Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od buddha.ps »

Dík za tip, Balvenie Double Wood som už mal
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Marvin »

LukeD píše: 26 bře 2020, 00:23 ... Pokud jsi neměl, tak můžu doporučit i Glenlivet 12yo, které tady ovšem někteří nemohou přijít na jméno. Ale to je normální: sto lidí, sto chutí.
Případně lze zkusit verzi Glenlivet 12yo First Fill: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 2-year-old
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od LukeD »

Nicméně k té Glenlivet 12yo First Fill bych si dovolil podotknout, že voní a chutná spíše jako nějaký obyčejný bourbon než jako skotská. Pro někoho to problém nebude, ale někomu by to mohlo vadit. Mě díky tomu nebavila ani co by se za nehet vešlo - na rozdíl od klasické 12yo.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od zombice »

buddha.ps píše: 25 bře 2020, 21:04 V bare by nemal chýbať dobrý Speysider, ale mať tam stále dokola Glenfiddich 15yo už začína byť nuda. Takže prosím nejaký tip na zaujímavý medovoovocný kúsok, niečo ako Aberlour 12yo skrížený s Glenfarclas 12yo, ale samozrejme lepší (a lacnejší 😜 , i keď z tohoto požiadavku som v prípade núdze najvyššej ochotný zľaviť).
Dík
Nevím jak moc medu, ale ovocné a po pravdě dost dobré mi přijdou whisky z nové core range GlenAllachie. Ať už "základní" 12yo nebo pak loni vydané rozšíření 15yo jsou dle mého parádní (a i docela levné) ;-)
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od buddha.ps »

Dík za tip, skúsim
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Lojza »

Ahoj. Po rozpacitych začátcích se propijim dal základy. Uz jsem vypil lahev Glenfiddichu 15s. Laphroaig 10. Talisker 10. Vyzkousel skleničku the Glenlivet 12. Mám otevřené Ardbeg 10. Balvenie 12 DW. Další Laphroaig 10. Zatím mne vše chutnalo. Kouř i kytičky. Vyhovuje mne si dat Spyside a pak něco kourovejsiho. Ardbeg velice překvapil světlou barvou, avšak skvělou chuti. Uvazuju, jak dal. Zda další základy. Glenmorangie 10. Nebo Lagavulin 16. Glendronach 12? Něco optimálního vzhledem poměr cena/výkon. Rad bych zkusil něco více sherry. Nebo zkusit další rady Ardbegu. A nebo Laphroaig PX. Mám proctenych spoustu recenzi zde a nějak se nemohu rozhodnout. Napr Highland Park 12 moc nedoporucujete. Testuju dle doporučení cele lahve. Zatím nepůjdu do žádných velkých investic a budu prohlubovat základy ale co zvolit nyní. Nějaké tipy?
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

Springbank 10
ta Glenmo určitě potěší :)
Lagavulin také
HP 12 za mne rozhodně ano :)
Oul
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 37
Registrován: 22 pro 2018, 19:28
Bydliště: Český Krumlov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Oul »

Já jsem taky na začátku objevování a přesto, že jsem věrnost slíbil Ardbegu a Taliskeru, na zdejší radu, jsem jim zahnul právě se Springbank 10. Po půlce láhve můžu říct, že je vynikající a momentálně oblíbenější než ty starý okoukaný coury.
To samozřejmě nemyslím vážně, nahlas bych to nikdy neřekl :mrgreen:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od joy »

Lojza píše:Ahoj. Po rozpacitych začátcích se propijim dal základy. Uz jsem vypil lahev Glenfiddichu 15s. Laphroaig 10. Talisker 10. Vyzkousel skleničku the Glenlivet 12. Mám otevřené Ardbeg 10. Balvenie 12 DW. Další Laphroaig 10. Zatím mne vše chutnalo. Kouř i kytičky. Vyhovuje mne si dat Spyside a pak něco kourovejsiho. Ardbeg velice překvapil světlou barvou, avšak skvělou chuti. Uvazuju, jak dal. Zda další základy. Glenmorangie 10. Nebo Lagavulin 16. Glendronach 12? Něco optimálního vzhledem poměr cena/výkon. Rad bych zkusil něco více sherry. Nebo zkusit další rady Ardbegu. A nebo Laphroaig PX. Mám proctenych spoustu recenzi zde a nějak se nemohu rozhodnout. Napr Highland Park 12 moc nedoporucujete. Testuju dle doporučení cele lahve. Zatím nepůjdu do žádných velkých investic a budu prohlubovat základy ale co zvolit nyní. Nějaké tipy?
Hele za mne neudelas chybu ani v jedne, cos vyjmenoval. Ja bych osobne sel do Glendronachu 12 ci do Laphroaigu PX, ale treba i Lagavulin je skvelej, ta Glenmo je jednodussi, ale proc ne. Highland Park - taky to neni spatne piti, jen proste je takova umirnena a clovek musi hledat ty jemne nuance vune i chuti, nedava takovy ten wow efekt. Ale asi bych se lahvi taky nebranil.
Jo, a dalsi core range od Ardbegu - tam taky neudelas chybu. Ale vem si Corry nebo Uigeadail. An Oa neni spatny, ale u tech dvou si uzijes mnohem vice.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Lojza »

Díky za rady. Tak jdu do Sprinkbanku a objevil jsem Glenmo pack 3x0,35. Snad časem se už dopracuju k recenzi. Lojza.
Odpovědět