Rumový kalendář 2019 - 24 Days of Rum

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Rumový kalendář 2019 - 24 Days of Rum

Příspěvek od Kobalt » 29 lis 2019, 12:59

Tak za pár dní začínáme...
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Rumový kalendář 2019 - 24 Days of Rum

Příspěvek od Kobalt » 02 pro 2019, 07:54

den 1. - Mount Gay XO
Příjemný méně sladký rum, silně ale lehce dřevitý. Známý rum ale na začátek neurazí.

Měl jsem ho již dřív, ale od té doby i moje chutě vyzrály, teď jsem si ho užil mnohem víc než poprvé. Je to méně sladký poctivý rum, nejvýraznějšími tóny jsou rozhodně dřevo - dub. Dají se tam dále najít například tóny koření nebo pomerančové kůry. Ale pro mě ho bude charakterizovat ta krásná jemná dřevitost.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 03 pro 2019, 07:23

den 2. - Ron Millonario 10 Anniversario Reserva

Sladší a mladší výrazný rum. Ve vůni je lehký, ostřejší se závanem aromatického alkoholu. Najdeme tam sladké koření i pikantní kakao. V chuti se projeví hutná sladkost, objeví se ořechy, skořice a sladká dřevitost. Dozvuk je sladký a lehce pichlavý, se sladkou čokoládou a sladkým kořením.

Už je to rum sladší než obvykle popíjím ale jsem rád za ochutnání. Je sice mladší a trochu pichlavý ale pořád příjemný rum.

Vedle něj jsem si pro srovnání nalil desetileté Millonario Cincuenta. Jde o velmi podobný rum, trochu méně sladký, trošku více dřevitý a pořád sladce a pikantně kořenitý. Vyšší procenta trochu vyrovnávají sladkost ale jinak zde není velký kvalitativní rozdíl.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 04 pro 2019, 10:04

den 3. British Navy Pusser's Rum 54,5% Gunpowder Proof
Mám tento rum rád, hodně mi chutná. Silný a živý, velmi výrazný. Chutí hodně do karamelu a sušeného ovoce.

Odpovědět