Jaký rum jako dárek

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum jako dárek

Příspěvek od Pet » 14 říj 2015, 08:57

Conde de Cuba jsme kupovali kamarádce k narozeninám. Je to hodně sladké, takže pokud má ráda hodně sladké, tak zkus tohle. Ale je to už spíš likér.
Obrázek

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 27 říj 2015, 10:47

Tak díky moc za rady Pampero Aniversario sklidilo až nečekaný úspěch. I já měl to štěstí ochutnat a pije se to velice příjemně. Z krátkého výčtu rumů, které jsem měl možnost ochutat: Matusalem Gran Reserva 15y, Austrian Empire Reserva, Dos Maderas 5+5 PX, Plantation Jamaica 42%, Plantation XO 20 aniv., Diplomatico Blanco bych ho zařadil na druhé místo za Dos Maderas 5+5 PX. Je krásně dřevitý a příjemně sladký.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 27 říj 2015, 11:20

Jaká byla ta Austrian Empire Reserva?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 27 říj 2015, 11:30

Ten Dos Maderas 5+5 má už takový hype, že až ho konečně otevřu, tak musím být zaručeně zklamaný :)

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 27 říj 2015, 13:27

V rumech se moc nevyznám. Ale byl dle mého názoru míň sladký než Pampero Aniversario chuťově trošku výraznější (rumovější) a méně dřevitý. Byl dobrý, nicméně já bych za tu láhev 800 nedal. Ochutnával jsem ho se známým v obchůdku kvalitní pití v Brně a tomu chutnal velice.

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 27 říj 2015, 13:49

Aha. Někteří ho hodnotí jako sladší než El Dorado 12 či Diplomatico (předpokládám Reserva Exclusiva) což je určitě víc než Pampero. Asi si to budu muset vyjasnit tím, že ho otevřu. Ne, neotevřu. Úplně mnou prostupuje rozporuplnost. :)

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 18 lis 2015, 08:30

Zdar rumaři :D potřebuju poradit.. sháním nějaký rumík jako dárek s cenovkou řekněmě kolem 500,-Kč..neptejte se mě, jaký styl má obdarovaný rád, protože to nevím.. ani nevím, jestli rumům vůbec holduje..obdarovaný chce prostě nějakou flašku k narozkám a whisky ho moc neoslovila, takže sázím na stravitelnější a masově oblíbenější záležitost, což je právě rum ;) co jsem tak zběžně koukal na Maneo, kde budu objednávat ještě i něco jiného, tak mne tam zaujal tenhle kousek: http://www.eshop.maneo.cz/michlers-rum- ... Zn1akA.php tak se chci zeptat, jestli s ním máte někdo zkušenost? Popř. mi zkuste poradit něco jiného v dané cenové relaci. Díky moc ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Rog
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rog » 18 lis 2015, 08:34

Za 540 na tom istom e-shope Pampero Aniversario: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=99

Edit - vlastne vidím, že si ho už recenzoval :oops:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 lis 2015, 08:50

Malecon 8 yo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 18 lis 2015, 19:30

Díky za tipy chlapáci :clap: Nakonec to bude Pampero. Designově se mi líbí víc a když jsem kouknul na jeho hodnocení tady, tak jsem"zjistil" , že jsem jej vlastně už taky měl a že jsem ho i dost pochválil, což jsem už zapomněl :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět