Brexit

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Brexit

Příspěvek od Petr KomáreK »

joy píše: 12 pro 2020, 12:43 Oni nejen Skotove se budou chtit trhnout, ale i Severni Irsko, zvlast pokud fakt nebudou hranice v uzine mezi Skotskem a Irskem.
Myslim, ze Johnson a jeho poskoci jdou takovi zahledenci do sebe, ze jim to vubec nedochazi. Nebo si nysli, ze to silou potlaci? Nevim.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk
zatím jim stačí, když jim to prostě nedovolí
a až nebudou u moci a ti noví jim to dovolí, tak už to nebude jeho problém
kdyby jim to teď dovolil, tak si zadělá na tolik problémů, že se z toho zblázní
bude řešit nejen brexit, ale i rozpojené království
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Brexit

Příspěvek od nidan »

Od 1. ledna 2021 bude vyžadována celní deklarace u zásilek mezi Velkou Británií a Evropskou unií (a naopak). Ačkoli dohoda o vzájemném obchodu mezi EU a Spojeným královstvím odkazuje na „nulová cla“ (zero customs duties), nenahrazuje tím potřebu celní deklarace. Z tohoto důvodu je u zboží vyžadována komerční nebo pro-forma faktura. Uzavřená smlouva o vzájemném obchodu se vztahuje pouze na cla, která se ve většině případů neuplatní, ale zboží musí splňovat všechny nezbytné podmínky k „prohlášení o původu zboží“. DPH se bude i nadále uplatňovat. Z tohoto důvodu je nutné mít celní deklaraci pro odbavení zboží, protože Velká Británie opouští jednotný trh a celní unii. I nadále budou platit specifická omezení pro jednotlivé země a budou rovněž vyžadovány související licence.

Změny předpisů o DPH ve Velké Británii budou také zavedeny od 1. ledna 2021, protože tato změna právních předpisů není součástí dohody o vzájemném obchodu mezi EU a Velkou Británií. Vztahuje se na zásilky dovážené do Velké Británie z kterékoliv země. To znamená, že u většiny zásilek v hodnotě vyšší než 135 GBP se očekává DPH při dovozu z jakékoli země, včetně EU. U zásilek s hodnotou 0 – 135£, které dodavatel prodává spotřebitelům ve Velké Británii, bude nutné DPH uplatnit v místě prodeje a bude to odpovědnost prodejce.
Krel
New-make
New-make
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2017, 15:36

Re: Brexit

Příspěvek od Krel »

Mno tak to vypadá, že lahve z aukcí budeme mít nejméně o 21% dražší než tomu bylo doposud, neb DPH.
Tedy pokud na to nebudou celníci koukat jako na použité zboží - sběratelské předměty a nepřistoupí na aplikaci § 90 zákona o dani z přidané hodnoty (nicméně tam se naráží na fakt, že prodávající není v EU a myslím, že text dohody mezi UK a EU toto nenahradí..).
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Brexit

Příspěvek od Martin2 »

Tak to vypadá že se konečně po půl roce někdo v Anglii naučil vyplňovat papíry t.j. Whisky Exchange už zase posílá do EU - teda hlavně že do ČR.
A nevypadá to tak zle s tím prodražením, aspoň vám to prodaj bez DPH (tak jak to má být) takže tady pak DPH + clo? (nebo je clo nula?) a asi spotřební daň.
Clo (jestli se teda platí) a spotřebka jsou co si pamatuju směšný, akorát mi vadí že clo nebo to DPH vyměřujou z celkový faktury tedy vč. poštovnýho (28£) mám pocit že v r.2019 bylo 15£ nebo 16£ nebo ještě míň.

Dokázal by to někdo spočítat o kolik víc vyjde jedna flaška, řekněme za 75£ vč. jejich DPH z TWE po brexitu?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Brexit

Příspěvek od nidan »

no záleží přes koho posílají a jestli přes mail marketing tak je úplně vyhráno, ono umí vyclít asi za 5 liber a ne jakt y zloději z DHL za 700 kč....
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Brexit

Příspěvek od Martin2 »

Psst... něco se ke mně doneslo - povšimněte si zde té Berlínské adresy nám všem velmi známé firmy z UK ;)
No snad bude v roce 2022 už konečně lépe (co se whisk(e)y týče) - Slàinte :alco08: & :obscene-moneypiss: Brexit
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: Brexit

Příspěvek od zigi »

zajímalo by mě, zkoušel už někdo opravdu kupovat v UK? Pokud ano jak to vše proběhlo? Co vše a kolik se platilo navíc a co a za jakých podmínek si účtuje DHL? Na netu se dají dočíst různé názory, ale zajímala by mě někoho opravdu osobní zkušenost.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brexit

Příspěvek od Nethar »

zigi píše: 04 led 2022, 08:47 zajímalo by mě, zkoušel už někdo opravdu kupovat v UK? Pokud ano jak to vše proběhlo? Co vše a kolik se platilo navíc a co a za jakých podmínek si účtuje DHL? Na netu se dají dočíst různé názory, ale zajímala by mě někoho opravdu osobní zkušenost.
Vypusťte nidana!
Obrázek
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Brexit

Příspěvek od salam15 »

Já jsem teda nic nenakupoval, ale poslední půl rok nečtu v diskusních skupinách nic jiného než stesky jak prodražil brexit UK nákupy, a to na konkrétních případech. Obecně zaplatíš 21 % na DPH z fakturované částky a poplatek za celní řízení (liší se podle toho, kdo tě zastupuje a DHL je jeden z těch drahých). Podle toho, co si tak pamatuji z těch příspěvků, tak celkově zaplatíš na láhvi cokoliv mezi 30 a 100+% navíc podle toho, co kupuješ za láhev, a kdo tě zastupuje v celním řízení.

Ale neboj se toho, není nad vlastní zkušenost :-D


Naposledy upravil(a) salam15 dne 04 led 2022, 10:52, celkem upraveno 2 x.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
zigi
New-make
New-make
Příspěvky: 58
Registrován: 02 lis 2021, 11:33

Re: Brexit

Příspěvek od zigi »

no tohle čtu všude taky. Pak jsem slyšel i pár názorů, že snad jedna láhev o objemu 0,7 a do nějakých procent je osvobozená. Na druhou stranu do mě na jednom blogu někdo hustil, že to není o prodražení, ale že se to brexitem stalo nelegální a ofiko nelze žádnej alkohol přivézt. To se mi zdálo jako totální kokotina, ale týpek říkal, že to ví moc dobře a je si tim 100 pro jistej.
Ale fakt neznám nikoho kdo by mi mohl říct, že něco objednal a co to obnášelo. Nikdo nechce bejt první :D
Odpovědět