Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

Port Askaig
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od lalos »

Já z toho výběru asi taky Port Askaig.

Pokud to ale nemusí být nutně whisky, tak v té ceně by ses mohl vejít na bottles and stories do akce koňaku Rémy Martin VSOP + Accord Royal 1+1 zdarma. A to je taky dobrota.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Lien
New-make
New-make
Příspěvky: 171
Registrován: 11 dub 2018, 12:22
Bydliště: Slaný

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Lien »

Díky, objednal jsem Port Askaig.
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Ahoj, prosím poradíte s výběrem? Potřebuju dárek a sama piju úplně něco jiného, tak nechci střílet od boku. Rum nebo whisky a bude to víc lahví, počítám průměrně tak okolo tisícovky jedna. Oslavenec má rád japonské whisky (Kura, Yamazaky, Fuyu), Laphroiga, Jacka Single barell nebo Gentlemana Jacka, to je co si tak vybavím (určitě toho bude víc). Z rumů třeba Atlantico Platino, ron 1914, Ron Jaguar, Arehucas, Artesanal jamaica, Cihuatan Obsidiana,...i Republicu, tuším že ne ty sladké a tuším že ani moc ne bílé. Dáte mi prosím nějaké tipy? Jako hodně tipů :mrgreen: .
(Zatím mám objednáno Bruichladdich The Classic Laddie, Gold Cock 10y, Gold Cock Peated , Nikka From The Barrel, Plantation 20th Anniversary XO, SUNTORY TOKI, APPLETON ESTATE 15Y, Flor de Caňa Centenario 12y a 18y, Republica reserva, Heffron 5y, Whisky Paul John Brilliance.)

Mockrát děkuju, už tu trávím několikátý den :doh:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

Talisker 10
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od salam15 »

Talisker bomba, Caol Ila 12 yo, Highland Park 12 yo
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Fileta »

paf píše: 20 zář 2021, 17:46 Ahoj, prosím poradíte s výběrem?
Seznam doporučených whisky:
viewtopic.php?f=10&t=1440

Seznam doporučených rumů:
viewtopic.php?f=11&t=628&start=30
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Walter »

Jak už padlo výše, Talisker 10 YO je parádní whisky. Z těch výraznějších a známých mě napadá třeba i Bunnahabhain 12 YO, Deanston 12 YO, nebo příjemné pití v podobě Johnnie Walker 15 YO Green Label, popřípadě Dalwhinnie 15 YO; poslední dvě jsou sice krapet jemnější než zbytek zmíněných, ale třeba mně osobně se dost líbí (oceňuji na nich relativně výraznou sladovou příchuť). Glenmorangie Quinta Ruban 14 YO už je lehce nad zadanou cenu, ale vzal bych ji v potaz také. Z rumů vyberu alespoň dva: Presidente Marti 15 YO (mám rozdělané i 19leté plnění, ale to mě zdaleka tak nepřesvědčilo) nebo třeba dostupný, dobrý, zároveň i hezky řízný Pusser's Gunpowder Proof 54,5 %. Po pravdě ale musím zmínit, že co se týče rozmanitosti, zas tolik toho napitého nemám. Navíc si vždy uvědomuju, že co chutná jednomu, druhému už tolik sednout nemusí.
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Moc děkuju, už jsem to doobjednala, ale ještě mi cca 20 lahví chybí.
Žebříček ještě projedu, whisky jsou celkem jasné, byť z roku 2018, ale rumů je tam strašně moc a spousta mi přijde (nechci říct nepitelných, ale spíš jako) něco co nehledám. Takže uvítám další aktuální tipy. Klidně můžou cenu trochu přesáhnout, mám tam i nějaké levnější, tak se to vyrovná :mrgreen: .
paf
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 9
Registrován: 20 zář 2021, 17:03

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od paf »

Zprávy z aktuálního rumfestu (či co to bylo za akci) jsem projela. A kdyby někdo objednával něco zajímavého ze zahraničí, tak se ráda připojím.
Odpovědět