Krabice a tubusy - co s nimi?

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
PaMi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 31
Registrován: 13 zář 2015, 17:21
Bydliště: Praha západ

Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od PaMi »

Berte tento dotaz spíše jako anketní otázku.
Co děláte s krabicemi a tubusy od lahví, které si pořídíte?
Já osobně po vybalení lahve krabici nebo tubus ihned vyhazuji. Následně z lahve odstraňuji ten hnusný neestetický kolek. Vyjímkou jsou "vystalné" krabice (např. Macallan 25yo, Ardbeg Kildalton apod.). Ty jdou do koše až společně s prázdnou vypitou lahví.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od Nethar »

Krabice a tuby schovávám u běžných lahví jenom dokud nenatočím případné posezení, protože jinak bych se z toho už zbláznil. Dříve jsem to vystavoval, ale časem poněkud došlo místo :-) Mám jenom pár vybraných lahví, kde si tuby nechávám. Počítám že třeba z té současné série BenRiachů si je vystavím, minimálně na nějaký čas, než se zase okoukají. Takže odpověď je, že většinou vyhazuju. To se tedy týká i prázdných lahví.

Kolek nechávám dokud nenačnu, protože mě občas navštěvuje jeden celník a ten kdyby našel větší množství nekolkovaných lahví bez dokladu, tak by mi je zabavil :-) Nenačnuté nechávám v krabici, ať na ně nesvítí zbytečně. Po načnutí už to mám v poličce a po ruce vystavené jen sklo a snažím se toho teď už nemít načnutého moc najednou.
FOL_65

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od FOL_65 »

Vyhadzovať krabicu od Kildaltonu by bol hriech - takže ja si svoju nechám aj s prázdnou fľašou (ešte nie je načatá). Prázdne fľaše dávam môjmu kolegovi, ktorého otec do nich plní svoje "nápoje" :D
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od Senoy »

Prázdné "obaly" opětovně plním domácíma zásobama ;)
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od Donald »

hmm, toto téma nabyde na důležitosti v blízké době kdy plánujeme rekonstrukci kuchyně. V té současné mám krabice rozestavěné po vršcích skříněk, v té nové o tom žena nechce slyšet:-) Ale bude to škoda vyhodit, jsou v tom léta systematické dřiny :twisted: a návštěvy sbírku obdivují :clap:
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od Duthoron »

Já je zatím ve třech řadách skládám na knihovnu v obýváku, ale povážlivě se to plní a případná expanze taky naráží na kategorický nesouhlas manželky :-(
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od joy »

Jen tak pro inspiraci. Vzhledem k tomu, ze doma utiram prach, tak vlastne manzelka nemuze rict ani popel na vystavene tubusy.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od salam15 »

Já s ohledem na místo tubusy vyhazuji poté, co vypiju láhev. Je mi jich sice celkem líto, ale v některých věcech (třeba ohledně hromadění nepotřebných věcí) je potřeba být neúprosný.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Ultimo

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od Ultimo »

já byl vždy neúprosný v hromadění nepotřebných věcí :snooty: až whisky a jejich tubusy/krabice mě změnily, časem bude třeba zakročit, ale prozatím se kochám
FOL_65

Re: Krabice a tubusy - co s nimi?

Příspěvek od FOL_65 »

IMG_7648.jpg
A čo sa niektorých fliaš týka - takúto očíslovanú by bola škoda zahodiť :)
Odpovědět