Doporučené whisky

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od moochine »

Hladam rasleinovu whisky so silnou popolovitou, tabakovou a dymovou pachutou, moze byt aj koža. Skusal som Lagavulin 16, Talisker 10, Talisker Storm, Bowmore 12, Ardbeg 10, Laphroaig XC a Bruichladdich Port Charlotte(Scottish Barley) a k tabaku(len) pre mna mal najblizsie Talisker 10 ale nemam ho rad pre jeho pikantny charakter a navyse brutlane rychlo oxiduje vo flasi a vsetky nuancie sa rychlo ztracaju. Lagavulin mal dobru pachut ale tiez nie dostatocnu pre mna. Laphroaig QC mi dal len raselinu ale nie dym, Ardbeg ide inym smerom.

Z Islay planujem kupit este mlade Ilach CS, Finlaggan CS, Big Peat a Laphroaig 10. Octomore je mimo moj cenovy strop a nie som fanda Bruichladdich. Tak by ma zuajimalo ci moju vysnivanu whisky proste nenajdem? Nehovorim ze spominane whisky nie su dobre, len hladam specificky whisky podla spominaneho profilu.

V ramci inych casti Skotska, teda tie paliarne ktore pouzivaju rasleinu na susenie jacmena, nemaju dostatocne silny charakter ako whisky Islay(kvoli typu raseliny a prostrediu). Mimo Skotska neviem o nicom silne dymovitom, par zmienok o par US whisky som sem tam zaznamenal ale nic konkretne takze sa na to moc nespolieham.
Glengoolie, for the best of times
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od joy »

Tak hodne kozena mi prisla Bowmore 10 Inspired by The Devil's Casks Series, ale zase neni popelnata.


Ale kdyz o tom tak premyslim, tak ta spravna pro tebe by mohla byt Säntis Dreifaltigkeit. Mrkni na recenze zde v Evropskych whisky.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk



Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od Nethar »

Přesně tu si zaslouží každý, kdo remcá nad Taliskerem ;-) :-P
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od nidan »

hodně kouřová je Black Bottle...takovej kouř by ti mohl sedět, mně nechutná, já radši ty rašelinné fenolové...
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od matus.krizan »

To, co aktualne flaskuju do Finlaggan CS je v dozvuku do takej popolovej chuti, mozno ti to bude chutit. Pre mna ale velmi jednotvarna whisky, hlavne ak porovnam so starymi Finlaggan CS par rokov dozadu.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od salam15 »

Ardbeg Corryvreckan je trochu jako cucat dřevěné uhlí. To by kolegovi mohlo přijít vhod, i když podle něj jde Ardbeg jiným směrem. Aj ta Octomore by mu mohla chutnat, ale tam je zase riziko, že by se z něj mohl stát fanoušek Bruichladdichu. Tak snad jedině ten Dreifältigkeit nebo nějaká pořádná Whisky Aus Tirol.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od spyna »

Asi mám vnímání "popelového kouře" posunuté někam jinam neb pokud je myšleno v dozvuku, tak jej spíš než v 10yo Taliskeru vnímám v 16yo Lagavulinu :doh: . Mimo Islay mě ještě napadá Longrow CV, to byl takový popelník od vanilkových cigaret s trochou karamelu. Škoda, že už jí nedělají :( . A jinak Bowmore 10 Inspired by The Devil's Casks Series bych řekl, že jde po vzoru starší sesřičky spíš lehce do uzena než do popelova :?: .
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od moochine »

joy: bowmore mam rad(zatial mam len 12) ale ta devilka je 270€ :D tu santis neviem nikde zohnat, nasiel som ju len na jednom ceskom eshope ale za 3. rocnu whisky bola cena dost mimo, snad sa mi niekde zadari ochutnavka alebo miniaturka aspon.

nidan: nie je dnesna black bottle uz len taky taky cajicek ktory uz len cerpa zo svojho mena? teda naproti tej originalnej :) osobne mi raselina ako taka nic nehovori, ide mi skor o dym a popol. raselinu som prvy krat mal v ardbegu 10 a kedze to bolo moje prve raselinove stretnutie, moj mozog si raselinu asocioval s karamelizovanym/flambovanym ananasom a bral som ardbeg 10 ako nejaku exoticku whisky pre neznejsie pohlavie :D ja skor tabak, popol, dym...ak ide o islay teda.

matus: diky za info, je to dost mozne. Ilach aj Finlaggan priebezne menia dodavatelov co som tak pozroval takze rozne roky mozu mat odlisne chute. Snad aspon Ilach nesklame.

salam15: Corry ide od 10ny smerom k trpkosti a ostrosti, kdezto Oogie ide ku sladkosti preto mam skor Ooogie na nakupnom zozname po 10ne namiesto Corry lebo nemam rad horke/trpke whisky(sherry a spol), ale skusim ochutnat aspon ked sa mi niekde zadari. Fanda bruichladdich nie som lebo mam od nich dve predrazene whisky ktore totalne sklamaly, takze uz nikdy viac.
Glengoolie, for the best of times
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od joy »

Spatne ctes. Nepsal jsem Devil's Cask, ale Insired by the Devil's Casks: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 0-year-old

Säntis musis hledat na nemeckych webech, pokud si dobre pamatuji, byla myslim na whiskyzone.de.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk




buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Doporučené whisky

Příspěvek od buddha.ps »

ad moochine - Kilchoman Sanaig
Odpovědět