Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Mirek
Znalec
Znalec

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Mirek » 22 srp 2019, 16:20

V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

Bifidus
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Bifidus » 24 zář 2019, 08:41

Zdravim, v ochutnavani jsem zatim novacek a rad bych si nechal poradit dalsi lahev.

Ochutnal jsem jiz: Glenfiddich 15 yo, Ardbeg 10 yo, Bowmore 12 yo, Glendronach 12 yo, Cardhu 12yo, Laphroaig 10 yo a Chivas Regal 18yo. Nejvice mi zatim chutnaly ty kourove - nejvic asi Ardbeg. Ale stale se porad rad vracim k medovemu Jackovi a tak bych se rad zeptat, jestli existuje nejaka kvalitni whisky, ktera by byla podobne sladka jako ten medovy Jack, protoze v tech skotkych co jsem zatim ochutnal, mi ta sladkost porad nejak chybi :). Ale treba je to tim, ze jsem jeste tim Jackem zkazeny a chce to jen cas :D. Pripadne poradte nejakou dobrou kourovou whisky :). Diky!

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 24 zář 2019, 08:54

Na kouřové whisky můžeš mrknout třeba sem: viewtopic.php?f=10&t=1440
Srovnatelně sladkou skotskou whisky s medovým Jackem nenajdeš, protože ten je sladký kvůli přídavku medu, tudíž to už ani není whisk(e)y, ale likér (mrknout můžeš třeba na věci jako Drambuie nebo Dubliner Whiskey Liquer).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 25 zář 2019, 14:59

Bifidus: K těm sladším patří rozhodně whisky od palírny Glenrothes. Zkus někde třeba Robur či Manse Reserve.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Odpovědět