Suché rumy?

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
roman296
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 16
Registrován: 24 lis 2019, 12:35

Suché rumy?

Příspěvek od roman296 »

Ahoj, hledat rumy s nižší sladkostí je docela fuška. Můžete mě prosím odkázat na nějáká vlákna, případně nějáký žebříček, pokud existuje, nebo pár tipů na nákup? Pravých rumů jsem zatím vyzkoušel minimum (El Dorado 12y, Don Papa) byly dobré, pro mě pořád moc sladké.
Můj zájem u rumy začal teprve nedávno s uvedením Božkov Republica na trh. Republica mi chutnala, ale je hrozně sladká.
Děkuji za ochotu.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Suché rumy?

Příspěvek od Kobalt »

Většina toho co se běžně objevuje v obchodech je sladká. Zrovna u Don Papa pořád ještě visí otázka jestli je to "pravý" rum.

Ale k doporučením:
Šel bych přes Appleton Estate 12 yo a Doorly's 12 yo. Nejlépe koupit (někde ochutnat) oba. Jsou dost příjemné, sehnatelné, dostupné a méně sladké. A zároveň více klasický styl než některé exotiky.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Suché rumy?

Příspěvek od Jaa(c) »

Zkus Dictador 12. To je asi jeden z nejmíň sladkých rumů, co jsem kdy měl. Dá se sehnat za docela přijatelnou cenu.
Jacha
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 11
Registrován: 07 črc 2018, 22:55

Re: Suché rumy?

Příspěvek od Jacha »

Ahoj,
Zkus nastudovat stránky "https://rumtips.cz/". Jinak Appleton a Doorlys je dobrá cesta. Dictador určitě ne.
Jirka
roman296
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 16
Registrován: 24 lis 2019, 12:35

Re: Suché rumy?

Příspěvek od roman296 »

Děkuju za tipy chlapi. Já objevil údajně také méně sladké rumy Zaka:

https://www.winehouse.cz/zbozi/zaka-pan ... --42-0-7l/
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Suché rumy?

Příspěvek od moochine »

http://thefatrumpirate.com/hydrometer-tests-2

Nesladene rumy sa u nas tazko hladaju. Zatial mam skusenost len s Appleton 12, MGXO a Doorly's 12. MGXO je zatial u mna absolutna jednicka.
Glengoolie, for the best of times
roman296
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 16
Registrován: 24 lis 2019, 12:35

Re: Suché rumy?

Příspěvek od roman296 »

moochine píše: 24 lis 2019, 20:31 http://thefatrumpirate.com/hydrometer-tests-2

Nesladene rumy sa u nas tazko hladaju. Zatial mam skusenost len s Appleton 12, MGXO a Doorly's 12. MGXO je zatial u mna absolutna jednicka.
MGXO je Mount Gay Extra Old? Musíš na mě pomalu :) . Nemohl jsem nic najít i když jsem tím strávíl dost času, proto jsem se obrátil o radu sem.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Suché rumy?

Příspěvek od Marvin »

Jinak doslazované nesmí být agricole rumy, pokud mají mít chráněné označení původu (přinejmenším Martinik), ale to je chuťově docela jiné než běžné průmyslové rumy.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Suché rumy?

Příspěvek od Kobalt »

Agricole doslazované nejsou, ale držel bych se raději klasičtějšího stylu pro začátek.
K Mount Gay Extra Old se přidávám, pořád si stojím za Appletonem a Doorlys :D
Až ochutnáš tyto 3 (nebo alespoň jeden z nich), tak nám děj vědět jak ti chutnalo a můžeme se pak posunout i dál.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
roman296
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 16
Registrován: 24 lis 2019, 12:35

Re: Suché rumy?

Příspěvek od roman296 »

Marvin píše: 25 lis 2019, 09:29 Jinak doslazované nesmí být agricole rumy, pokud mají mít chráněné označení původu (přinejmenším Martinik), ale to je chuťově docela jiné než běžné průmyslové rumy.
Díky za info,někdy vyzkouším. Momentálně dávám přednost, klasickému stylu.
Odpovědět