Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od Kobalt » 07 srp 2019, 07:06

PanzerKiller píše:
06 srp 2019, 20:59
Vesměs se dá říci že mi určitě chutná barbados styl - tedy Plantation XO a Mount Gay XO - tyhle dva mi příjdou plus minus autobus na podobné úrovni....
Dost mi chutná i Pusser´s 40% a Blackwell (ten je nejkokosovější)...
Nejvíc uvažuju o Doorly´s XO nebo 12years
Plantation Barbados 5years
Appelton Estate 12years
Nebo mám zkusit agricole Trois RIvers VSOP ?

Pokud odpovídá název vlákna a honíš se za pra-rumem, dřív nebo později se dostaneš i mimo komfortní zónu. Ale i o tom honby bývají ;)
Pokud chceš vyzkoušet agricole (nikdy nevíš, ale alespoň už pak vědět budeš ;) ) tak je zrovna Trois Rivieres VSOP jedna z nejlepších možností.

Pokud chceš opravdu pra-rum tak zkus nějaký Clairin z Haiti. Nezaručím že ti bude chutnat (na 50% ho budeš nenávidět :D ) ale zaručím ti neskutečný zážitek opravdu v původním duchu.

Appleton Estate 12 yo je za ty opravdu krásné peníze výborný rum a vyzkoušíš tím trochu i jamajku. Pokud bys chtěl opravdu výtečnou jamajku více v původním stylu, vřele doporučuji Plantation Xaymaca, ten se povedl.

Pokud ti chutná Mount Gay, není o čem a vyzkoušej někdy i sousední Doorlys.

A největší výhoda toho mít doma láhev? Když ti nechutná tak ji odložíš a pak budeš třeba za rok překvapený jak se tvé chutě a preference změnily.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od J.K.Ch » 07 srp 2019, 08:02

Nethar píše:
06 srp 2019, 21:03
Doporučuji Pussers 99 %, nebo kolik to mělo. Buď ti to zachutná a pak sbohem, nebo se vzpamatuješ a vrátíš k whisky ;-)
Pusser's Overproof - jo krásných 75%, brávám ho na cesty velmi chutná vnitřní dezinfekce :) Gunpowder Proof má 54,5% a je to trochu jednodušší na pití (nesnaží se ti rozleptat jazyk), no ale 40% klasika mi přijde docela nuda.
Presidente Marti 15 - po vzoru Huntera a dle tvých preferencí bych doporučil
Dos Maderas 5+5 - rozhodně není krok vedle, ale je sladší
Zacapy 23 - se dá ochutnat v každé druhé lepší hospůdce, tak se dá lehce otestovat před nákupem láhve.

Odpovědět