Jak pít vodku?

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
whisky

Re: Jak pít vodku?

Příspěvek od whisky » 13 bře 2014, 22:50

Když už stylová degustace tak snad jedině takto.

Obrázek

A jak jinak než z originál skla.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Teď již trochu vážněji. Je to jako degustovat new make (ječnou pálenku) či slivovici vypálenou ze stejné odrůdy (durancie) za použití stejného mače, ale jiné vody, jiné filtrace, jiné destilace. Rozdíly jsou velmi malé, na to aby jsi je dokázal rozlišit musíš mít napito pár lahví. Například to, že je napsáno na Amundsence, že je 6x destilovaná je spíše pro legraci a marketing než pro reálný užitek. Stačí ji porovnat s Imperií (8x destilovaná) a hned víš, která bije. Na druhou stranu 34x destilovaná Purity vodka ze Švédska chutná jako naše Pražská. :(
Stejně tak marketingová hláška "crystal quartz filtered" je pouze marketing. To, že alkohol proteče skrze diamantový prach z něj ještě nedělá supr pití. Na druhou stranu dlužno říci, že u Imperie bych se toho стакану na ex nebál, do hrdélka klóže sama.

Ad teplota. Jasně, že pokojová. Pouze snad Smirnoff na svých webovkách uvádí nižší teplotu (8-10°C ?). Opět marketing. Kvalitní alkohol se pije při pokojovce.

Mám tu pár kousků: Russian Standart (všechny), Purity Vodka, Grey Goose, Beluga, Zubrowka, Danzka a musím říci, že velký rozdíl v nich není. Čím hlouběji do kapsy, tím jemnější destilát, to ano, ale, že by nějak hrála roli voda z ledovce či pšenice ze sibiře jsem nezjistil. Žubrówka, Danzka a Goldka (RS) jsou vodky, které stojí za ochutnání. První straight/neat či do longdrinků (klikni na bartender). Druhá straight/neat, má lehký nádech citrónů. Třetí straight/neat, obsahuje výtažek ze ženšenu. Příjemná vůně, slaďoučká. Vše ostatní je téměř identické, proč tedy dávat za láhev "pšeničné" litr, že?

Neboj se toho, nalej do glenky, očuchej, usrkni, poválej, polkni. Opakuj tak dlouho, až budeš veselý. Je to jak slivovica, jen míň voní. ;)

Majkííí
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Majkííí » 30 črc 2014, 20:52

Pánové, pletete se :D . V Gruzii nás hostili vodkou, ke které podávali chléb (místní, jiný než je ten náš) a sýr (něco na způsob balkánu). Vychutnáte jemnou gruzínskou vodku, přikousnete sýr a zajíte chlebem. Vychutnáte jemnou gruzínskou vodku, přikousnete sýr a zajíte chlebem. Vychutnáte... a tak pořád dokola :lol: Lépe se vodka snad pít nedá.

Mimochodem, nevíte, kde by se dala v Praze sehnat gruzínská vodka? Oblíbili jsme si značku Gomi, která se dala pít i teplá (ohřátá slunečními paprsky za zadním sklem auta :D ), ale nejspíš se k nám nedováží.
Online magazín o alkoholu, jehož nedílnou součástí je samozřejmě i ta věnovaná whisky. Když doporučit alkohol eshop

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 28 čer 2018, 21:56

Nechce si mi kvůli vodce zakládat další téma, konečně s pitím to souvisí. Že se kromě obilovin dělá vodka i z brambor jsem věděl, ale trochu mě překvapilo, že Loch Lomond Group děla svou Glen's vodku z cukrové řepy. A na těchto stránkách jsem se dozvěděl i o dalších surovinach: https://www.globalvodkaalliance.com/directory - třídění dle "Bases" - "More". Takže tu máme i vodku z medu, ovoce a mléka :shock: . U izraelské vodky Aviv 613 je pak seznam: pšenice, ječmen, olivy, fíky, datle, hrozny, a granátová jablka.

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 30 čer 2018, 23:08

Pokud vím, tak Vysockij zmiňoval v Prokolu na milici jako jednu z možných surovin i piliny ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

nobynoblhoch
New-make
New-make

Příspěvek od nobynoblhoch » 21 črc 2018, 11:28

Jak pit vodku se lze naucit pouze na studijnim pobytu v maticce Rusi 😂

buddha.ps
New-make
New-make

Příspěvek od buddha.ps » 20 lis 2018, 20:11

O vhodných surovinách na výrobu vodky by mohol niečo málo vedieť vojín Čonkin