Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Hunter »

Vítej na fóru Donalde! Obdobně začínají všichni, většinou se napřed ochutnávají blendy, pak se hledají "ještě lepší blendy" a pak už následuje logický posun k single maltu. V té trojici, co teď máte, bych určitě Glenfiddich 15y nechal nakonec, začal bych Glenfiddichem 12y, pak šel na Bushmills. Aby ty kroky byly kvalitativně od nejslabší po nejlepší.No a jestli zachutnala Balvenie, tak už máte jasno i o čtvrté lahvi. Pro začátek bych mohl doporučit i Glenkinchie 10y, když by jste chtěli vybírat i podle cenovek, je to jedna z těch levnějších, a třeba mně osobně se líbila.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

Díky za reakci, podobné pořadí jsem měl v hlavě taky. Můj cíl je trochu vybavit bar, protože jsem při posledních večírcích zjistil, že většina lidí pije whisky (včetně žen) což mě docela překvapilo a nebyl jsem připraven. V podstatě láhve kupuju podle akcí v duty free. Pro představu - glenfiddish 12 a bushmills 12 mám za 22 eur a soleru za 30 eur. Což si myslím, že za litrovku není špatné:-) Jim beam byl za 10, stejně tak famous grouse. Nu, uvidím jak se to vyvine. Jak si tak pročítám forum, tak na špici oblíbenosti je islay, tak třeba na něco narazím jak poletím v únoru:-)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jerry1 »

Já dám tradičně tip na Talisker 10 y.
Z Islay budou v duty free shopu v litru mít rčitě něco od Bowmore, třeba Darkest nebo Enigma.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Nethar »

Také vítám, Donalde. Jsem rád, že whisky si postupně vyšlapává cestu do tvého srdce, věřím, že nebudeš se single malt zklamán, hezky to rozjeď, pořídil sis pěkné kousky. Islay by tě v budoucnu nemuselo zklamat, stejně tak jerryho tradiční Talisker nemohu jinak než vřele doporučit. Určitě se se svými dojmy potom pochlub, ať chutná ;-)

Jenom ještě trochu pro úplnost odbočím - všiml jsem si tvých pravděpodobných překlepů u Glenfiddichu, který píšeš jako Glenfiddish. Trochu to rozmatlu z jiného důvodu, a to že už jsem se u známých setkal s jako by "anglickou" výslovností [glenfidiš], která by sváděla i k tvému zápisu, ale je to špatně, tak se Glenfiddich nečte. Snad to teď neotočím, ale skotská výslovnost je přibližně klasicky "česky" jak to vidíš [glenfidich] a anglická potom [glenfidik].
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

Taky dekuju za odpoved, chutna ne ze ne:) Jeste jsem si vzpomnel, ze jsme si vlastne primo v Nemecku koupili Loch lomond - coz byl vlastne muj prvni single malt, i kdyz velmi levny. Ale za tu cenu to nebylo vubec spatne. Omlouvam se, ze pisu bez interpunkce, jsem v praci a neni tu ceska klavesnice :)
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

Dobre rano,
pomalu se mi blizi navrat z Nemecka a ve Frankfurtskem Duty free je nova (unorova) akcni nabidka.

Glenmoragie 10y si poridim urcite (i pres rozporuplne hodnoceni zde na strankach), ale je treba si rozsirovat obzory:)
http://www.frankfurt-airport.com/conten ... igation=so

Otazka zni, zda investovat a koupit si chivas 18y. Je to opravdu hodne penez za blended whisky, muze mi nekdo poradit?
http://www.frankfurt-airport.com/conten ... igation=so

Diky a hezky den
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Hunter »

Tady ti možná napoví povídání o Chivas 18y http://jason-scotchreviews.blogspot.com ... r-old.html
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Jerry1 »

Mně Chivas 18y moc chutná. Jediné negativum je ta částka za něj, protože za tyto peníze už můžeš mít whisky jiného kalibru. Takže - koupíš si dobrotu, ale za ty peníze by sis mohl koupit nějakou jinou ještě větší dobrotu. Hm, koukám, že jsem Ti fakt sofistikovaně poradil ... :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Hunter »

No Jerry to vystihl a v podstatě shrnul to, co je v odkazované recenzi... 8-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Donald »

Diky za rady, recenzi si prectu vecer. Je to ale asi tak jak jsem cekal. Vyborne piti, ale cena je vyssi nez zazitek. Prece jen 59 eur je fakt hodne. :cry:
Odpovědět