Sklenice

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
PickNick

Sklenice

Příspěvek od PickNick »

Hezký den, podružná otázka možná hodna naprostého začátečníka :)
Proč samotni výrobci do většiny balení dávají většinou kulaté tumblery a ne degustační typ?
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Sklenice

Příspěvek od lochness »

Lebo sa na tombler dá vygravírovať väčšie logo, plus tumbler bežnému užívateľovi dlhšie vydrží = ergo lepší reklamný nosič
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Sklenice

Příspěvek od richie »

Abych pravdu řekl, nevím, co myslíš tou většinou. U single malt si myslím, že převažuje mnohem vhodnější sklo. Od degustačních na stopce, přes různé tulipány až po standardní Glencairn. Aspoň já, co jsem kupoval dárkové balení jak single malt Whisky, tak kvalitních rumů, jsem tam vždycky měl vhodné sklo.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Sklenice

Příspěvek od lochness »

By si sa divil, ale takej Grant´sky s tumblermi sa v hypermarketoch po svete určite predalo 100x viac než Laph Quarter Cask s tulipánom
Atd...
Uvedom si, že 9 z 10 predaných fliaš whisky je blend. Blend som ešte nevidel balený s glencairnom alebo copita, zato mám doma slušnú zbierku tumblerov od singlemalt.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Sklenice

Příspěvek od salam15 »

Ani u single maltu nejsou ve většině vhodné sklenky. Třeba Isle of Jura prodávaná nyní ve vánoční sadě v Tescu má klasický tumbler
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Sklenice

Příspěvek od richie »

Blendy neřeším, ty nekupuju. A u single malt jsem to snad viděl jen kdysi u Glenfiddichu s nějakým prkýnkem. A nebo to možná bude tím, že si dárkových balení s tumblerem prostě nevšímám.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Sklenice

Příspěvek od lochness »

To, že ty niečo neriešiš ešte neznamená, že to tak nie je :lol:
Pomer predaných blend vs single malt je fakt
Naposledy upravil(a) lochness dne 17 pro 2016, 09:53, celkem upraveno 1 x.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklenice

Příspěvek od Nethar »

Bereme-li to takto, tak Grantska je z tumbleru a s ledem lepší než vychutnaná z glencairnu a ještě ten tumbler víc vydrží. Problem solved ;-)
Merlin
New-make
New-make
Příspěvky: 78
Registrován: 02 led 2016, 00:12

Re: Sklenice

Příspěvek od Merlin »

Tie pohare v darcekovych sadach su na klasicke popijanie a nie degustaciu. Pravda je ze klasicky tumbler je uz tradovana legenda ako standart na whisky.

P.S. Grants ma dve verzie poharov, vzdy maju zakladnu trojuholnik ale hore su okruhle alebo trojuholnikove.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Sklenice

Příspěvek od richie »

Za prvé původní příspěvek vůbec nezmiňoval jací výrobci a za druhé si stále myslím, že u výrobců single malt whisky je poměr tumblerů možná 10:90%, kdežto u blendů 99:1% a to ještě kdo ví, jestli vůbec. To jsem tím chtěl naznačit. To, kolik se prodává blendů oproti single malt je bohužel vidět v každé Malt Whisky yearbook, to rozhodně nezpochybňuji.
Odpovědět