od W4lk3r » 27 úno 2018, 13:22

lalos píše:
27 úno 2018, 12:38
Já mívám otevřeno 20-25 lahví. Když obsah klesne tak řekněme pod 1/3, tak se snažím s ní co nejrychleji skoncovat. Jednu dobu jsem chtěl mít otevřeno max. 10, ale vzhledem k tomu, na co mívám chutě, to je zatraceně málo. Naprosté minimum bych viděl 2xpeated, 2xunpeated, nějakou sherry bombu, nějakou sudovku, jednu ameriku a něco "horšího" pro návštěvy a do drinků.
Děkuji, právě se nacházím ve fázi 1xpeated - 1x unpeated - 1x pro návštěvy :lol:

Tou amerikou myslíš bourbon ? Tomu jsem asi ještě nepřišel na chuť (možná proto, že jsem zatím ochutnal pouze málo a to kvalit podobných Jim Beam v základu) :?

Nicméně jako návod či nápad se nad tím určitě zamyslím.

Díky moc.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 27 úno 2018, 13:35

W4lk3r píše:
27 úno 2018, 13:22
Tou amerikou myslíš bourbon ?
Jojo, bourbon případně nějakou Rye.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta » 27 úno 2018, 15:23

Jsem vůči sobě čím dál přísnější než v začátcích poznávání sladové whisky :think: Současně otevřeno pouze 3-5 lahví a nově koupené musí počkat.

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 27 úno 2018, 15:52

Vyznávám filozofii (sic!) nízkého počtu otevřených lahví. To mi umožňuje si každou lépe zapamatovat, protože x-krát týdně piju totéž po dobu několika týdnů bez rozptylování jinými lahvemi. Pokud si navíc pamatuju i období, kdy jsem ji pil, můj mozek snáze asociuje a vůně a chuť se o to lépe vybavuje. Na vzájemné porovnávání je ale samozřejmě vhodnější mít lahví otevřených naráz třeba i desítky.
Jinak obecně si myslím, že zrovna tento dotaz je ze skupiny těch, na něž nemá cenu se ptát kvůli nějaké jednoznačné, závazné odpovědi. Co takhle vyzkoušet, co TOBĚ bude vyhovovat nejvíc? Nudit se nebudeš. ;)
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 úno 2018, 16:11

spravna slova! kazdej jak mu to jede nejlepe ;)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 úno 2018, 21:40

Jsem taky zastánce filozofie nízkého počtu otevřených lahví. Ale skutek utek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 27 úno 2018, 22:34

Když se mi lahev blíží k polovině, tak si ji rozleju do 0,1 l lahviček. Nemusím se potom strachovat, že zbytek nějak zásadně ztratí svůj charakter a může se k tomu vracet i s delším časovým odstupem. Aktuálně mám v lahvích: 3x Ardbeg (10, Uigeadail, Corryvreckan), 4x Glenmorangie (10, Lasanta, Quinta Ruban, Tayne) 2x Chivas Regal (12, Extra) a Gold Cock Slivovic finish. Což je pouhých 10 kousků. Naštěstí to vyvažuji slušnou zásobou vzorečků 8-)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 25 čer 2018, 12:29

nevíte někdo kdo má v ČR výhradní distribuci Macallanu a HP (Edrington) ??

Odpovědět