Jaký rum jako dárek

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Jaký rum jako dárek

Příspěvek od J.K.Ch » 27 srp 2015, 17:45

Jsem pozván na kolaudaci a chtěl bych přinést kvalitní rum. Prvně fakty:
1) Whisky nehrozí protože slečna ji nepije.
2) Ani jeden z nich nemá moc zkušenost s alkoholem z vyšších cenových kategorií. Maximálně nějaké Morgany.
3) Cenu si představuji do, nebo lehce přes 600 Kč. Nevím, jak moc se to zalíbí, tak mi přijde zbytečné dávat více.

Co jsme pročítal diskusi tak mě zaujali:
Plantation Grande Barbaros 5 Yo
Pampero Aniversario
Flor de Cana 12y
Diplomatico Reserva 8y

Co je dle vás ideální výběr?

Díky za odpovědi.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum jako dárek

Příspěvek od Hunter » 27 srp 2015, 17:48

Já dávám hlas Pamperu. Může zaujmout už tím originálním koženým pytlíkem, když je to dárek. Vůní i chutí je podle mých preferencí z vyjmenovaných taky nejdál.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 27 srp 2015, 21:14

Jo, to docela chapu. Nedavno jsem kupoval rum, dotycny tak asi znal ty Morgany atd., nakonec jsem na zkousku a po precteni recenze koupil Barceló añejo. Nebyl moc drahy, recenze nebyla spatna a jelikoz jsem nevedel, jestli nakonec neskonci namichan s colou, volil jsem tento. Byl jsem potom pochvalen, jak moc jim chutnal :). Ja rumy moc nepiju, tak jsem byl rad, ze jsem se trefil.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 28 srp 2015, 08:28

Já hlasuji objema rukama pro Plantation Greande Reserve 5y. A to ani kdybys ho nenapasl do výběru, neznám vhodnější rum, který je uprostřed na pomezí serious/fun. Je možné, že pro něj mám soukromou slabost ale i na spoustě jiných lidech (20+) se mi potvrdilo, že je to jeden z top možností, když má někdo požadavek jako máš ty. Většině lidem (čti nepijákům) chutnal. Skoro nikdo ho nezná a tím zaručíš unikátnost, vypadá skvěle, najdeš ho na netu za 480 což je skvělá cena ale hlavně, má silnější chuť než vůni což bývá většinou výsada luxusních a drahých kousků. Není to suchý letitý rum, který asi nevstřebají, když nepijí, ale není to úplná komerční předražená břečka. Když bys mě mučil tak ti navrhnu i Pyrata ale zasedl jsem si na něho kvůli té nehorázné cenové politice, takže ani nevím proč to píšu. Pampero jak píše Hunter je dobrý rum a pytlíček je skutečně bonus jenomže už je trochu vážnější a více rumovitější rum. Záleží jak to vidíš ty a oni. Legendáriem taky spoustu lidí potěšíš ale to musíš vědět jestli jim vadí vyloženě sladké pití. Legendário např byl můj první rum a trochu mu vděčím za tu uvítací roli. Moje tchýně třeba úplně na všechno řekne tuzemák a otřepe se. Některým lidem se prostě nezavděčíš.

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 28 srp 2015, 08:31

Ale když teď na dtím přemýšlím tak Flor de Caňa 12 je momentálně na vrcholu mojí sbírky. A vypadá mocně v novém designu i s boxem a je jemnoučký. A cena pod 600,- je doslova podezřelá. Ale už je to prostě rum. Výborný rum. Vybral bych si mezi Flor de Caňa 12 a Plantationem. Co ti srdce velí :)

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 06 zář 2015, 12:48

Tak nakonec zvítězilo Pampero Aniversario. Flor de Caňa 12 a Plantation Grande Barbaros 5 Yo se pokusím někde ochutnat a případně objednám pro sebe abych měl v případě přesycení whisky kam uskočit. :)

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 09 zář 2015, 12:12

Tak pak napiš (pravdu ;) ) co říkali na Pampero jestli dostaneš feedback.

alibababa
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od alibababa » 14 říj 2015, 01:17

Cau chlapi, poradite mi prosim s rumem pro manzelku? Ma rada rum s colou, ale vzhledem ke kvalitnimu rumu bych ji chtel tu colu odnaucit Whisky ji moc nechutna, ale nejaky sladky rum by ji urcite udelal radost. (A kdyz ne, tak ho za trest vypiju sam ). Cenovka max 500-600kc. Predem diky

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 14 říj 2015, 05:42

Zkus Legendario Elixir de Cuba 7 yo, to je spíš likér než rum, je dost sladký a ještě ti zbyde nějaká koruna.
http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=800
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 14 říj 2015, 07:44

Souhlas. Člověk co v podstatě nepije tvrdé a žena k tomu. Je velká šance, že jí bude chutnat nějaký ten likér. Takže zkus jakýkoliv z Legendario Elixir, Capitan Bucanero, Siboney No34, Ron Mulata Elixir. Nedávno se objevil další likér Conde de Cuba ale ten jsem nepil. Zkusil bych ale asi to Legendario. Za 430,- a stal se už z něho "ice breaker" spousty nepijáků. A až ti řekne, že je to sladké jako cecek, tak budeš u dalších lahví na sladkosti ubírat. A doufám, že počítáš s důsledky. Je sice hezké dát si skleničku něčeho rozumného ve dvou ale abys nemusel dělit na půlku svoji sbírku a rozpočet na chlast se nezdvojnásobil :D

Odpovědět