Dlouhodobé uskladnění whisky

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od StudioFranc »

Je to REBEL! :-D
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od StudioFranc »

nidan píše: 07 lis 2018, 06:55 Zdeňku, vem si do ruky někdy obě dvě a pochopíš ;)
Jasně Jirko, rád si vyzkouším práci s Parafilmem. :-) Spíš mi šlo o výsledek, je stejný nebo je přes Parafilm výsledný odpar ještě nižší, nulový?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od nidan »

parafilm funguje na jiném principu než folie...ten se jako smrští a krásně přilne, folie ne, tu bys podle mne nusel fénem smrštit a pak možná...ale ten parafilm je opravdu o něčem jiném ;)
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od StudioFranc »

Super, moc děkuji za vysvětlení, to je pro mě dostatečný, finální argument. :handgestures-thumbupleft:
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od LukeD »

Petr píše: 09 lis 2018, 08:09
Re: Dlouhodobé uskladnění whisky
Příspěvek od LukeD » 09 lis 2018, 02:19
....... tedy zároveň opakovaně jejich občasnou kontrolu a opatrné dotahování proti směru hodinových ručiček.
??????
:naughty:
Jo, jasně, jsem debil. Chtěl jsem napsat po směru. Proti směru se láhev otevírá. :) Takhle to dopadá, když píšu příspěvky pozdě v noci.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od xenopus »

Jirko, Honzo, podělte se prosím o bližší zkušenosti s parafilmem na lahvích. Jestli dobrý, jaká šířka je potřeba, aby se to dobře motalo, jak dlouho už to na lahvi máš a s jakými výsledky a tak vůbec. Díky.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
PaMi
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 31
Registrován: 13 zář 2015, 17:21
Bydliště: Praha západ

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od PaMi »

Myslím, že se tady řeší něco, co nemá smysl řešit. Podívejte se, jak vypadá miniatura řádově desítky let stará
viewtopic.php?t=3763&p=48578#p48578
Takže ošetření lahve na 5 let jak je psáno v úvodním příspěvku, podle mého soudu nemá cenu řešit. Myslím že řešit by to mělo smysl, kdybychom se bavili o padesáti letech.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Nethar »

Na té fotce si nejsem jistý, kolik toho tam je a jestli to stojí nebo leží, každopádně třeba tady je téměř "30 let stará" miniatura, jak může dopadnout: https://whiskyauction.com/cgi-bin/aucti ... item=XM054
A já to neberu ani tak jako že kus "vypili andělé", jako spíš že to prostě netěsní a i když tam třeba zůstane na pohled vše, může to být jakési "vyprchalé" a na pití hnusné.
Ale sám šroubovací miniatury nemám, takže neřeším. Ale kdybych měl, řešil bych ;-) A velké láhve se špuntem mám a tam mě to tak moc netrápí. Možná by ale mělo, tím nic nezkazím. Teď teda myslím ty, co si chci nechat těch 5+ let. Ale i podle aukci to i u starých lahví tak velký problém není, i když samozřejmě se tam taky řeší jaká je výška hladiny a pokud už je "u ramen" tak nekupuju. Ale u miniatur to je buď horší tím šroubováním nebo to je prostě víc vidět, jak jsou prťavý.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od nidan »

xenopus píše: 13 pro 2018, 20:15 Jirko, Honzo, podělte se prosím o bližší zkušenosti s parafilmem na lahvích. Jestli dobrý, jaká šířka je potřeba, aby se to dobře motalo, jak dlouho už to na lahvi máš a s jakými výsledky a tak vůbec. Díky.
nedavno mi tekla flaška, ale fakt tekla když se naklonila, tak sem jí omotal, šířka 50 mm..požil sem asi 15 cm a pak sem flašku otočil na několik 10 minu t a ani tuk, dlouhodobě to nemám takže nemohu soudit...
ale koupil sem dost miniatur v aukci které parafinem omotané byly a odpařené nebyly, parafilm šel dolu poměrně snadno ale bylo vidět že těsní a obsah byl v pohodě podle mne...za mne to funguje ;)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od nidan »

Nethar píše: 13 pro 2018, 23:04 Na té fotce si nejsem jistý, kolik toho tam je a jestli to stojí nebo leží, každopádně třeba tady je téměř "30 let stará" miniatura, jak může dopadnout: https://whiskyauction.com/cgi-bin/aucti ... item=XM054
A já to neberu ani tak jako že kus "vypili andělé", jako spíš že to prostě netěsní a i když tam třeba zůstane na pohled vše, může to být jakési "vyprchalé" a na pití hnusné.
Ale sám šroubovací miniatury nemám, takže neřeším. Ale kdybych měl, řešil bych ;-) A velké láhve se špuntem mám a tam mě to tak moc netrápí. Možná by ale mělo, tím nic nezkazím. Teď teda myslím ty, co si chci nechat těch 5+ let. Ale i podle aukci to i u starých lahví tak velký problém není, i když samozřejmě se tam taky řeší jaká je výška hladiny a pokud už je "u ramen" tak nekupuju. Ale u miniatur to je buď horší tím šroubováním nebo to je prostě víc vidět, jak jsou prťavý.
sou na tom mini jeste daleko hur, ale je pravda ze sroubovaci uzaver je na h***o, mel sem mini s mini korkovym spuntem (knockando) a spunt sel az klestema a byla "in neck" jak fik:) ale mas recht velka flaska kdyz je hodne dole tak nebrat pac byla velmi spatne skladovana nebo je velmi spatne zavrena a vysledek bude velmi spatny :(
Odpovědět