Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od moochine »

Ralfy sem tam spomina mezcal a cital som ze ma dymovu chut/vonu.. ale nikdy som ho nemal...o com je ten alkohol vlastne? Viem len ze je ako tequila a robi sa z agave. Ma zmysel kupit flasu ak mam rad raselinove skotske? Predsalen tam nie je nejake zrenie ako ma skotska tak vaham.

A co gin? Ralfy nedavno robil video a celkom ma to zaujalo ale mal som ho asi len raz v zivote a jedine co si pametam je ze mi to moc nesmakovalo. Taktiezs tam nie je ziadne zrenie...

Naopak osobne mozem whiskarom odporucit nesladene rumy - hlavne dobre vyzrete karbiske, ale to tu ludia uz asi vedia :G)
Glengoolie, for the best of times
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od Petr.D »

moochine píše: 29 říj 2019, 18:32 ... a cital som ze ma dymovu chut/vonu.. ale nikdy som ho nemal...
Ralfy :?: :lol:
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od moochine »

Glengoolie, for the best of times
matus.krizan
New-make
New-make
Příspěvky: 132
Registrován: 29 lis 2017, 13:33
Bydliště: Praha

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od matus.krizan »

Mezcal nemusi byt vzdy dymovy, mne raz spravil tasting barman na letisku v saloniku v Mexico city a najviac mi chutilo toto: https://www.silencio.com/espadin-premium-mezcal

Chuti to ako keby to naliali do prazdneho sudu z Laphroaig :D Doporucujem
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od tornado »

moochine píše: 29 říj 2019, 18:32 Ralfy sem tam spomina mezcal a cital som ze ma dymovu chut/vonu.. ale nikdy som ho nemal...o com je ten alkohol vlastne? Viem len ze je ako tequila a robi sa z agave. Ma zmysel kupit flasu ak mam rad raselinove skotske? Predsalen tam nie je nejake zrenie ako ma skotska tak vaham.

A co gin? Ralfy nedavno robil video a celkom ma to zaujalo ale mal som ho asi len raz v zivote a jedine co si pametam je ze mi to moc nesmakovalo. Taktiezs tam nie je ziadne zrenie...

Naopak osobne mozem whiskarom odporucit nesladene rumy - hlavne dobre vyzrete karbiske, ale to tu ludia uz asi vedia :G)
Hele, těžko říci :lol:
Mezcal je dost specifický a jestli ti bude chutnat nebo ne o tom si budeš muset rozhodnout sám. Ideální je nejprve vyzkoušet na pár vzorcích. Třeba někam zajít do baru. Pár kousků jsem měl a o nějaké lahvi domu uvažuji 8-)
U ginu je to ještě složitější. Ten definuje pouze to, že tam má být jalovec. Ostatní ingredience jsou na konkrétním výrobci. Existuje tak neskutečně široká paleta chutí. Od obyčejné borovičky a po všelijaké bizarnosti. Někde převládá ovocná složka, jinde koření, jsou i giny, kde najdeš různou zeleninu... Takže zase těžko říci, jestli ti bude chutnat :lol:
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od moochine »

Pozrel som trosku na tie mezcali a som dost prekvapeny - vysoke ceny, nizka ponuka. Ani jedn z uvedenych tu som u nas nenasiel
https://www.reddit.com/r/Mezcal/comment ... st_mezcal/

jeden eshop ma v ponuke DM Chichicapa ale nema ho na sklade a cena je 70€. Uff. Tak mezcal asi nic :?
Glengoolie, for the best of times
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Rozsirenie obzorov..Mezcal, Gin...?

Příspěvek od salam15 »

Nízká ponúka, vysoké ceny. Nevím, já jsem právník, ale přijde mi to jako logická kombinace :-D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět