Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

Jestli jsem správně hledal, tak vlákno věnované tomuto tématu zde až doposud nebylo. Našel jsem pouze pár příspěvků na toto téma ve vlákně Co právě pijete, což mi přijde škoda. A protože se právě chystám založit si konečně i svoji vlastní "nekonečnou" láhev, myslím, že by se hodilo shromáždit sem vaše vlastní zkušenosti a tipy, jak na to, resp. co vám fungovalo, nebo naopak nefungovalo. A klidně to může být zároveň i chlubící vlákno, tj. můžete sem házet obsah vašich vlastních living bottle, jejich fotky, jejich aktuální stav vůně a chuti ve vztahu k aktuálnímu obsahu atd.

A aby tenhle příspěvek nebyl úplně informačně "prázdný", tak si dovolím přidat nějaké ty články a videa těch, kteří již s výrobou Living/Solera/Infinity Bottle mají svoje vlastní zkušenost:




+ něco málo tipů najdete i na konci tohohle videa: https://youtu.be/pOCSSGo80mY?t=995


Naposledy upravil(a) LukeD dne 08 zář 2019, 23:41, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nidan »

založil jsem, byl sem spokojen, dále nedoplňuji, brzdy dopiji a tak skončí má Living/Solera/Infinity Bottle :lol:
za mne jen výstřelek, nejsem nostalgický, bylo to fajn si zablendovat, ale "čau bylo to krásné" :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Nethar »

Já tam prostě naleju posledního nebo předposledního malého panáka z každé láhve. A living bottle mám téměř plnou, když se naplní úplně, tak upiju, aby byla zase plná jenom téměř a připravená na další příspěvek ;-)

Chutě se mění, je to sice zajímavé sledovat, někdy je slabší a někdy je výborná, poslední dobou třeba nabrala grády, jak jsem dopíjel hodně sudových SMWS, ale upřímně řečeno mi je to vlastně jedno, dělám si to z takových těch jak píše nidan "nostalgických" důvodu, že tam mám alespoň stopové množství od skoro každé whisky, co jsem měl (počínaje založením living bottle). Takže i s těmi největšími peckami (narozeninové láhve, ztracené palírny, apod.) se jakoby nikdy nerozloučím a "navždy" ovlivňují moji bottle.

Dávám do ní jenom single malt, aby výsledek byla blended malt a ne blend. Píšu si seznam whisek, co v ní mám. A je to půllitrovka od Edradour bez etikety, protože se mi líbí ;-)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od lalos »

Tak já se na tu svou chystal tak dlouho, až mě toto vlákno rozhoupalo k akci. Tedy dnešním dnem zakládám svou living bottle, zatím obsahuje cca 25 single malt.
IMG_20181230_214023_crop_479x572.jpg
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Nethar »

Obrázek
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od ktulu »

Po přečtení tohoto vlákna jsem se rozhodl taktéž si založit living bottle. Ustanovil jsem si 3 podmínky, které musí whisky splnit, aby se tam dostala:

1/ single malt (vznikne tedy blended malt)
2/ skotská (chvíli jsem váhal nad přidáváním irských SM, ale nakonec jsem od toho upustil - časem možná vznikne samostatná irská living bottle)
3/ minimálně 10 yo

Pro začátek vstupuje do hry: Dalmore 12, Talisker 10, Ardbeg 10, Glenfiddich 12, 15 a 18, Higland Park 12 a BenRiach 10. Od každého stejné množství. Nechám chvíli "odpočinout", poté ochutnám (a podělím se o výsledek) a budu průběžně přikládat další. Jinak living bottle bude v lahvi od Dalmore - ačkoli této whisky zrovna příliš nefandím, je mi líto zbavit se té nádherné lahve s jelenem :roll:
Per aspera ad astra.
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od evening »

Ja naopak po zalozenie tohto vlakna som sa utvrdil, ze si pravdepodobne nikdy nezalozim takuto flasu. Nemozem si pomoct, ale pri predstave toho mixu povodnych chuti a voni takto "upravenych" mam okolo zaludku divny pocit.... bohuzial, velmi mi to evokuje skvele jedlo a nasledne zalozenie vlasneho nekonecneho taniera :(
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nidan »

nevím co je tanier ale zní to jako zblitky :D
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od J.K.Ch »

Mám už dlouho založenou, a tak nějak tam přiliji co mě přijde, že by se hodilo. A jak se píše níže někdy je lepší někdy horší. A když tam liji kouřovou tak jen poloviční dávku. Ať má zbytek šanci se projevit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Nethar »

Udělal jsem si v tom trochu pořádek, ať nemusím furt skladovat papíry. Pořadí je dle přilévání. Množství od každé tak nějak jak se mi to zrovna hodí, většinou 2-3 cl řekl bych, ale jsou tam i třeba ty ztracené palírny, kterých tam je jako Port Ellen v Big Peatu. Krásně jsem si na některé lahvinky zavzpomínal už jenom při tom přepisování, ach.
Odpovědět