Mícháte?

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Mícháte?

Příspěvek od Nethar » 13 lis 2018, 12:56

josé píše:
13 lis 2018, 12:01
na konci letošního WLP jsem ještě oběhal stánky a nechal si nalít všechny panáky za proškrtnutá okýnka v programové brožurce a slil si je do malé petky na cestu domů do vlaku. výsledek nebyl vůbec špatný.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 13 lis 2018, 13:13

Ty slejváky bych neshazoval, ono to sice budí trochu odpor, možná to připomíná dojížďáky z bufetů (nezbyde knedlíček?), ale on to josé umí namíchat líp, než kdekterý master blender, vzpomeňme na experiment s Kilchomany... viewtopic.php?f=23&t=2630
Když nevíš, že je to slivka, tak prostě chtě nechtě musíš uznat, že je to nejen dobrý, ale dokonce lepší, než běžná plnění. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 13 lis 2018, 13:27

jj ten pohled byl nezapomenutelnej jak to lil do flašky od coly ;) :D

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 13 lis 2018, 13:52

Hunter píše:
13 lis 2018, 13:13
...vzpomeňme na experiment s Kilchomany... viewtopic.php?f=23&t=2630 ...
Já právě vzpomínám, konec jednoho velkého přátelství... ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 24 črc 2019, 22:04

na posledním setkání rumové mafie mi Hunter zanechal dva vzorky s brutální temně rudou barvou na přechutnání. tak pojď do mě.
----------------------------------------------

Slepý vzorek HU1

Naslepo:ano
Aroma:měkké dřevo, AO, zaprášenost, ořechy, lehčí hrozinková ovocnost, kapka citronu. hladké. pomerančová kůra, Glenfarclas. něco mi v tom nesedí. (b.2/3)
Chuť:dost výrazné dřevo, ořechy, sherry ovocnost (přezrálé třešně, hrozinky). jehličkuje, hřeje. kofila. (b.3+/4)
Dozvuk:dřevo přechází do čokoládova, vlašské ořechy, sládne, ovoce z chuti, výrazně hlína. dlouhý, větrový, chladivý. (b.2/2)
Shrnutí:slepý test. že by nějaká kulišárna? tipuju whisky smíchanou se sherry. (b.0/1)
Body:7+

Slepý vzorek HU2

Naslepo:ano
Aroma:výrazná rumovost. AO, vanilka, výrazně kokos. cukrovost, napadá mě Barbados a PLantation 20th Anniversary. mírně plast a sherry ovocnost, okurka, kapka mízy. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 2/3, mix sherry ovocnosti (třešně, hrozinky) s docela výrazným dřevem. jehličkově hřejivý. hřebíček, badyán, nahořklé ořechy. (b.3/4)
Dozvuk:hřejivý. kokosovovanilková rumovost, výrazně čokoláda. dřevo, zemitější tóny, rybízový perník. (b.1+/2)
Shrnutí:slepý test. že by nějaká kulišárna? tipuju rum smíchaný se sherry. (b.0/1)
Body:7
sice mi víc než měsíc trvalo, než jsem poznámky přepsal, ale i tak jsem byl na rozluštění zvědav.
Hunter píše:Ahoj José,
odtajnění viz fotopříloha.
Kdybys místo sherry napsal portské, byl bys stoprocentní. Trochu jsem experimentoval s tuningem whisek a rumů portským z Marks&Spencer. Velmi se to osvědčilo, a tak jsem nechal experiment vyzkoušet i na Tvých čichových a chuťových buňkách. Myslím, že to nedopadlo vůbec špatně, třeba to bude inspirací i dalším, pokud bys to hodil na fórum.
Gratuluji k zvládnutí testu a dobrým tipům.
mix.jpg
myslím, že super ukázka toho, jak z průměrného pití (no dobře, ten Glendronach je dost dobrej i tak) udělat přidáním sherry/portského super whisky či rum. já jsem si rozhodně pochutnal. občas si u whisek z kategorie mocných sherry výluhů říkám, jak moc důsledně sudy před naplněním destilátem vylili a kolik ještě zůstalo na dně. super pokus. asi si něco podobného taky namíchám. z M&S mám doma dvojku PX, tak ještě vybrat správnou podnož. nejlépe sudovku, ať to není úplně vodička a má to grády jako aerodynamický třesk.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 24 črc 2019, 22:41

josé píše:
24 črc 2019, 22:04
jak z průměrného pití (no dobře, ten Glendronach je dost dobrej i tak) udělat přidáním sherry/portského super whisky
nj přesně tak to GlenDronach dělá :lol: :lol:

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 25 črc 2019, 10:14

Cask strength whisky podle Ládi Hrušky:
80% konzumní líh
ňákej obyč blend
trochu lepší portský (pokud nemáte portský, můžete použít sladké červené víno)
Vše nalijete do demižonu a necháte měsíc ustát :handgestures-thumbupright:

Odpovědět