Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
piter

Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od piter »

Když si tak pročítám fórum a vidím nejrůznější bodová hodnocení (či Netharův mini-žebřiček v rámci threadu o hodnocení whisky), napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybychom se navzájem podělili o souhrnné žebříčky alkoholu seřazeného dle vašich bodových hodnocení / oblíbenosti a podobně. Většina, jak vidím, používá stupnici 0-100, já osobně budu zatím preferovat známky ala škola (přece jen nejsem ten typ, co ví naprosto přesně, že tato whisky si nezaslouží 87 bodů, ale 84,35) a svůj seznam zde hodím (já osobně nejen whisky, ale i rumy atd)

Každý toto může chápat jinak, já osobně bych to viděl jako dynamickou věc - když pominu, že preference se časem mohou měnit, tak i fakt, že v ideálním případě člověk zkouší stále nové a nové věci, které mohou s žebříčkem zamíchat. Ale to je otázka přístupu (dokážu si představit i přesně opačný názor - když jsem něčemu jednou dal 85 bodů, tak to platí).

Jako přínos bych viděl, že pokud se najdou dva lidé s podobnými chutěmi, mohou se třeba dle žebříčku orientovat a vyzkoušet věci, co oni sami neměli, ale jejich spřízněná duše hodnotí vysoko. A také pro orientaci (či různé statistiky :twisted: ).

-------------------------------------------------------------------------------

Stav k 8.4.2012 (červeně rumy, fialově +- brandy), na samotném pořadí při stejné známce záleží:

1 Lagavulin 16
1 Glenfiddich 15

1- R.L.Seale´s 10
1- Bushmills 16

2 Laphroaig 10
2 El dorado 12
2 Torres 20
2 Aberlour 12

2- Metaxa 12
2- Balblair 1997
2- Glenlivet 12
2- Glenfiddich 18
2- Ron Barcelo Imperial
2- Jameson 12
2- Barbancourt 8
2- Pyrat X.O.

3 Zacapa 23
3 Diplomatico Reserva Exlusiva
3 Torres 10
3 Havana Club 3
3 Mount Gay Extra Old
3 Matusalem 15
3 Appleton 12

3- Dimple 15
3- Tobermory 10
3- VAT69
3- Courvoisier X.O.
3- Chivas Regal 12

4 Havana Club 7
4 Flor de Cana 7
4 Jameson
4 J. Walker Black

4- Angostura 1824
4- Tullamore Dew

5 Grants Family Reserve
5 Ballantines Finest
5 J.Walker Red

-------------------------------------------------------------------------------

Průběžně budu doplňovat (nebo pokud jsem na něco zapomněl). Teším se na vaše, ať vím, o jaké whisky/rumu uvažovat do budoucna.
piter

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od piter »

tak asi ne no :cry:

ale za pokus to stalo :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Hunter »

Hunterův osobní žebříček je lehce k nahlédnutí. Pod každým mým příspěvkem je odkaz na můj profil na WhiskyBase (My Collection).Tam stačí kliknout na Lists a pak List Rates a pak už jen seřadit vzestupně nebo sestupně podle kritéria Rate, výsledek je pak zde:
http://www.whiskybase.com/profile_lists ... list=rates
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Rescue »

to Hunter: A k takové sbírce se člověk propije za jak dlouho? :D
piter

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od piter »

Hunter píše:Hunterův osobní žebříček je lehce k nahlédnutí. Pod každým mým příspěvkem je odkaz na můj profil na WhiskyBase (My Collection).Tam stačí kliknout na Lists a pak List Rates a pak už jen seřadit vzestupně nebo sestupně podle kritéria Rate, výsledek je pak zde:
http://www.whiskybase.com/profile_lists ... list=rates
sikovne, tak to potom jo

solidni pocet :clap: :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Hunter »

Za ten (relativně) solidní počet vděčím jednak degustacím Bratrstva rašeliny, oblíbeným výměnám vzorků a v neposlední řadě Petrovi, za možnost nákupu vzorků z jeho nabídky, či dodání vzorků na slepé degustace. Takže odhadem asi 2/3 z těch ochutnaných byly vzorky, třetina celé zakoupené lahve. A bohužel tam chybějí blendy (až na výjimky, jako je třeba Nikka from the Barrel).To by mohla WhiskyBase dopilovat, a rozšířit, je to škoda, že tam většina blendů není. A dá se k tomu dopracovat relativně rychle, začal jsem s to whisky brát vážně někdy kolem roku 2008-2009. Co se týká ochutnaných whisek, tak jsou zde na fóru lepší přeborníci, Petr jich ochutnal určitě nesrovnatelně víc, pak z brněnského jádra jich tu bude hned několik, lidé kolem Pochmurné neděle mají několik stovek kousků napito...mám stále co dohánět :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Króča »

Všichni máme co dohánět ;) tak honem honem :mrgreen:
Namornik

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Namornik »

No u mě vede:
Zacapa
Matuzalem
Capitan morgan private stock
El dorado
.
.
.
Bacardi oak heard
.
.
Na wizoura :lol: co by mě zaujal tepr čekám.
Abych nebyl tak skeptickej tak Jeníka co chodí pěšky si rád dám
.
.
fernet
zelená
braník 8-)
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Rescue »

Musím říct, že tohle forum má sklony vytvářet závislost na internetu...resp. na whisky :-) Právě se pomalu loučím s blendy (popíjím Whyte & Mackay Special) a už se těším až konečně okusím nějakou single malt...
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Osobní žebříčky whisky (či alkoholu obecně)

Příspěvek od Hunter »

To Rescue: vítej v klubu :lol: Jinak jsem rád, že je díky Tobě konečně na fóru někdo z blízkého okolí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět