Sklenice

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklenice

Příspěvek od Nethar »

Jsem dočetl konečně ten článek, teda doproletěl možná spíš. Je tam pár zajímavých věcí, třeba hned sekce 1.4 je fajn, zaujal mě ten pohled na svět, kde se popisují věci, které se sice běžně dělají, ale...
Add water to open up aroma. Water raises liquid surface tension shutting down evaporation of all aromas, including those important to identification and evaluation. “Opening up” is the perception of relief occurring due to less pungent ethanol on the olfactory receptors.
Druhá půlka vychvaluje různé aspekty té Neat glass, no těžko říct, jak moc je to nezaujaté, ale každopádně je to zajímavé a vypadá to odborně a smysluplně, takže za vyzkoušení to stojí. Uvidíme.

V podstatě nosná myšlenka, jak jsem ji pochopil, je, že nepřítel je etanol, který je moc agresivní, přehluší ostatní a navíc rychle otupí nos, takže se ho musíme co nejlépe zbavit, aniž bychom se zároveň zbavili těch ostatních zajímavých vůní. Odkaz na plný text ještě jednou: https://www.mdpi.com/2306-5710/4/4/93/pdf
neat01.jpg
neat02.jpg
neat03.jpg
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Sklenice

Příspěvek od nidan »

jo pochopil si to stejně jako já, mně se ještě líbila ta část jak nás ambasadoři učí pít whisky ale defacto jde jen o to aby se co nejvíc vyhli facce od ethanolu která by spoustu konzumentů odradila od dalšího pití :)
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: Sklenice

Příspěvek od Rog »

Pekné, ale vplyv očakávaní pri testovaní skla bude po takejto mediálnej masáži isto silný. To by ste to mali porovnávať "na slepo".
To by vám to musel niekto podávať pod nos, pri zaviazaných očiach... :doh:
Ale pri farmakologických dvojitých slepých štúdiách ani ten, kto lieky podáva nevie, či je tam účinná látka, alebo placebo... :doh: :doh:
Takže potrebujete aj oslepeného asistenta, ktorý vám whisky naleje do skla tak, aby nevidel do akého a dá vám ho pod nos tak, aby ho nerozpoznal ani zrakom, ani hmatom... :doh: :doh: :doh:

Prosím natočte to!!! :mrgreen:
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Sklenice

Příspěvek od xenopus »

lalos píše: 08 pro 2018, 13:14 Ale v rámci vědy sem s ní.
nidan píše: 09 pro 2018, 22:17 nicméně v rámci vědy zakoupím a udělám si vlastní průzkum :)
ANO! NATOČIT! PÁNOVÉ PROSÍM! JE TO V ZÁJMU VĚDY!!! :mrgreen:
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklenice

Příspěvek od Nethar »

Rog píše: 12 pro 2018, 15:40Pekné, ale vplyv očakávaní pri testovaní skla bude po takejto mediálnej masáži isto silný.
Ano, ale pokud bude pozitivní, proč si to neužít :mrgreen:
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Sklenice

Příspěvek od xenopus »

To je ta koncepce postmoderní vědy. Ohnout výsledky pro svůj vlastní prospěch. Hnus! :mrgreen:
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklenice

Příspěvek od Nethar »

Přesně, hnus, miluju hnus, to mi jenom prospěje, abych neměl přehnaně pozitivní představy o světě!
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Sklenice

Příspěvek od nidan »

xenopus píše: 12 pro 2018, 15:52 To je ta koncepce postmoderní vědy. Ohnout výsledky pro svůj vlastní prospěch. Hnus! :mrgreen:
nechápu co je na tom za hnus :) každá věda i s negativním výsledkem je posun kupředu :lol:
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Sklenice

Příspěvek od richie »

Tak já bych teda jednu z výzkumných důvodu taky vzal, pokud je ještě volný slot
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Sklenice

Příspěvek od Hunter »

Já jsem rád, že to někdo vezme na svá bedra. V případě extrémně dobrých výsledků pro "nové" sklo to může být jen pokrok pro nás všechny. Takže, klucí, směle do toho, fandím vám.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět