Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

Něco dalšího pro inspiraci:


Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Petr KomáreK »

tak už taky založena
v první vlně naplněna cca na 2/3, tak abych mohl kdyžtak sledovat její další vývoj

dostala i jméno a etiketu - OUROBOROS
20190925_205127 (1)b.jpg
20190925_205127 (1)b.jpg (93.35 KiB) Zobrazeno 7265 x
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nidan »

no tak to je profi :) :clap:
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

První ochutnávka přesně po 20 dnech snoubení.

Vůně
Bezprostředně po nalití je to dobrá divočina. Říká kouř, ale jen lehce, a do toho jasně probleskuje vliv ex-sherry sudů a jakási slanost či co. Nechávám nadechnout...
Po delším čase: Leze z toho Maggi omáčka, třtinový cukr, uzená makrela, doutník, tabákový kouř, žloutkové věnečky, horká čokoláda, skořice, anýz... Po přidání vody se zjemní, ustoupí kouř a vyleze karamelovost.

Chuť
Po pár minutách: Jo, je to kouřová whisky, jak jinak - i když jsem kouřových přiléval méně, ale evidentně ne až tak méně. Něco jako uzený karamel. Tak trochu mi to evokuje Lagavulin Distillers Edition, ačkoli v tom vlastně žádná Lagavulin whisky není.
Po delším čase: Hořká čokoláda, peprnost, sladkost i nakyslost, vanilkový likér, citronové oplatky, smetana a karamelový puding. S vodou jde brutálně do karamelu, stejně jako vůně. Karamelky, karamelové Salko, nakouřené Toffifee a lískooříškový jogurt.

Dokončení
Velmi příjemné a přetrvávající, ani suché, ani sladké, a s lehounkou stopou kouře. I zde dominuje po přidání vody karamelový efekt.

Skotská mlha po přidání vody coby očividný bonus...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
paulhewson
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 40
Registrován: 14 bře 2019, 19:25

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od paulhewson »

Tak jsem ji také založil, motivací bylo zbavit se téměř dopitých lahví, které jen zabírají místo. Plus aby to mělo smysl, a neměl jsem jen trochu mixlé whisky na dně láhve, přidal jsem další načnuté lahvinky...aktuální složení (je toho cca půl 0,7 l láhve):

0,04
The Glenlivet 18y 43 %
Kirin Fuji-Sanroku 50 %
Bruichladdich The Classic Laddie 50 %
Bruichladdich Islay Barley 50 %
Glenfiddich 15y 40 %
Glenfiddich 18y 40 %
Glendronach 15y Revival 46 %
Glendronach 18y Allardice 46 %
Hazelburn 14y Oloroso Cask Matured Triple Distilled 49,3 %

0,02
Glendronach CS batch 3 54,9 %
Port Charlotte Heavily Peated 50 %
Talisker GoT Select Reserve 45,8 %
Inchmoan 12y Loch Lomond Island Collection 46 %
Kilchoman Original Cask Strength 56,9 %
Glenglassaugh Peated Port Wood Finish 46 %
Lagavulin 9y GoT 46 %
Tobermory Ledaig Potstill´s Dog Edition 59,9 %
High Coast Dálvve 46 %
Laphroaig 10y cask strength 2019 58,6 %

Jdu cestou nenáročné whisky celý panák, kouř a sudová síla poloviční panák (mezinárodní složení).
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od LukeD »

Už jsem z ní dával ochutnávat kolegům v práci a sklidila obrovský úspěch. Dokonce mi ji pochválil i Karlavulin, a to ačkoli v ní prozatím není ani chlup z palírny Lagavulin a navzdory tomu, že obsahuje hned dvě plnění z palírny Jura, jejíž produkce mu smrdí močkou. Jen podotýkám, že ještě před tím, než se dozvěděl, co to vlastně pije, takže mi to velmi pravděpodobně nechválil ze soucitu. :D

Tak si dnes dopřávám dalšího zkušebního panáka cca 2,5 měsíce od vytvoření. Suma sumárum, je to hra a zábava (hlavně to nabízení k ochutnání jiným), je to mňamka a všem doporučuju také vyzkoušet, byť třebas jen na nějaký čas, jak to udělal nidan. Stojí to za to...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Nethar »

Pochválil to právě proto, že nevěděl, co pije. Kdyby tušil, že to není OB, nevzal by to do úst :mrgreen:
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Marvin »

Také jsem před časem založil vlastní, základem byl Aberlour, vlastnoručně plněná láhev a kritérium byly tedy vyjímečnější láhve, které budou takto homeopaticky zachovány. A žádné extra kouřovky, max. do úrovně Bowmore. A skutečně se mi podařilo v mé směsi z blendu vytáhnout veškeré dřevo skryté v jednotlivých lahvích ;-) - teď se snažím blend odlehčit mladšími složkami. Master Blender ze mě evidentně nebude.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od Hunter »

Jsi zatím prostě jen blender, Marvine. 🙂
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Living/Solera/Infinity Bottle aneb Jak si vyrobit vlastní "nekonečnou" láhev

Příspěvek od nobynoblhoch »

Pánové, Ozzák a pan kočička blednou závistí :D nechápu proč jsem dnes utrácel za JW Green Label ,když tady doutná takový potenciál :idea:
Odpovědět