Poraďte s další lahví

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od nidan »

Oul píše: 17 úno 2020, 22:36 Prosím o radu. Mám rád Ardbeg, Laphroaig i Talisker. Víc z Islay jsem neměl. Poslední dobou ale mám chuť zkusit něco bez kouře ale radši pořád výrazného. Glenfiddich 15 moc nezaujala, 18 dobrá. Já vím, že je možností milion, přesto, zkusíte poradit? Dík
Edit: co třeba nějaká základní GlenAllachie?
co zkusit osvědčenou klasiku? Highland Park, Springbank ...
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Lojza »

Ahoj pratele. Jsem začátečník. Poraďte. Co bude 4. v pořadí? Glenfiddich 15s. Talisker 10y. Laphroaig 10y. ??? Vypadá to na složité rozhodování z těch zakl. SM kolem 1K-2K Kč. Glenmorangie. HP 12y Balvenie DW. Talisker 16. Nebo Macallan ten je poněkud dražší a hure dostupný a recenze jsou roporuplne. Prave si budu objednávat na baru the Glenlivet 12y....
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od tornado »

Za sebe bych doporučil Ardbeg 10 yo. A nebo Clynelish 14 yo - ta je docela specifická a je to zase trochu jiný styl než ty předchozí.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od joy »

Jeste i Oban 14. Taky velice fajn whisky.
Oul
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 37
Registrován: 22 pro 2018, 19:28
Bydliště: Český Krumlov

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od Oul »

Děkuju všem za nápady. Springbank a Oban mne zaujali, tak se asi vydám tudy.
skalis
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2020, 10:28

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od skalis »

Zdravím přátelé, měl jsem nedávno takové výročí a sešlo se mi několik láhví whisky. Z minula se mi vždycky většinou objevil Jamesom, tak jsem si na něj nějak zvykl. Od gratulantů jsem dostal Jack Daniels No.7,Chivas Regal 12y a Glenfiddich 12y. O whisky jsem se nějak teoreticky nezajímal ale teď jsem objevil některé weby s tématikou tohoto pití a tak čtu a čtu, sleduji na YT zajímavosti. Tak bych chtěl nějakou radu do začátku a vzhledem tomu výběru, který mám k dispozici. Děkuji a přeji hodně úspěchů v další činnosti.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od salam15 »

Já bych všechny ty láhve otevřel a proti sobě porovnal, abys zjistil, co ti chutná víc a co míň. Ideálně bych si zkusil porovnat i naslepo.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
skalis
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2020, 10:28

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od skalis »

Tak to asi k tomu dojde, že budu zkoušet z těch láhví co bude chutnat a pak se uvidí. Dík.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od buddha.ps »

V bare by nemal chýbať dobrý Speysider, ale mať tam stále dokola Glenfiddich 15yo už začína byť nuda. Takže prosím nejaký tip na zaujímavý medovoovocný kúsok, niečo ako Aberlour 12yo skrížený s Glenfarclas 12yo, ale samozrejme lepší (a lacnejší 😜 , i keď z tohoto požiadavku som v prípade núdze najvyššej ochotný zľaviť).
Dík
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s další lahví

Příspěvek od LukeD »

buddha.ps: Tak v tom případě zkus Balvenie 12yo Double Wood - to by se tomu tebou popsanému kříženci mohlo blížit. Byť si tedy nejsem jistý, jestli je i lacinější. Ale já halt na dobré whisce šetřit neumím, no... Pokud jsi neměl, tak můžu doporučit i Glenlivet 12yo, které tady ovšem někteří nemohou přijít na jméno. Ale to je normální: sto lidí, sto chutí.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět