Výměna vzorků

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od nidan »

kdyby chtěl někdo měnit vzorky v Praze v sobotu tak se mi ozvěte ;)
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Petr KomáreK »

tak už jsem konečně (skoro) dodělal, co jsem pár lidem slíbil
přehled whisky, co můžu nabídnout k výměně vzorků
postupně budu podle aktuálního stavu doplňovat/odebírat
neotevřené láhve tam neuvádím, snažím se teď nic nového neotvírat (chce to silnou dávku sebezapření)
většina názvů je klikací a je tam fotka (zbytek časem doplním)
ideálně osobní předání v Praze

http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Kdyby vás něco zaujalo, tak dejte vědět

a buďte na mě hodní/férový (jako na nováčka)
je mi jasné, že nejde jet obecně lahvička za lahvičku (oboustranně), ale zatím se moc neorientuji v hodnotách a podle čeho se řídit

viz například nedávno ze zvědavosti hledaná Brora 24y 1977 Rare Malts:
Shodou okolností jsem našel, že tehdy v roce 2005 mne 2cl této whisky stály 190,- Kč, což byla na ochutnávku tehdy docela vysoká cena (běžná cena ve stejném baru byla 380,- Kč za 2cl). V roce 2020 byla nabízena její ochutnávka na Whisky Show Old & Rare za 40 liber za 2cl, tedy cca 1.200,- Kč. Je tam i odkaz na nákup na TWE za 2.500 liber (cca 75.000,- Kč), pak by vás 2cl panák vyšel cca na 2.150,- Kč (to už by bylo levnější ji vypít na Whisky Show, láhev by vyšla cca na 1.400 liber (cca 42.000,- Kč)). Na whiskyauction.com se láhev pohybuje okolo 1.000 EUR (cca 26.000,- Kč), pak by 2cl panák vyšel cca na 750,- Kč (to je ale aukce, cena může být nižší i vyšší, nemusí jí nikdo nabízet). A když už počítám, tak přidám přepočet ceny z ochutnávky z roku 2005, při ceně 190,- Kč za 2cl by celá láhev vyšla na 6.650,- Kč.
Čísel fůra, ale kolik by vlastně dneska byla férová cena za 2cl? Kdybych ji koupil v roce 2005 za 6.000,- Kč (nevím kolik tehdy stála, pouze teoretické číslo pod cenou z té ochutnávky), pak by férová cena (myšleno třeba mezi kamarády při vzájemném ochutnávání svých lahví, tedy ne na baru se ziskem, tam určuje cenu exkluzivita, poptávka, ...) byla cca 175,- Kč. Tehdy. A dnes? Podle čeho se řídit, když přepočet z láhve vyšel tak rozdílný: Whisky Show 1.200,-, TWE 2.150,-, Whiskyauction cca 750,- Kč?
A na whiskybase jsem našel odkaz na shop s cenou 1.650 EUR, to by bylo cca 1.250,- za 2cl

Možná je to extrém, ale fakt nevím podle čeho si udělat představu, co za to chtít nebo co odpovídajícího nabídnout za vyhlédnutou vám
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od nidan »

no za broru tu asi moc lidí nemá co nabídnout :) snad jen více (hodně) vzorků za jeden :)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od joy »

Jo, to jsem si rikal taky.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Petr KomáreK »

to se asi nebavíte o té, co je v seznamu, ale o tom příkladu, že?
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od joy »

To je asi jedno. Brora jako Brora. Ona ta tvoje v tom seznamu bude taky raritka.
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od JohnnieWalker »

Zdravím, mám navíc láhev základní Grants 0,7 l (whisky prakticky nepiji, ale viděl jsem ji ve výrazné slevě, tak jsem neodolal a koupil několik lahví, pak zjistil, že mi moc nejede). Kdyby tu byl někdo z Poruby (přijel bych si na kole) a chtěl vyměnit za láhev stejné (nebo i levnější) cenové kategorie (např nevhodný dárek, kterého se chcete zbavit), napište zprávu.
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Petr »

Jsem myslel, že se onehdy posunul jenom čas. A hledím v úleku, že i datum. Ale co, na srandičky je příležitost vždycky! :lol:
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Mirek »

JohnnieWalker píše: 28 říj 2020, 20:53 Zdravím, mám navíc láhev základní Grants 0,7 l (whisky prakticky nepiji, ale viděl jsem ji ve výrazné slevě, tak jsem neodolal a koupil několik lahví, pak zjistil, že mi moc nejede). Kdyby tu byl někdo z Poruby (přijel bych si na kole) a chtěl vyměnit za láhev stejné (nebo i levnější) cenové kategorie (např nevhodný dárek, kterého se chcete zbavit), napište zprávu.
Čo si, Kefalín, predstavujete pod takým pojmom "levnější cenová kategorie" než základní Grants? To ještě jde? A teď nemám na mysli výrobky likérky Drak... :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
JohnnieWalker
New-make
New-make
Příspěvky: 54
Registrován: 23 led 2013, 21:39

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od JohnnieWalker »

Old Smuggler, Kentucky Jack, Printers, Queen Mary ...
V posledních letech jsem za láhev žádné whisky nezaplatil více než 199,- větší cenu prostě nemá, vzhledem k faktu, že je to vlastně jen alkohol nacucaný dřevem a kvalitní vodku koupím půl litru za 100, dva litry DOBRÉHO vína za 120,- (špatného i za 40,-).
Odpovědět