Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
p.konupka
Abstinent
Abstinent

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od p.konupka » 07 zář 2018, 09:16

Děkuju za tipy, jak to vidím tak asi zkusím ten Rum Nation Jamaica 5yo.. mám radši jemnější.
Personalista v AttackPromotion

p.konupka
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od p.konupka » 29 říj 2018, 10:33

Tak flašku už jsem zakoupil a musím uznat, že je fakt skvělý. Už se připravuju na nějakou další. Díky
Personalista v AttackPromotion

jenik
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od jenik » 23 lis 2018, 20:38

Z blendů do čeho jít? Obyč Big Peat nebo Green label?

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 23 lis 2018, 22:20

za mne zatím top Exotic Cargo, ale je už celkem cenově mimo...
jinak pěkný blended malt je Collectivum XXVIII

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 24 lis 2018, 02:35

jenik píše:
23 lis 2018, 20:38
Z blendů do čeho jít? Obyč Big Peat nebo Green label?
Pro mě je to podobné, jako by ses zeptal, jestli si máš koupit hořkou nebo mléčnou čokoládu. Chceš-li nakouřenou whisky, jdi do Big Peat, chceš-li jemnější záležitost prakticky bez, maximálně se stopou kouře, tak si kup Green Label. V tomhle vážně těžko radit. Záleží na tom, co od toho blendu očekáváš.

Tedy pokud to celé chápu dobře a měl jsi na mysli Johnnie Walker Green Label.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

jenik
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od jenik » 06 led 2019, 12:25

Ahojte, chtěl jsem se zeptat. Včera jsme měli na oslavě rumovou degustaci, no šel jsem rovnou po tom nejlepším AH Riise Non plus ultra a naprosto mě uchvátil. Pak jsem si nalel skleničku Eldorada 12, který mám zafixovaný jako výborný rum, nicméně mně po AH Riise vyloženě nechutnal. Nevím jestli mě namlsala ta sladkost, asi ano. Chtěl jsem se zeptat zkušenějších, chtěl bych zkusit podobné rumy tomuto AH Riise, nicméně o něco levnější. Mám sáhnout po stejné značce? Popř. doporučíte něco? Děkuji.

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 06 led 2019, 14:38

AH Riise dělá různé verze, zkus tu základní a pak i ty další, jsou výrazně levnější, a mně chutnal základní Royal Navy a taky Sauternes cask. Ale počítej s výraznou sladkostí

Mirek
Znalec
Znalec

Příspěvek od Mirek » 06 led 2019, 18:22

Tento byl taky slušnej...a sladkej...
https://destilaty.heureka.cz/a-h-riise-xo-0_7-l/#o=2
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 06 led 2019, 18:32

richie píše:
06 led 2019, 14:38
Ale počítej s výraznou sladkostí
Jinými slovy, s uměle přidaným cukrem. A to se vyplatí!

A abych jen tak obecně nemlel pantem, tak A.H. Riise Royal Danish Navy se může "pyšnit" 92 g a XO Reserve Rum Sauternes Cask Limited Edition 72 g přidaného cukru na litr. U dalších jejich lahví se mi to zjistit nepodařilo, ale nedělám si žádné iluze, že by tam toho rvali nějak výrazně méně.

Nicméně někomu tahle falešná sladkost evidentně chutná...

A abych navíc odpověděl na jenikovu otázku, tak podobně sladký a ne tak drahý je Ron de Jeremy (98 g/l), o něco méně doslazované - a přitom stále brutálně sladké - jsou pak Rebellion Spiced (76 g/l) a Dos Maderas 5+5 (35 g/l). U posledně jmenovaného samozřejmě také díky tomu dvouletému pobytu v sudech po sladkém PX sherry.

Obecně se pak dá říct, že ve všech Spiced rumech je cukru narvaného víc než dost.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 06 led 2019, 20:39

Potrebujem po sviatkoch doplniť bar kde mi zostali len hutnejšie ostrovné kúsky (Octomore 7.1, Caol Ila Moch, dve rozne plnenia HP 12yo ktoré sa chystám niekedy priamo porovnať), akt.doplním o "klasiku" Laphroaig 10yo + vyskúšam Isle of Jura Peated Destiny a zo zámoria Sazerac Rye.
Ale mám rád po ruke aj nejaký vyložene ľahší kúsok, a tu mi dochádza inšpirácia - dosť mi posledne chutil Arran Amarone Port Cask, a tak prosím o tip na niečo podobné ľahké, "bobuľovo" ovocné a príjemné, proste nejaký kompótik pre deti ;)
Napadla ma Glenmorangie Lasanta, ale základná 10yo mi moc nešla tak sa mi do nej moc nechce. Alebo plís nejaký tip od Benromach, Glenglassaugh či GlenDronach, čo sú paliarne pre mňa - zatiaľ - nepoznané.

Díky

Odpovědět