Výběr whisky

Vaše dotazy k whisky, ať už zcela začátečnické či pokročilé
Leni

Výběr whisky

Příspěvek od Leni »

Vybírám dárek a váhám mezi: Tullamore Dew single malt 10 let, Talisker 10 let a Highland park 12 let. Mohli byste mi prosím doporučit, která z těchto uvedených whisky je podle Vás nejlepší a nebo doporučit ještě nějakou jinou. Jinak je mi jasné, že každému chutná něco jiného.
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Mirek »

:lol: :lol: Teď jsem dopsal doporučení na WOL...ok, znovu...pro zkušenějšího borce Talisker, pro eléva HP.
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Jerry1 »

Můj tip je tradičně Talisker 10y.
Ike Blaster

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Ike Blaster »

Nějakou jinou a jako dárek? Za mě Glenmorangie. Na pití je nenáročná, přesto výborná :)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Radek »

1) Každému chutná něco jiného, chce to znát chuť obdarovávaného a podle toho volit (někdy může být vhodnějším dárkem Tuzemák).
2) Nicméně vzhledem k tomu že v otázce zaznělo která z uvedených whisek je nejlepší, existuje na ni jednoznačná odpověď: Talisker.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Hunter »

Souhlas s Radkem a Jerrym, z těch tří jednoznačně Talisker, ale bylo by dobré znát chuťě toho, komu je dárek určen, zda má s whisky nějaké zkušenosti atd. S Mirkem souhlas jen na 50%, Highland Park 12y bych nikdy nikomu nedoporučil :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Mirek »

A co si takhle vzpomenout na doby, kdy jsme mlaskali nad červeným Jeníkem...? Na HP 12yo nevidím pro začátečníka vůbec nic špatného. O Taliskeru snad nepochybuje nikdo, kdo ho měl v čenichu... :lol:
Dáma nám, bohužel, neprozradila, jaké chutě preferuje adresát dárku. To se to pak radí... :lol: :lol:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
maiin

Re: Výběr whisky

Příspěvek od maiin »

Talisker 10 YO je z uvedených tří nejlepší volba, ale je to takový moc profláklý pití - osobně bych jako dárek volil Balvenie Doublewood 12 YO, nebo třeba Clynelish 14 YO; tedy pokud obdarovávaný není zrovna fandou rašeliny.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Výběr whisky

Příspěvek od zombice »

Z vlastni zkusenosti bych s Taliskerem jako darkem byl opatrny.. Pokud se nejedna o cloveka, ktery ma uz neco napito, co se tyce whisky, tak ne kazdemu napoprve sedne, nekomu muze chutnat moc dezinfekcne a odrazovat od dalsiho napiti (opravdu jsem to zazil, kdyz jsem letos vzal Taliskera na slivestr s kamosema). Naopak vcelku nechapu zdejsi averzi vuci Highland Park 12.. Ja sam ji povazuju za dobrou whisky za prijemnou cenu, ktera se da nabidnout komukoli, proste takovy pekny allrounder :-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr whisky

Příspěvek od Nethar »

Já se přidám a taky souhlasím - Highland Park je dobrá whisky. Není to nějaký top výkvět, ale pro začátečníka dostatečně zajímavá a přitom ne příliš složitá či nějak vyhraněná. Dneska zrovna jsem proletěl v rychlosti ralfyho doporučení třech whisek pro začátečníky a taky ji tam zařadil - Highland Park 12, Old Pulteney 12 a Caol Ila 12.
Odpovědět