Mícháte?

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Mícháte?

Příspěvek od Duthoron »

stop_r :clap: :clap: To se čte jako začátek nějaké skvělé detektivky, nemáš toho víc ? :-)
Uživatelský avatar
stop_r
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 01 lis 2014, 13:33
Bydliště: Prievidza, Slovensko

Re: Mícháte?

Příspěvek od stop_r »

príbehov by bolo.. ale je ich naozaj len za priehrštie, kde hrá škótska hlavnú rolu, pokúsim sa do budúcna menej spamu a viac užitočných informácii :whistle:

ja toto fórum vycucávam a na oplátku nič nedávam, sem tam mi ale nedá nezareagovať :) tak sorry za to.. (nedá nezareagovať je určite plnespisovné spojenie slov :D)

edit: btw a za triezva tá káva už zďaleka nieje taká dobrá :D
Človek je hodný slova Umelec, keď ho začnú kopírovať.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Mícháte?

Příspěvek od Petr »

Teď se budu opakovat. :doh: Whisky a jakékoliv dobré pití, a vlastně cokoliv dobrého, má přinášet požitek a zábavu. Někdy se přihodí, že někomu aspoň uleví. Čas strávený "naživo" v partě podobně postižených nad sklenk-ou/ami whisky s nezávazným tlacháním, dohadováním, souhlasením, špičkováním o whisky a posléze většinou o čemkoliv, je na tom, pro mne, zdaleka tím nejpřitažlivějším. :violin:
A je jenom dobře, jak se o takové a jím podobné situace a prožitky, třeba i "samotářské", dokáže někdo podělit s partou, která se schází na "kus řeči" k zdejšímu virtuálnímu stolu. Já takové příspěvky čtu rád a s potěšením. (hlavně to nesmí být ve všední den ráno, :x večer už je to lepší, to si přitom můžu dát něco dobrého na přilepšenou) :)
A jestli takovým příspěvkům říká stop_r spam, tak za sebe říkám - neomezovat, jen houšť a větší kapky. :hand:
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od evening »

Nemiešam nikdy v pohári (ani s vodou, nenasiel som zatial whisky, ktorej by to u mňa dalo +). Oproti tomu si to rád spestrím medzi nimi čímkoľvek . [WHITE LEFT POINTING BACKHAND INDEX]

Odoslané z GT-I9195 pomocou Tapatalku
[barva][/barva]
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Mícháte?

Příspěvek od Rog »

Mám dvojotázku na nápoj Hot Toddy...
Aký je váš obľúbený sposob prípravy (vrátane použitej whisk(e)y)?
Aký je váš obľúbený sposob prípravy ak sa chcete použiť (darované?) Ballantíny a Grantsky?

Ešte som to nikdy nepil a večery sú dlhé a dlhšie a chladné a chladnejšie... 8-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od Nethar »

Zkoušel jsem Hot Toddyho s horšíma whiskama (blendy z Tesca), s lepšíma (unpeated single maltky), i s na Toddyho poněkud netradičníma whiskama (Talisker). Talisker byl zvláštní mix vůní, spíš to nedoporučuju. Jinak je moje příprava asi klasická - whisky, horká voda, třtinový cukr nebo med a skořicový lusk (nebo jak se té hnědé voňavé věci říká). Je zbytečné do toho dávat drahé whisky, ale horká voda hnusný blendy, ač jsem čekal, že bych je tak mohl pěkně spotřebovat, docela zvýrazní, tak doporučuju takovou nějakou zlatou střední cestu, nebo hodně skořice a cukru :-D
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od joy »

A pomer, Nethare?

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od Nethar »

1:1 :lol:
Poměr fakt nevím, velký hrnek vody a do toho dva šplouchy whisky :-D
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Mícháte?

Příspěvek od salam15 »

Mně Toddy chutná nejvíc z červeného Walkera, anzto se mi líbí, jak ta jeho zasmradlost toddyho pěkně rozvoni. Poměr jest šťáva z půlky citronu, lžička medu, malý panak a dolit vodou do čtvrt litru
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od Pet »

No, v zimě jsem dělala irskou variaci, Hot Whiskey. Potřebovala jsem nějak zničit láhev běžné Tullamorky. Dávala jsem velkýho panáka whiskey, plátek citronu, kousek skořice vcelku, trochu hnědýho cukru a zalít horkou vodou.
Obrázek
Odpovědět