Whisky pro začátek

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Rescue
Znalec
Znalec

Re: Whisky pro začátek

Příspěvek od Rescue »

Ahoj Radku,

asi zkusím do začátku jen panáčka - pokud by mě to zaujalo, tak láhav se dá vždycky dokoupit :) Jinak jsem celoživotní nekuřák, jen v poslední době jsem se začal zajímat o doutníky, ale spíše také degustačně než kvantitativně...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Plně souhlasím s Jerrym, a Ardbegu se není třeba bát, až ochutnáš, tak na 90% vezmeš celou lahev. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek »

2 Rescue: Přidám svůj názor - HP 12yo mi přijde pro začátek vhodnější než 16yo nebo 18yo...ano, obě jsou nepochybně výš, ale kde je pak to objevování a návaznost? :D ... Balvenie DoubleWood 12yo se mi také zdá lepší než Glenlivet a za sebe bych doporučil Bowmore Enigma 12yo a Glenfiddich Solera Reserve 15yo. A jestli máš na 2.místě Laphroaig 10yo, pak bych se Ardbegu v základní verzi vůbec nebál. Jinak jsi mě potěšil s 1.místem, Glenmorangie je má srdeční záležitost :) . Až ochutnáš 10yo a zjistíš, co všechno dělají, máš do důchodu co dělat... :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 »

Ardbeg určitě vyzkoušej. Když ho zjednodušeně porovnám s Laphroaigem, který budeš mít, tak Ardbeg má míň jodovosti a více kouře. A právě proto by Ti mohl pěkně sednout k tomu doutníku.

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue »

Díky za typy - ten Ardbeg mi zní čím dál lákavěji, takže do něj asi půjdu. A ostatní ještě zvážím, ale moc děkuji za rady - opravdu nevím co mám od single malts čekat, takže každá rada nad zlato

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek »

Čekej kalná rána, rozkopnutý metabolismus, havarovaná játra a prázdnou peněženku :lol: :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue »

tak ta rána mám po whisky poměrně jasná, jen malinko pomalejší :-), játra zatím drží a peněženka si bude muset zvyknout :lol:

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži »

Já myslím, že ten seznam je v pořádku. Zrovna ten Glenlivet 12y a HP 12y si myslím, že jsou pro začátečníka dobrá volba. Stejně si musíš sám zjistit co Ti bude vyhovovat. Nenech se odradit nízkým hodnocením u některých lahví, prostě degustuj a poznávej a časem budeš vědět kam zhruba sáhnout.
Naposledy upravil(a) Žiži dne 08 dub 2012, 20:25, celkem upraveno 1 x.

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue »

Díky moc, teď jsem si udělal názorový průzkum na každou jednotlivou láhev, včetně dalších doporučených, takže budu mít příjemné "recenzní" usínání :D

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Opuštím blended whisky

Příspěvek od Króča »

Zdravím a vítám tě na fóru Rescue ;) i já zkusím přidat pár "moudrých rad" do začátku :mrgreen:
Myslím že celý Tvůj "startovací balíček" je v poho.. dle mého jsou všechny do začátku naprosto OK 8-) čistě za sebe bych asi jen vyměnil HP 12y třeba za Bowmore 12y (popř. Enigmu která už byla zmíněna).. přijdou mi zajímavější a osobitější, než pro mne až moc průměrný HP 12y, :think: dobré kouřové věci dělá taky BenRiach ;) Z těch "lehčích", které tu ještě nezazněly, bych dooručil např. Glenkinchie 12y.. tak hodně zdaru a těším(e) se na recenze :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět