Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od Kobalt »

PanzerKiller píše: 06 srp 2019, 20:59 Vesměs se dá říci že mi určitě chutná barbados styl - tedy Plantation XO a Mount Gay XO - tyhle dva mi příjdou plus minus autobus na podobné úrovni....
Dost mi chutná i Pusser´s 40% a Blackwell (ten je nejkokosovější)...
Nejvíc uvažuju o Doorly´s XO nebo 12years
Plantation Barbados 5years
Appelton Estate 12years
Nebo mám zkusit agricole Trois RIvers VSOP ?


Pokud odpovídá název vlákna a honíš se za pra-rumem, dřív nebo později se dostaneš i mimo komfortní zónu. Ale i o tom honby bývají ;)
Pokud chceš vyzkoušet agricole (nikdy nevíš, ale alespoň už pak vědět budeš ;) ) tak je zrovna Trois Rivieres VSOP jedna z nejlepších možností.

Pokud chceš opravdu pra-rum tak zkus nějaký Clairin z Haiti. Nezaručím že ti bude chutnat (na 50% ho budeš nenávidět :D ) ale zaručím ti neskutečný zážitek opravdu v původním duchu.

Appleton Estate 12 yo je za ty opravdu krásné peníze výborný rum a vyzkoušíš tím trochu i jamajku. Pokud bys chtěl opravdu výtečnou jamajku více v původním stylu, vřele doporučuji Plantation Xaymaca, ten se povedl.

Pokud ti chutná Mount Gay, není o čem a vyzkoušej někdy i sousední Doorlys.

A největší výhoda toho mít doma láhev? Když ti nechutná tak ji odložíš a pak budeš třeba za rok překvapený jak se tvé chutě a preference změnily.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od J.K.Ch »

Nethar píše: 06 srp 2019, 21:03 Doporučuji Pussers 99 %, nebo kolik to mělo. Buď ti to zachutná a pak sbohem, nebo se vzpamatuješ a vrátíš k whisky ;-)
Pusser's Overproof - jo krásných 75%, brávám ho na cesty velmi chutná vnitřní dezinfekce :) Gunpowder Proof má 54,5% a je to trochu jednodušší na pití (nesnaží se ti rozleptat jazyk), no ale 40% klasika mi přijde docela nuda.
Presidente Marti 15 - po vzoru Huntera a dle tvých preferencí bych doporučil
Dos Maderas 5+5 - rozhodně není krok vedle, ale je sladší
Zacapy 23 - se dá ochutnat v každé druhé lepší hospůdce, tak se dá lehce otestovat před nákupem láhve.
PanzerKiller
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 35
Registrován: 26 črc 2019, 19:06

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od PanzerKiller »

Tak sem zkusil i Doorly´s XO. Dobrá, opět podobný MG XO. Co sem chutnal, tak Appleton 12 je hodně podobný MG XO i Doorly´s XO , ale levnější.
Chci zkusit něco úplně nového.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od Kobalt »

Úplně nového?
Takže, pokud ti chutná Appleton tak bych zkusil nějakou čistější jamajku, něco více esterového, to může být docela změna. Třeba Plantation Xaymaca, Hampden Estate nebo Worthy Park.
Nebo úplně změnit ostrovy. Doporučuji Haiti, to je něco úplně nového. A taky bych zkusil nějaké agricole. Trois RIvers VSOP je dobrý na pozvolný přestup, pokud chceš změnu tak skoč rovnou do něčeho ostřejšího.
A pak další možnosti, třeba kouknout do Trinidadu (Angostura mi přijde jiná, případně třeba něco do Caroni pokud by byly peníze, případně nějaký Navy rum (Trinidad-Guyana-Jamajka)), kouknout na nějaký zajímavější Mauricius nebo Reunion.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Jaký rum ? aneb honba za pra-rumem.

Příspěvek od LukeD »

Když už Jamajku, tak s pořádnou voltáží. 8-) Smith & Cross 57% jsi zkoušel?
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět