Whisky v literatuře

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od Hunter »

zedral píše:Románová trilogie od Petera Maye : Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky. Objeví se Balvenie 12yo doublewood. Detektivní romány ze skotských ostrovů jsou plné moře, větrů, dešťů, vřesovišť a hlavně rašeliny, kterou se nejen vytápí v obydlích. Četbu doporučuji prolínat sklenkou něčeho dobrého. Vychutnávám si Laphroaig, ale četbou mne zdárně provází i různá plnění našeho dobrého Gold Cocku. Od Petera Maye ještě doporučuji knihu Ostrov Entry z téhož téměř (whiskařského) prostředí :D
Mrknul jsem na databázi knih na hodnocení celé trilogie a už jsem si ji objednal, to vypadá dobře. Díky za tip.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od Jerry1 »

Kdyby to chtěl někdo jako audio knihu, mohu posloužit.
zedral

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od zedral »

Hunter píše:
zedral píše:Románová trilogie od Petera Maye : Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky. Objeví se Balvenie 12yo doublewood. Detektivní romány ze skotských ostrovů jsou plné moře, větrů, dešťů, vřesovišť a hlavně rašeliny, kterou se nejen vytápí v obydlích. Četbu doporučuji prolínat sklenkou něčeho dobrého. Vychutnávám si Laphroaig, ale četbou mne zdárně provází i různá plnění našeho dobrého Gold Cocku. Od Petera Maye ještě doporučuji knihu Ostrov Entry z téhož téměř (whiskařského) prostředí :D
Mrknul jsem na databázi knih na hodnocení celé trilogie a už jsem si ji objednal, to vypadá dobře. Díky za tip.

Dnes jsem trilogii dočetl. Četlo se to parádně. Tak snad Tě knihy nezklamou.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od joy »

Uz je ctu taky :-)

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od Nethar »

Tak ale slušný lidi, když se na něco kouknou a píšou o tom, tak rovnou hodí odkaz, aby ušetřili trápení ostatním, že jo ;-)
http://www.databazeknih.cz/serie/ostrov-lewis-3801
https://www.goodreads.com/series/77173-lewis-trilogy
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od joy »

Tak první díl trilogie za mnou, bylo to moc krátký, vydrželo mi to týden. Teď už čtu druhý díl.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od Duthoron »

Sekci "Whisky v divadle" tu nemáme, tak to dám sem. Ve středu u nás hráli komedii Rodina je základ státu (odehrává se v britské nemocnici) a téměř všechny postavy tam průběžně popíjeli z lahve Jamesona (snažili se skrývat vinětu, ale moc jim to nešlo). Podle rostoucí kvality komedie během představení mám podezření, že v láhvi možná byl původní obsah :-)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od joy »

Tak trilogie Ostrov Lewis od Petera Maye přečtená. :( Má to autor moc krátký .
rap
New-make
New-make
Příspěvky: 135
Registrován: 07 čer 2012, 21:20
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od rap »

V knižní sérii Chrise Cartera s geniálním detektivem a milovníkem single malt Robertem Hunterem se whisky zmiňuje často, např. Talisker 20 yo, Aberlour 30 yo, Laphroaig 12 yo, Arran 8 yo, Balvenie 12 yo, Macallan 10 yo...

Ukázka z knihy Noční lovec:
„Hunter odložil zprávu a protáhl si paže vysoko nad hlavu. U svého malého baru si nalil další dvojitou dávku single malt whisky. Potřeboval tentokrát něco uklidňujícího, se sytou chutí. Pohledem spočinul na lahvi Balblair 1997, a bylo rozhodnuto. Hodil si do sklenky jedinou kostku ledu a poslouchal, jak praská, když ji zasáhla hustá, medově zbarvená tekutina. Pozvedl sklenici k nosu a chvilku vdechoval vonné, vanilkově dubové výpary. Maličko usrkl, vpustil alkohol do všech koutků úst a teprve pak ho polkl. Kdyby nebesa měla nějakou chuť, tahle by se jí určitě hodně blížila.“

Tomu, kdo má rád napínavé čtení (a má silný žaludek), vřele doporučuji. Další info:
http://www.databazeknih.cz/serie/robert-hunter-2119
Naposledy upravil(a) rap dne 02 úno 2017, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky v literatuře

Příspěvek od Nethar »

Hunter není Robert ale Roman. Ten led do skleničky sedí :-)
Odpovědět