Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Mirek »

paf píše: 20 zář 2021, 21:44 Moc děkuju, už jsem to doobjednala, ale ještě mi cca 20 lahví chybí.
Žebříček ještě projedu, whisky jsou celkem jasné, byť z roku 2018, ale rumů je tam strašně moc a spousta mi přijde (nechci říct nepitelných, ale spíš jako) něco co nehledám. Takže uvítám další aktuální tipy. Klidně můžou cenu trochu přesáhnout, mám tam i nějaké levnější, tak se to vyrovná :mrgreen: .
Už jsem doobjednala...předtím objednáno 12 flašek, ještě 20 chybí...to vypadá na solidně vybavený bar.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od salam15 »

Nebo jako jednosměrná jízdenka na transplantaci jater :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od salam15 »

A pokud je to tedy takto, tak bych se zaregistroval na znemecka.eu a na drankdozijn.de a tam bych pročesal jejich akční seznamy...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Néé, to snad vydrží na dlouho (doufám :mrgreen: ), potřebuju jich 40 :doh: . Ale tady chodí po večerech degustovat sousedi a kamarádi, tak to bude maximálně na transplantaci okolních ulic . Často dostával adventní kalendář, tak letos ke kulatinám bude velkej. Ještě řeším, kam to ukrýt. Přemýšlela jsem o vybudování sklípku, ale to se mi asi na tajňačku nepovede.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

no řekl bych že z toho bude paf
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

nidan píše: 20 zář 2021, 22:33 no řekl bych že z toho bude paf
No je to trochu taková náhražka, on by chtěl spíš garáž (to by byl top dárek), ale ta se tady sehnat nedá o to na ní fakt číhám. Tohle budu mít řádově levnější a snad to bude překvápko.
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

A abych teda přispěla svou troškou do mlýna (byť tvrdý mi nechutná), tak zkuste www.landcraft.cz. My to máme to kousek a jak si tam manžel pro něco jede, tak potřebuje odvoz - návštěva je nebezpečná :mrgreen: . Letos mají i první whisky. A i když já to nepiju, tak si ráda jen počtu....
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Walter »

paf píše: 20 zář 2021, 21:44 Moc děkuju, už jsem to doobjednala, ale ještě mi cca 20 lahví chybí.
Žebříček ještě projedu, whisky jsou celkem jasné, byť z roku 2018, ale rumů je tam strašně moc a spousta mi přijde (nechci říct nepitelných, ale spíš jako) něco co nehledám. Takže uvítám další aktuální tipy. Klidně můžou cenu trochu přesáhnout, mám tam i nějaké levnější, tak se to vyrovná :mrgreen: .
Co se týče whisky mimo seznam přímo doporučených, napadá mě třeba ještě Deanston Virgin Oak 46,3 %, GlenAllachie 12 YO, Glendronach 12 YO, Craigellachie 13 YO, atd. Z rumů ověřená klasika jako např. El Dorado 12 YO a 15 YO, Abuelo 12 YO, Dos Maderas 5 + 5, Pampero Aniversario; respektive tento rum býval moc dobrý (kluci na něj v posledních reakcích ale moc chvály nepěli), Dictador 12 YO, Cubaney Exquisito 21 YO, Arcane Extraroma 12 Y0, atd. Vlastně dobrých a zajímavých rumů do cca 1 tis. Kč je k sehnání docela velké množství. Těžko všechno vypisovat. Navíc, viz možná nidanova skrytá obava (?), co když se dotyčnému nestrefíš do vkusu? :D Nebo mu chceš udělat radost fůrou obecně dobrého pití? :)
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Fůra dobrého pití je asi nejpřesnější definice :clap:
A i když bych se náhodou nějakou lahví netrefila, tak určitě někdo "průchozí"to tu vypije. Zas ale nechci kupovat něco naslepo, mám tu třeba acca 10letou tequilu, se kterou vyplachuju lahve na zavařování. Další nepotřebuju. I Tuzemák do cukroví mi vydrží na 2 sezóny.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Martin2 »

paf píše: 20 zář 2021, 21:44 ... Žebříček ještě projedu, whisky jsou celkem jasné, byť z roku 2018, ale rumů je tam strašně moc...
Krom toho co zde už padlo:
Kousky u mě stále otevřené na baru - Worthy Park Single Estate, Compaňero 54%, Mount Gay XO (ten starší s černou etiketou, už asi nepůjde koupit, ten nový s bílou jsem nechutnal)
Ceny jsou +/- něco je za 1500 a něco zase třeba za 500 - vše s vysokým hodnocením na rumratings a buď jsem koupil nebo chci koupit.
Další tipy za mě: je to seřazené od lepšího po horší od 8,7 po 6,7 což je i tak hodně dobrý rum. Někde kolem 6,5 už se stává že půlce lidí to nechutná a druhý půlce chutná od tý sedmičky vejš to víceméně chutná všem.

Doorly's 14-Year, Barbados
Clement XO Rhum, Martinique
Presidente 23-Year, Dominican Republic
Doorly's 12-Year, Barbados
Appleton Estate Black River Casks 15-Year, Jamaica
Worthy Park Single Estate Reserve, 6-10 Years, Jamaica
Hampden Estate 8-Year, Jamaica
Appleton Estate Reserve 8-Year, Jamaica (novej design)
RL Seale 10-Year, Barbados
Doorly's 8-Year, Barbados
Flor de Caña 18-Year, Nicaragua
Plantation Gran Anejo Guatemala & Belize, Caribbean
Plantation Pineapple Stiggin's Fancy, Caribbean (ochucen Ananasem ale má 40% a je to celkem zajímavý, likérem bych to úplně nenazval ačkoliv to legislativně likér je)
Doorly's XO, Barbados
Plantation Barbados 5-Year, Barbados
Flor de Caña 12-Year, Nicaragua
Plantation Original Dark Double Aged, Caribbean

To je cca 20 rumů to už snad bude na tu čtyřicítku stačit ;)
Odpovědět