vzorkování na festivalech

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Duthoron »

V rámci přípravy na whiskyfestival jsem upgradoval i vzorkovnice ze zde pomlouvaných lékovek na nové lahvičky. V neděli večer objednáno, dneska tady. Vzal jsem 10 x 0,02 a 10 x 0,04, víček radši o pár víc.
1522178844359_20180327_183950.jpg
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od nidan »

bricol :clap:
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od richie »

Já zůstávám u lékovek. Žádný problém jsem s nimi nikdy neměl a logistika nalévání je výrazně pohodlnější. Myslím teda lékovky 0,06 s velkým hrdlem, které používá na posíláni vzorků i velký Petr.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od lalos »

richie píše: 30 bře 2018, 09:17 Já zůstávám u lékovek.
Já s těma lékovkama začal právě na doporučení richieho a je fakt, že logisticky je to naprosto nejlepší řešení. Mě, ale jak jsem psal, ty lékovky minulý týden fakt smrděly. Pak jsem trošku zpanikařil a pootvíral jiné lékovky stejného typu s BenRiachy, tam ten smrad ale nebyl. Tyto lékovky byly ale refill a navíc neměly těsnění po obvodu vršku, které mi po prvním použití vypadlo.

Takže je možnost, že ta várka z minulého týdne byla špatně vymytá, ale nebyl bych to plastikář, abych to neprozkoumal víc.....

Samotný vršek je vyrobený z nízkohustotního polyetylenu (LDPE), který je sám o sobě bezbarvý, bez zápachu, navíc velmi chemicky odolný i vůči alkoholům . Běžně bývá barvený titanovou bělobou, což je nejspíš i tento případ. Titanka je ale taky bez zápachu. Smrdět by to mohlo, kdyby se při výrobě vršku používal LDPE recyklát, který bývá přepíraný a přepalovaný vícenásobným použitím (viz smradlavé bílé igelitky ze supermarketů).
Za hlavní problém ale považuju ta těsnění ve vršku, jsou tam dvě. Jedno po obvodu a druhé na jeho dně. Ta těsnění jsou pravděpodobně z měkčeného PVC, ze kterého možná mohou migrovat ta změkčovadla, což by mohla být příčina toho zápachu.

Takže co? Těsnění jsem z vršků vydlabal a zkouším těsnost. Vypadá to, že dobře utažený vršek těsní dobře.
Dávám tedy lékovkám další šanci.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od lalos »

Jinak mě teď přišla zásilka familierně nazvaná "Typ whiskyshop", abych mohl průběžně měnit prázdné za plné ;-)
lahvičky.jpg
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od richie »

Ještě doplnění. Ty lékovky používám téměř výhradně jen na dočasný přesun. Pak buď vypiju rovnou, nebo přeliju do těch pěknějších lahviček už doma v klidu, ideálně tak, aby byly co nejplnější.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Duthoron »

Moje původní flotila lékovek se stejně rozutekla po kamarádech, kteří si vzorek rádi vezmou a lahvičku nevrátí :evil: a těch pár zbývajících je beznadějně počmáraných názvy, zkratkami a čísly ... Stejně bych musel pořídit nové, tak tedy rovnou ať trochu vypadají. 8-)
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od StudioFranc »

Zítra objednávám z Bricolu, už se těším na nové vzorkovničky. Nezkoušeli jste někdo, jestli jdou některé plechové uzávěry z jejich nabídky na malé lékovky 30 ml? Už dohledáno. ;)
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: vzorkování na festivalech

Příspěvek od Petr KomáreK »

díky za tip pánové
Čelákovice mám dvě vesnice od nás (tři, když počítám i tu naší)

pročetl jsem si to tu, nabral inspiraci, nakoupil lahvičky na případné vzorky i půllitrovku na nekonečnou láhev
nakoupil hromadu korků pro nahrazení těch ulomených či odcházejících

a nakonec koupil i ten malý trychtýř na nalévání (to už jinde) za 25,-
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět