Velký test degustačního skla

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Velký test degustačního skla

Příspěvek od Nethar »

Dovoluji si vám představit výsledky už dlouhou dobu chystaného velkého testu skla. Test je exkluzivně zveřejněn nejprve jenom na whisky fóru :mrgreen:

https://docs.google.com/document/pub?id ... UhiJwlkwVI
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Velký test degustačního skla

Příspěvek od Króča »

Precizní, skvěle čtivý a přehledný test/text :clap: :clap: :clap:
Se skleničkou č. 3 jsem měl tu čest jednou na degustaci v Black stuffu a můžu za sebe říct, že jsem z ní byl hodně nadšený..menší velikost (v porovnání s Glencairnem) nebyla na škodu. jen jsem trošku postrádal "šťopku" alá Glencairn, aby člověk nemusel tlampat po těle skleničky, kazit si tak optický dojem otisky prstů a zahřívat její obsah..ale jinak se mi z ní pilo a hlavně vonělo dobře..na běžné degustace velmi vhodná, na delší popíjení bych ale volil raději Glencairn ;)
Ještě jednou pochvala za zpracování testu :clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Donald
New-make
New-make

Příspěvek od Donald »

díky za skvělý test! :clap:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Tak to je opravdu povedená práce, jistě zabrala spoustu času, pěkné, opravdu pěkné. :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 »

Pěkná práce a velmi záslužná činnost :clap:. Fakt smekám před tím, co dokážeš z těch skleniček (těch lepších) zachytit a popsat rozdíly.
Škoda, že jsi nehodnotil i chuť, celkem dost by mě zajímalo, zda i tam by byly rozdíly. A já myslím, že bys je tam našel. Vycházím z toho, že různé tvary vinného skla ovlivňují nejenom vůni, ale i chuť vína. Což je způsobeno právě tím, jak je sklenice tvarována. Což má zase za následek to, že sklenici podle tvaru jinak nakláníš a víno se ti dostane při prvním styku s jazykem pokaždé na jiné místo a podle toho vnímáš chuť.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Díky pánové, jsem rád, že se test líbí.
Króča píše:Se skleničkou č. 3 jsem měl tu čest jednou na degustaci v Black stuffu a můžu za sebe říct, že jsem z ní byl hodně nadšený..menší velikost (v porovnání s Glencairnem) nebyla na škodu. jen jsem trošku postrádal "šťopku" alá Glencairn, aby člověk nemusel tlampat po těle skleničky...
Moc mě potěšila a hned si dvě od Petra odkoupím. Nevýhody jsi popsal dobře. Na čistou degustaci Glencairn, ale whisky, co už znám, si rád teď budu vychutnávat občas i v téhle skleničce, je taková osobitá a i to držení přímo v dlani, odmyslíme-li si "omatlávání", má své kouzlo, aniž by ztrácela na funkčních vlastnostech.
Jerry1 píše:Škoda, že jsi nehodnotil i chuť, celkem dost by mě zajímalo, zda i tam by byly rozdíly. A já myslím, že bys je tam našel.
Je možné, že to obecně vliv má, já jsem jej příliš nepředpokládal, takže netestoval. Asi bych ho totiž stejně nepoznal, víc se většinou "rochňám" ve vůni než v chuti, jsem na chuť asi špatně od přírody vybaven.

zivak
New-make
New-make

Příspěvek od zivak »

parádní práce :clap: , za mě bych tam ještě zařadil nejakou sklenku na koňak
Obrázek

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker »

Co takove sklenicka, mate s ni nekdo zkusenost? http://scotchnoob.com/images/neat_glass.jpg

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Hehe, ta vypadá vskutku zajímavě :-) Moc se mi nelíbí designově, takže by tím nepřekryla fakt, že při držení v ruce se omatlá a ohřeje, ale to není tak podstatné, vkus má každý jiný. Jinak je tam určitá zužující se baňkovitost s otevřením "u východu", ale stejně mi přijde poměr šířka/výška příliš velký, že toho většina zdrhne pryč. Připomíná mi to lahvičku na med, připadně bych si z toho nabíral vodu do kapátka :-D Ale tak může třeba příjemně překvapit, i když bych teď tipoval spíš že ne. Taky záleží, jaký má objem.

JohnnieWalker
New-make
New-make

Příspěvek od JohnnieWalker »

Odpovědět