Výměna vzorků

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Nethar »

Lekovky, takze v lekarne :-) Ted uz mam zasoby vetsi, nez se mi libi, ale kdyz jsem pred par mesici kupoval, nemeli jich pro me v lekarne dost, ale asi do tri dnu mi je objednali, tam to potrebuji neustale. Pokud bys planoval opakovane plneni, tak nejvetsi problem je s vickem, muze ty vyraznejsi whisky nacucnout, pokud je whisky ulozena delsi dobu, cim mensi (uzsi hrdlo), tim lepsi, pokud si budes moci vybrat.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Žiži »

Pokud jdou víčka koupit samostatně, tak je ideální použité víčko vyhodit, skleničku pořádně umýt a jede se dál s novým víčkem.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Hunter »

Vypozoroval jsem, že i ty načichlá víčka od jódovek není třeba vyhazovat, ale stačí je spolu se skleničkama nechat pořádně odmočit ve vodě, nejlépe přes noc, a je po problému.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Króča »

Nebo je odmočit v mléku.. jak známo, mléko vytahuje z věcí pachy ;)
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Kiwi »

Pokud by chtel jeste nekdo vymenit vzorky, nabizim poslednich par desetileteho Glenluigu 8-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Nethar »

Festival se blíží, aktualizoval jsem svůj seznam vzorků: https://docs.google.com/document/pub?id ... R6ZmfN9twA
Snažím se nejdřív dopít všechny zbytky, než načnu nové lahve, takže tam nic moc nového a převratného asi není, ale pokud něco někdo najde a jede na festival, dejte vědět, rád vyměním. Beru v podstatě vše, co jsem ještě nepil: https://spreadsheets.google.com/spreads ... utput=html
DeviR1

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od DeviR1 »

Ahoj, jsem co se týká whisky začátečník a rád bych své znalosti prohluboval, takže bych byl rád, kdyby mi byl někdo ochoten poslat pár vzorků. Zatím jsem zkusil jedinou single maltku a to Laphroaig 10y a ta mi chutná, takže za něco podobného rašelinového bych byl vděčný, ale taky bych chtěl zkusit něco sladšího. Ale může být třeba i rum. Na výměnu toho bohužel moc nabídnou nemůžu, mám jen tyto láhve:

Laphroaig 10y
Black Velvet
Grant`s Ale Cask Finish
Ararat 5y Armenian Brandy
Rum Legendario Elixir de Cuba
Rum Captain Morgan Black Spiced

Mám v hledáčku mnoho a mnoho lahví, ale rád bych toho ochutnal víc v menším množství, než hloubat týdny a měsíce nad jednou, či dvěma lahvema. Tak kdyby měl někdo přecejen o něco z výše zmíněného zájem, napište mi zprávu a určitě se dohodneme. Díky.
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Senoy »

Doufám, že se na mě nebude náš moudrý administrátor zlobit, když vložím odkaz na jeho video. Připadá mi to jako nejvhodnější tip pro "ochutnání mnoha a mnoha láhví" + možnost si nakoupit i do vzorečků. Bližší info tady na fóru viz. Whisky Festival 2014

https://www.youtube.com/watch?v=OUikuaTwSos
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od Hunter »

Kdyby měl někdo zájem o malou výměnu vzorků na festivalu, tak mohu nabídnout z whisky Glengoyne 15 yo Distiller's Gold a Johnnie Walker Green Label 15 yo. Z rumů Zacapa 23yo a Damoiseau VO. Z brandy Sarajishvili 5yo. Případnou odpověď piště přes soukromou zprávu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna vzorků

Příspěvek od jumbo »

Ahoj všichni, taky nabízím vzorky k výměně na festivalu. Některé už mám rozlité, u některých odhaduju, u ostatních je toho drobet víc. Pokud máte zájem za něco vyměnit, pište do SZ.

Blendy:
Black Bottle (1x 5cl)
Jameson 12 (1x 5cl)
Ben Nevis 12 (1x 5cl, 1x 2cl)
Tullamore Dew 12
Chivas Regal 12

Single malt:
Glenlivet 15 (1x 5cl)
Penderyn AurCymru (1x 2cl)
Dalmore 12 (odhaduju 1-2 vzorky)
Tomintoul Peaty Tang (odhaduju 1-2 vzorky)
Laphroaig Quarter Cask
Macallan Sienna
Bowmore Black Rock
Singleton of Dufftown 12
Odpovědět