Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jerry1 »

Zaměřil bych se na nějaký Aberlour, který dělá (díky velké oblíbenosti Francouzů) speciální plnění pro Francii. Prostě něco, co tady neseženeš. A'bunadh tady koupíš, to bych odtam netahal. I Ardmore se tu dá sehnat za dobrou cenu - viz Mirkův příspěvek. Nebo zvážit tu Balvenie 14y Cuban Selection, když se už špatně shání.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od zombice »

No ta Balvenie Cuban Selection je prave plneni primo pro francouzskej trh, proto se v CR tak spatne shani :-) Ale samozrejme, ze se nejake lahve objevily i u nas. A Ardmore me padnul do oka, protoze abych se priznal, videl jsem ho jen v jednom obchode, plus Zorro a ted si ho vsimnul i u Petra, protoze jsem necekal, ze je prave v litrovce. Z tech Aberlouru co jsem tu videl jsou tu Double cask 12-ti a 16-ti lety, pak 10y Sherry (podle stranek majitele French exclusive range) a pak neco co jsem videl poprve (neznamena ze to neznaji jini) a to White Oak, coz by podle rychleho shlednuti netu mel byt take produkt pro francouzskej trh. No uvidim teda na cem se s Ivcou shodneme, ale Balvenie je horky favorit :-)
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

Zdravim, jsem tu opet s zadosti o radu. Ma nekdo zkusenost s blendem:
Dewar's Special Reserve,12 years
Opet letim domu z Frankfurtu a urcite si koupim:
Glenlivet The Master Distiller's Reserve, giftpack - je tady recenze od NEthara a je docela pochvalna.

Otazka zni co s tou dewars whisky. Jeste jsem nikdy nepil zadnou jeji verzi a nenasel jsem tady na foru ani rexenzi. Cena za litrovku je 21,90 eur :?:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Hunter »

Nemám zkušenost, ale tady něco ze zahraničí:
http://jason-scotchreviews.blogspot.cz/ ... ecial.html
http://www.forpeatsake.com/Dewars/Dewar ... al+Reserve
Asi to nebude kdoví jaké terno.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

hmm, asi ne. Koupim si misto toho 7* metaxu za 11,90 :)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jerry1 »

Ta metaxa (a za tu cenu) bude určitě lepší volba.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Radek »

Donald píše:...Otazka zni co s tou dewars whisky. Jeste jsem nikdy nepil zadnou jeji verzi a nenasel jsem tady na foru ani rexenzi...
Já Dewars (ten základní blend) pil a nijak mi v paměti neutkvěl, takže nic ani pro, ani proti, prostě standardní blend. Ta dvanáctiletá určitě bude zajímavější, ale jak moc je otázka.... asi by to chtělo recenzi :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
stafhaf

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od stafhaf »

Vyzkoušené mám:
Ardbeg 10 yo: moje první pravá maltka, velmi mi chutnala, jasná volba do budoucna
Laphroig QC: chuťově dobré, nicméně už to na mě mělo moc voltů, tolik alkoholu mám rád jen u slivovice. A upřímně, víc mi chutnal ten Ardbeg, měl víc jodu a dehtu :D
Bowmore (nevím jaká, ale bude to nějaký základní level, mělo to bílý tubus): nic moc, normální pití, ale do kolen mě to nedostalo
Hammerhead (moudří znají): jako ušla, ale za ty peníze bych dnes už koupil raději ten Ardbeg. Nicméně flašku jsem jako patriot koupit musel


Až zpětně mi dochází, že je to v podstatě vše z Islay.
Rád bych tedy tip na tři až pět lahvinek skotské, ideálně každou nějak jinou. Kouřovky a jodovky nehci, ty napité mám.
Tím, že jsem chlemstal rumy, jsem takový navyklý na sladkost, takže klidně nějaký tip na sladší, nebo nějakou květinovou whisku, prostě něco odlišného od Islay.

Spíše se kloním k základním flaškám, at se časem můžu koupit vyšší levely a porovnat chutě.
Cenově bych to viděl ideálně do 1000 Kč za lahev.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jerry1 »

Balvenie 12y Doublewood, BenRiach 12y Sherry Wood, Glenfiddich 15y Solera Reserve, GlenDronach Octarine, Aberfeldy 12y, Glenfarclas 15y, Macallan 10y / 12y, všeobecně whisky ze sudu po sherry, rumu, madeiře, marsale, sauternes, gaja barolo.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Radek »

Sladký řikáš jo? ....a v základní verzi, hmmm.... poohlídni se po těchhle značkách: Aberlour, Balvenie, Macallan, Glenfarclas, BenRiach a nakonec i Glenmorangie.

PS: Nedoporučuju Glenfiddich, ta jejich základní 12yo není úplně to pravé ořechové, tam bys musel trochu výš.

Doporučil bych tuhle trojku: Aberlour 10yo, Balvenie Double Wood, Macallan 10yo.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět