Dlouhodobé uskladnění whisky

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Chose

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Chose »

Jelikož jsem jen chudý student tak mam zatim napriklad glenlivet cipher a jine v podobne cenove relaci a nejake rumy co mi chutnaji
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Walter »

Mirek píše: 02 lis 2018, 14:44
Chose píše: 02 lis 2018, 10:38 Děkuji za rady, lahve samozřejmě stojí, jsou mimo dosah slunečného světla a jsou v krabicích. Vlhkost ve sklepě je jen 40%. O prafilmu jsem nevěděl, nad tím zauvažuji. Žádné lahve s korkem zatím bohužel nemám takže o starost méně.
Můžu se zeptat, které investiční lahve jsou bez korku?
Nethar píše: 02 lis 2018, 15:34 Taky mě to překvapilo, ale teoreticky může být, např. https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 8-year-old
Já jsem se zas těšil, že tu Chose vystaví foto své sbírky, kde má nějaké krásné lahve ze sedmdesátých let (třeba něco od Dalmore, Old Pulteney, Macallan-Glenlivet apod.; v té době nešlo zas tak o nic zvláštního). :)
Uživatelský avatar
StudioFranc
Znalec
Znalec
Příspěvky: 292
Registrován: 17 led 2017, 22:47
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od StudioFranc »

Kluci, když už se to tu řeší. Vysvětlete mi někdo proč použít parafilm a ne třeba klasickou potravinářskou fólii. Samozřejmě k našemu účelu a tím je zamezení odparu, tedy několik omotávek hrdla. Použití a funkci parafilmu v chemii a laboratoři chápu a nezpochybňuji. :-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od nidan »

Zdeňku, vem si do ruky někdy obě dvě a pochopíš ;)
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Walter »

Chose píše: 02 lis 2018, 10:38 [...] O prafilmu jsem nevěděl, nad tím zauvažuji. Žádné lahve s korkem zatím bohužel nemám takže o starost méně.
Ještě bych doplnil, že ten problém (samovolné odpařování) se týká i lahví se šroubovacím uzávěrem, nejde jen o lahve s korkovým špuntem. Mám s tím osobní zkušenost v případě už mé neexistující sbírky miniatur (nejen whisky, ale i koňak, vodka, gin ad.).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Nethar »

No já bych řekl, že jich se to týká především.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od LukeD »

Já s těmi šroubovacími uzávěry tedy žádnou zkušenost nemám, nicméně Ralfy opakovaně prohlašoval, že je to prašť jako uhoď ve srovnání se špunty. Že ty špunty jsou jen víc nóbl záležitost na první pohled. Doporučoval tedy zároveň opakovaně jejich občasnou kontrolu a opatrné dotahování po směru hodinových ručiček.

A že korkové (či umělé) špunty nemusí být žádná extra výhra v loterii, to už jsem si ostatně vyzkoušel na vlastní kůži. Přišla mi kdysi na pobočku Zásilkovny jedna z láhví ze série Longrow RED za nemalé peníze a fólie, do které byla láhev zabalena, byla při rozbalování komplet mokrá (jakož i kus papírové krabice) a samozřejmě velmi příjemně voněla po kouři. Krve by se ve mně tehdy nedořezal. A to vše jen díky volnému korkovému uzávěru.

Suma sumárum, nedělám si žádné iluze ani o jednom systému. A osobně bych se rozhodně vyhnul prohlášení "týká především"...

Edit: Opraven nesmysl. ;)
Naposledy upravil(a) LukeD dne 10 lis 2018, 15:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Nethar »

No ale já si myslím, že se jich to týká především :-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od nidan »

No ale Martine, todle říkal Ralfy a tak to musí být pravda ;) :D Je třeba abys to začal diktovat i Ralfymu ;) :)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky

Příspěvek od Petr »

Re: Dlouhodobé uskladnění whisky
Příspěvek od LukeD » 09 lis 2018, 02:19
....... tedy zároveň opakovaně jejich občasnou kontrolu a opatrné dotahování proti směru hodinových ručiček.
??????
:naughty:
Odpovědět