Poznávací výlety po skotských palírnách

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznávací výlety po skotských palírnách

Příspěvek od Nethar » 24 kvě 2018, 19:39

Oni tak nějak všude říkali, že na mě už dlouho čekali, a že teď když jsem to už viděl, tak to stejně postupně pozavírají.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Rog
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rog » 24 kvě 2018, 22:38

Nethar, vďaka za report :clap: .

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 25 kvě 2018, 11:42

Nethar píše:
24 kvě 2018, 19:39
Oni tak nějak všude říkali, že na mě už dlouho čekali, a že teď když jsem to už viděl, tak to stejně postupně pozavírají.
Nebo to spíš souvisí s investicemi se zaměřením i návštěvnických center palíren (zvláště Cardhu, Glenkinchie, Caol Ila a Clynelish) na značku Johnnie Walker, takže z přátel sladové se možná stanou přátelé J. Walkera: http://www.whiskyintelligence.com/2018/ ... isky-news/

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 20 srp 2018, 08:42

Tak jsem teda tady 😉 Jakože ve Skotsku myslím.
Jsme tady 4 lidí s různými zájmy, takže whisky není úplně hlavním účelem cesty, ale i tak....když se nám nějaká palírna postaví do cesty, tak u ní alespoň přibrzdíme.
Nějaké fotky postupně házím na Instagram a Facebook. Kdo chce, dostane se tam přes odkazy v podpisu.

Jinak update ohledně Friends of the Classic Malts....asi to pomalu nechají umřít. V Blair Athol už neměli ani ty deníčky na razítka s tím, že další už nebudou. V Royal Lochnagar je zatím měli, ale zpátky do BA se už vracet nebudu. Co já teď jako mám dělat?
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 20 srp 2018, 17:37

Já loni jel s kámošema, z nichž whisky holduje jen jeden - chtěl jsem konečně taky vidět tradiční památky, protože moje předchozí návštěvy byly dost jednostranné. Takže se plánoval okruh zaměřený spíše takto (s tím, že jsem chtěl navštívit jednu palírnu - Talisker). Ale Friends of the Classic Malts ještě fungovali, tak jsem doporučil všem registraci. Nakonec se to mírně zvrtlo v nahánění razítek palíren do Journalu, takže závěrečný účet byl šest prohlídek a u dalších osmi navštíveno aspoň návštěvnické centrum ;) . Ale byly i hrady, Falkirk Wheel a Loch Lomond i Loch Ness a některé ty palírny ani nespadaly pod Classic Malts, takže to asi spolucestující zajímalo i samo o sobě.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 01 zář 2018, 00:25

Po nějakém čase jsem se vypravil do Skotska. Moto - nové palírny. Některé už ne zbrusu nové, k nim taky pár starších, kde jsem ještě nebyl.
Clydeside, Ncn´ean, Ardnamurchan, Torabhaig, Isle of Raasay, Harris, Glen Wyvis. Všechny stojí za návštěvu!!
Zato Glasgow Distillery jsem nebyl schopen ve staré "industrial zone" během tří obkroužení najít a z časových důvodů jsem pátrání vzdal. Ještě jsem chtěl vidět Lone Wolf v punkové firmě Brewdog, i jsem tam zajel, ale když mi řekli, že z devadesátiminutové prohlídky pivovaru připadne na palírnu pět minut, tak jsem to vzdal a jen si koupil jejich dvě zajímavé knihy o pivu a podnikání.
Z těch "starých" jsem, po cestě zpět z Neist Point, nakoukl do Taliskeru, že bych pořídil nějakou zajímavou láhev. Nicméně "available at the distillery only" mně, cenou, ke koupi nepřesvědčila. Sám Neist Point byla ovšem neskutečná "chuťovka"!!! Hlavně díky počasí.
Cestou z Dingwalu do Elginu se mi podařilo proniknout do Royal Brackla, což považuji za dobrý "zářez". Poté došlo na nákup v Tomatinu, pak k obíhaní kolem Ballindalloch Distillery, kde je návštěva komplikovaná (dlouho trvá, musí se domluvit předem a je poměrně drahá). Náhoda tomu chtěla a ocitl jsem se u, ještě nedokončené, zatím bez technologie, Glenrinnes.
Miltonduff jsem si nafotil akorát zpoza plotu, Dalmunach zrovna tak a u Tamnavulin a Braeval tomu nebylo jinak. Zcela jinak to dopadlo v GlenAllachie. Současný Macallan je jako z jiného světa. Na čumendu jistě skvělý, prohlídka mně nicméně nelákala, stačilo mi pár fotek na recepci a venku. Zítra ještě návštěva v Glen Moray a v GM obchodě, odpoledne druhé kolo "Distilled". V neděli bude ještě Lindores Abbey a v pondělí už jen dobře zásobený obchod na trajektu z UK do Nizozemí. Teda doufám, že ano, jako tomu bylo v obráceném směru.
:hand:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 zář 2018, 06:53

No zní to skvěle tedy!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 01 zář 2018, 09:10

To teda jo.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 01 zář 2018, 09:23

Super Petře, krásný:) budou nějaké fotky? ;)

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 01 zář 2018, 10:18

Teda to je neskutečně naslapanej itinerář :o jak dlouho jsi ho tvořil a jak dlouho jsi ho pak realizoval přímo na místě? Stejně jako nidan bych uvítal nějakou fotoreportáž nebo aspoň nějaké okénko na jednom z whiskyfestival.cz. Tohle si přece nemůžeš nechat jen pro sebe ;-)

Odpovědět